Dołącz do nas

Kibice SK 1964 Społecznie

Female Elite’64 podbija panewnickie przedszkole!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W dniu dzisiejszym sześcioosobowa delegacja naszej damskiej grupy zameldowała się w Miejskim Przedszkolu nr 40 w katowickich Panewnikach. Zgodnie z ustaleniami, które przyjęłyśmy sobie ponad rok temu, chcemy poprzez organizację akcji uświadamiać dzieciakom, jak pozytywne może być kibicowanie, wbrew medialnej nagonce, a co za tym idzie, nakłaniać ich do wizyt na Bukowej. Czy nam to wychodzi? Mam nadzieję, że po przeczytaniu relacji z dzisiejszego spotkania każdy zauważy, jaki wpływ mamy na kibicowską edukację dzieciaków.

 

W przedszkolu zameldowałyśmy się chwilę przed planowanym startem, żeby tradycyjnie przygotować się na 100% do akcji. Chwilę później dołączyło do nas dwóch zawodników GKS-u, Radosław Sylwestrzak i Michał Zieliński. Jakiekolwiek opinie ostatnio krążą o naszych kopaczach, to złego podejścia do dzieciaków nie można im zarzucić. Właściwie to trzeba ich za to pochwalić, mimo, że przez swoją gadatliwość i masę wspólnych tematów z dzieciakami ciężko było momentami wrócić do głównego planu akcji 🙂 Brawo Panowie!

 

W pierwszej grupie rozpoczęłyśmy od przedstawienia się i sprawdzenia wiedzy dzieciaków dotyczącej piłki nożnej. W tym miejscu trzeba pochwalić nie tylko ich wiedzę, ale również cwane udzielanie odpowiedzi na pytania, których nie byli do końca pewni. Najbardziej nam wszystkim w pamięci zapisał się dialog między Michałem Zielińskim, a jednym z przedstawicieli drużyny najmłodszych:
„Michał: A kto z was wie ilu piłkarzy znajduje się na boisku?
Dziecko: Dziesięciu albo jedenastu.
Michał: A dlaczego dziesięciu albo jedenastu?
Dziecko: Ehhh, no takie są przepisy.”

Długo próbowaliśmy wrócić do kontynuowania akcji, ponieważ chłopak powiedział to tak oczywistym tonem, zarówno wyśmiewając nas wszystkich, że ciężko było powstrzymać się od śmiechu 🙂 Później, również zgodnie z tradycją naszych akcji, zorganizowałyśmy z Michałem i Radkiem konkurs strzałów na bramkę. Pragniemy pogratulować drużynie dziewczyn, bo po zliczeniu strzelonych bramek okazało się, że miały o wiele lepszy bilans niż drużyna chłopców. Po zakończeniu konkursu odbyła się nauka przyśpiewek, kolorowanie herbów, rozdanie gadżetów i wspólne pamiątkowe zdjęcie. W międzyczasie okazało się jednak, że mamy w grupie jednego kibica drużyny przeciwnej. Choć, czy na pewno kibica? Jego słowa, które podbudowały nas dość mocno pragniemy przytoczyć i wam: „…bo mój tata wziął mnie kiedyś na mecz Ruchu, ale ja mu powiem, że wcale tam nie chcę chodzić i przyjdę do was”. Nie ma nic lepszego od usłyszenia takich słów od dziecka, które było spisane na straty,a które zmieniło swoje zdanie o 180 stopni po niecałej godzinie przebywania z nami.

 

Chciałybyśmy serdecznie podziękować Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za szansę dla nas na zorganizowanie akcji i za miłe przyjęcie nas. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz się spotkamy i wspólnie będziemy nakręcać najmłodszych na kibicowanie tak, jak odbyło się to w dniu dzisiejszym.

 

A na rozluźnienie cytat sześcioletniego Mikołaja, który zwalił nas wszystkich z nóg. „Proszę pani, mam już trzy autografy! Jeden od Koziołka Matołka i dwa od tych tutaj!” – gdzie miano „tych tutaj” zyskali piłkarze. Pracujcie, pracujcie Panowie, a będziecie znani na miarę Koziołka Matołka 🙂

Galerię ze spotkania zaprezentujemy niebawem.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

 1. Avatar photo

  antek1964

  3 kwietnia 2014 at 21:26

  Mojej córce sie bardzo podobało Brawo za pomysł Buzie w barwach GieKSy miała jeszcze wieczorem pomalowaną 😀

 2. Avatar photo

  Zielu88

  3 kwietnia 2014 at 22:09

  Najbardziej nam wszystkim w pamięci zapisał się dialog między Michałem Zielińskim, a jednym z przedstawicieli drużyny najmłodszych:
  „Michał: A kto z was wie ilu piłkarzy znajduje się na boisku?
  Dziecko: Dziesięciu albo jedenastu.
  Michał: A dlaczego dziesięciu albo jedenastu?
  Dziecko: Ehhh, no bo jak jesteś na boisku to tak jakby GieKSa grała w dziesiątke.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klub Piłka nożna

Nowak wyrzucił Szczerbowskiego z szatni piłkarzy!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W piątek w klubie pojawił się Marek Szczerbowski. Najpierw spotkał się z piłkarzami w ich szatni, a następnie miał udać się do trenerów. Został jednak wyrzucony z klubu przez prezesa Krzysztofa Nowaka. Jak do tego doszło?

Szczerbowski pojawił się na Bukowej w piątek przed południem. Dla znających plan dnia prezesa Nowaka było oczywiste, że obecnego sternika GKS Katowice nie będzie wtedy na stadionie. Ocenę tego, jak bardzo pewnie musi się czuć Szczerbowski, skoro wchodzi do klubu w trakcie tygodnia, spotyka się tam ze swoimi byłymi pracownikami i jest spokojny o to, że nie dotrze to do prezesa Nowaka, pozostawiamy Wam. Sielankowa atmosfera została zmącona przez niespodziewane przybycie prezesa Nowaka. Doszło do gwałtownej wymiany zdań i wyrzucania Szczerbowskiego z klubu. Tournée nie miało zakończyć się na szatni piłkarzy, bo w pokoju trenerów prezes Nowak zastał grupę największych beneficjentów Szczerbowskiego. Składała się ona nie tylko z trenera czy dyrektora, ale także dyrektora Akademii Młoda GieKSa Mariusza Pańpucha (wyznaczonego do tej roli przez Szczerbowskiego).

Od dawna informowaliśmy Was o tym, że Szczerbowski nie umie pogodzić się z tym, że musiał odejść z klubu. Wczorajsze wydarzenie to kolejna udokumentowana próba jego wtrącania się do działalności GKS Katowice. O pierwszych większych działaniach mogliśmy się dowiedzieć przy okazji kilku prób zmiany trenera, których podjął się prezes Nowak.

Pierwszą jego poważną propozycją był Marcin Brosz, który był gotów podjąć się misji awansu z GKS Katowice. Były szkoleniowiec Górnika Zabrze przedstawił profesjonalny plan (m.in. na jakie pozycje potrzeba wzmocnień — okazało się, że na większość), ale był on poza naszym zasięgiem finansowym, szczególnie że nad głową wciąż wisiała kilkuset tysięczna odprawa dla Góraka. Umowa nie rozbiła się jednak tylko o pieniądze, a prezes Nowak miał po tej sytuacji ogromne pretensje do Dawida Dubasa, który pełni w klubie rolę dyrektora sportowego (jego awans także odbył się podczas urzędowania Szczerbowskiego).

Tutaj warto przypomnieć kulisy umowy Góraka, która jest tak trudna i kosztowna do zerwania. Po dwuletniej batalii zakończonej awansem do pierwszej ligi umowa Góraka została automatycznie przedłużona o jeden sezon na zapleczu Ekstraklasy — do 30 czerwca 2022 roku. Jednak już w lutym 2022 roku, po rundzie jesiennej, którą zakończyliśmy na 13. miejscu z przewagą 7 punków nad strefą spadkową (ale też mieliśmy o jedno spotkanie rozegrane więcej, więc przewaga mogła stopnieć do 4 punktów), Szczerbowski przedłużył Górakowi umowę o… kolejne dwa lata — do 30 czerwca 2024. Sezon zakończyliśmy ostatecznie na ósmym miejscu, ale zostało ono wywalczone dzięki serii trzech wygranych w meczach… „o nic”. Do połowy rundy wiosennej biliśmy się o utrzymanie, w niektórych momentach wręcz rozpaczliwie (żeby przypomnieć tylko mecz w Olsztynie). W kolejnym sezonie Górak nie zrealizował „ambitnego” celu tj. utrzymania szybciej niż sezon wcześniej, ale pozostał w klubie. O aktualnych rozgrywkach nie ma sensu pisać — każdy może sam ocenić.

Druga próba zmiany szkoleniowca została przez prezesa Nowaka podjęta już dużo bardziej ostrożnie. Stracił on zaufanie do Dubasa, dlatego ten o jego spotkaniach i ustaleniach z trenerem Jarosławem Skrobaczem dowiedział się dopiero wtedy, kiedy „nic nie mogło się wysypać” — na kilka dni przed grudniowym meczem z Chrobrym w Głogowie. W poniedziałek po ostatnim spotkaniu GieKSy w 2023 roku nowym szkoleniowcem miał zostać ogłoszony trener Skrobacz, a sam Górak w SMS-ach żegnał się ze współpracownikami. Wszystko wysypało się jednak w przeddzień meczu w Głogowie, kiedy Górak i Dubas wsparci… Szczerbowskim tak zamieszali w Urzędzie Miasta, że umowa dla nowego szkoleniowca została zablokowana.

Bardzo zastanawia także to, dlaczego z szatni musiał Szczerbowskiego wyrzucić aktualny prezes, a nie sami piłkarze, skoro kilka dni wcześniej odmówili oni spotkania… prezesowi Krzysztofowi Nowakowi bez udziału Rafała Góraka.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Jazda na Motor w cieniu skandalu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Pierwszy ligowy mecz w 2024 roku na Bukowej już jutro. Spotkanie z Motorem Lublin rozpocznie się o godzinie 18:00.

Motor jasno określił cele na ten sezon i podreperował swoją kadrę, licząc na walkę do końca o najwyższe cele. Podopieczni Feio aktualnie zajmują 5. lokatę ze stratą 5 punktów do miejsca premiowanego awansem. Sam trener musi mierzyć się z kolejnymi problemami w związku z sytuacją dotyczącą konfliktu z Tomczykiem. Więcej o naszym najbliższym rywalu przeczytasz TUTAJ.

Optymizmu w Katowicach nie ma. Patrząc na decyzje dotyczące sztabu szkoleniowego, kadry oraz sytuacji z ostatnich dni (TUTAJ), to wydaje się, że wszelkich pozytywów należy szukać w przekorności losu. Może już tyle złego przeżyliśmy, że w końcu los nam coś odda? Górak twardo walczy o miano najbardziej nielubianej (delikatnie pisząc) osoby wśród społeczności GieKSy, co jasno można było odczuć, np. na turnieju Spodek Super Cup. Niestety coraz więcej osób z klubu zaczyna się z nim ścigać o miano tego „najgorszego”.

Siedem punktów straty do barażów i pięć punktów przewagi nad spadkiem, to nie jest pozycja wymarzona dla katowiczan. Już na starcie rundy wiosennej powoduje szybsze bicie serca kibiców, a u niektórych i zerkanie w dół tabeli. Patrząc historycznie, to trener Górak podczas wiosny kosmosu nie podbija. Bukmacherzy stawiają nas w roli faworytów, a arbitrem spotkania będzie Łukasz Szczech.

Przed meczem zerknij na Trójkolorowego Vloga i odwiedź Bukową. Zawsze warto.

19.02.2024 (poniedziałek, 18:00) GKS Katowice – Motor Lublin

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Katowice – Motor Lublin Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

19.02.2023 Katowice

GKS Katowice – Motor Lublin 2:0 (1:0)

Bramki: Jędrych (42), Bergier (85)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor, Repka, Rogala(90. Danek), – Błąd (77. Marzec), Kozubal (90. Baranowicz), Shibata (77. Aleman) – Bergier (87. Pietrzyk)

Motor Lublin: Budziłek- Rybicki (46. Luberecki), Kamiński, Wójcik, Rudol, Palacz (46. Ndiaye), Gąsior (55. Lis), Wolski, Kruk, Ceglarz (69. Wojtkowski), Śpiewak (76. Mraz)

Żółte kartki: Rogala, Bergier – Palacz

Sędzia: Łukasz Szczech ( Warszawa)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga