GieKSa nadal bez porażki

W ramach 8. kolejki Tauron Hokej Ligi zmierzyliśmy się na własnym lodzie z drużyną zza miedzy-Zagłębiem Sosnowiec. Po ciekawym spotkaniu GieKSa wygrała 6:4, przedłużając zwycięską passę do 8 zwycięstw

Pierwsza tercja niedzielnego pojedynku toczona była w szybkim tempie. Od początku GieKSa chciała narzucić gościom swój styl gry, czego efektem były dwie szybko zdobyte bramki. Najpierw W 7. minucie Olli Iisaka strzałem z korytarza miedzy bulikowego po raz pierwszy zmusił do kapitulacji Patrika Spesnego. Na drugie trafienie kibice zgromadzeni w Satelicie długo nie musieli czekać. W 10. minucie Sami Koponen wykorzystał okres gry w przewadze. W 9. minucie kiedy ponownie mieliśmy jednego zawodnika więcej na lodzie Sami Koponen trafił w poprzeczkę, a chwilę później goście wyprowadzili kontrę 2 na 1, którą sfinalizował Dominik Nahunko. Gol ten dodał otuchy przyjezdnym, którzy w 12. minucie doprowadzili do remisu. Do końca tercji wynik już nie uległ zmianie.

Druga tercja podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od prób Macieja Kruczka, Mateusza Michalskiego oraz Sama Marklunda, które obronił czeski bramkarz. W 24. minucie goście po raz pierwszy zagrali w przewadze. Od 25. minuty więcej z gry na lodzie mieli przyjezdni, którzy potrafili zamknąć nas w hokejowym zamku, na szczęście dobrze spisywał się John Murray. W kolejnych minutach spotkanie się nieco otworzyło, co sprawiło, że krążek szybko wędrował spod jednej bramki do drugiej. Dopiero w 37. minucie Joona Monto znalazł sposób na czeskiego bramkarza, ustalając wynik drugiej tercji.

W odróżnieniu od dwóch poprzednich tercji trzecią odsłonę meczu bardziej aktywnie rozpoczęli goście, którzy w 43. minucie meczu doprowadzili do remisu, a autorem gola był Roman Szturc.  Utrata bramki podziałała na katowiczan jak przysłowiowy kubeł zimnej wody, raz po raz niepokojąc Patrika Spesnego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 49. minucie Sami Koponen otrzymał podanie od Olli  Iisaka i strzałem do pustej bramki ponownie wyprowadził GieKSę na prowadzenie. Radość nie trwała długo, bo zaledwie 31 sekund a do remisu doprowadził Nikita Butsenko, wykorzystując sytuację sam na sam z Johnym Murrayem. W 51. minucie meczu Sam Marklund ponownie wyprowadził GieKSę na prowadzenie, wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze.  Na 96 sekund przed końcową syreną trener gości poprosił o czas, stawiając wszystko na  jedną kartę. Wynik ustalił strzałem do pustej bramki Bartosz Fraszko.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 6:4 (2:2,  1:0, 3:2)

1:0 Olli Iisaka 3:26
2:0 Santeri Koponen (Aleksi Varttinen, Joona Monto) 6:52, 5/4
2:1 Dominik Nahunko (Olli Valtola, Riley Lindgren) 9:48, 4/5
2:2 Nikita Butsenko (Dominik Nahunko) 11:20
3:2 Joona Monto 36:37
3:3  Roman Szturc (Jakub Saur) 42:56