Dołącz do nas

Kibice SK 1964

„GieKSiorz” – kulisy powstania

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Gazeta „GieKSiorz” przygotowana przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” z okazji 60-lecia klubu, która była rozdawana w Katowicach oraz na meczu z Miedzią Legnica, zrobiła dużą furorę. Dziś przedstawimy kulisy jej powstania oraz udostępnimy Wam wersję elektroniczną.

Pomysł na wydanie gazety, której nazwy jeszcze wtedy nie znaliśmy, pojawił się na jednym ze spotkań stowarzyszenia kibiców w 2023 roku. Wpadł na niego Welur, który tym samym wyznaczył siebie do koordynacji całego projektu.

Wstępny zarys treści, czyli tematyka 60-lecia GKS Katowice, nabrał szczegółów po konsultacjach z Tomaszem Pikulem, który jest autorem wielotomowej „Monografii GKS Katowice”. To on wyselekcjonował odpowiednie treści dotyczące piłki nożnej, a za kwestie zapasów i hokeja odpowiadał Michał Sowiński.

Merytoryczne prace swoją drogą, ale gazetę trzeba było jeszcze wydrukować. Tutaj swoje kroki skierowaliśmy do drukarni Tolek, która z GieKSą jest „od zawsze” i w tym stwierdzeniu nie ma żadnej przesady. To dzięki drukarni Tolek mogliście przez wiele lat cieszyć się najlepszą gazetą klubową w historii piłkarskiej Polski – „Bukową”. Tolek podszedł to tematu w swoim stylu i… wydrukował za darmo (!) kilka (!!!) tysięcy sztuk „GieKSiorza”! Jakby tego było mało, to z racji tego, że wśród kibiców nie mieliśmy nikogo, kto by taką gazetę umiał złożyć, to zrobiła to Magdalena Alszer z firmy współpracującej z drukarnią Tolek.

Mieliśmy treść, druk i skład. Pozostało jeszcze tłumaczenie. Tutaj Welur skierował się do Marcina Melona wielkiego propagatora języka śląskiego. Ten do pomysłu zapalił się na równi z nami i tłumaczenie wykonał nie tylko szybko, ale przede wszystkim profesjonalnie. Co więcej, okazało się, że jest naszym kibicem i tym samym został zobligowany do powrotu na stadion.

Pozostało jeszcze rozdać gazetę. Najpierw kilka tysięcy sztuk w centrum Katowic z samego rana 27 lutego. Tutaj pomogły nam członkinie grupy Female Elite ’64 oraz młodzi kibice GieKSy z Centrum Katowic. Dotarliśmy nawet do Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy. Natomiast na samym stadionie za rozdawanie „GieKSiorza” odpowiadali fanatycy z Tauzena.

Ostatnie numery „GieKSiorza” możecie dostać na pamiątkę w oficjalnym sklepie kibiców GKS Katowice „Blaszoku”. Dziś udostępniamy Wam także wersję elektroniczną wydania (tutaj). Dziękujemy jeszcze raz wszystkim wymienionym osobom za ogromną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, a także Wam wszystkim za tak pozytywny odbiór naszej inicjatywy.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  01.04.2023 Sosnowiec

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)

  Bramki: – Kozubal (14), Rogala (49), Marzec (55), Aleman (74)

  Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko- Suchockyj, Dowhyj, Polarius (65. Valencia), Janota (71. Guezen), Fabry (46. Wrzesiński), Bonecki, Matynia (65. Caliński), Szostek, Rozwandowicz, Sokół (65. Biliński)

  GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (69. Aleman), Jędrych, Kuusk, Komor, Repka (77. Shibata), Rogala– Błąd (82. Pietrzyk), Kozubal, Marzec (77.Mak) – Bergier (77. Arak)

  Żółte kartki: Bonecki, – Błąd,

  Czerwona kartka: Bonecki

  Sędzia: Łukasz Gajda (Zgierz)

  Widzów: 8947

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

   

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga