Historia pełna emocji

Problem wyjazdowy

Największym mankament naszej drużyny w ostatnich latach jest liczba przegranych pojedynków na wyjazdach.  Jednak ta statystyka nie dotyczy meczów z Arką, ponieważ z tym rywalem w Gdyni przeważnie remisujemy.

1

W końcu zwycięstwo!

Długo katowiczanie czekali na pierwsze zwycięstwo na terenie rywala. Nastąpiło ono dopiero w zeszłym sezonie a dokładnie 27 października 2012 roku. GieKSa podobnie jak teraz jechała do Gdyni w nienajlepszym humorze, ponieważ kilka dni wcześniej nasza drużyna  przegrała na własnym terenie z Okocimskim Brzesko. Rywale też zawodzili w lidze i tylko zwycięstwo wchodziło w grę.

Wynik spotkania w 43. minucie otworzył Arek Kowalczyk, który wykończył dośrodkowanie Pitrego. Chwilę po rozpoczęciu II połowy do wyrównania doprowadził Piotr Kuklis, zawodnik Arki wykorzystał błąd Cholerzyńskiego. GieKSa walczyła o pełną pulę i zdobyła ją dzięki trafieniu Pitrego w 62. minucie. Materiał z meczu możecie zobaczyć poniżej.

Skrót:

Bramki:

Ogólnie na plusie

Patrząc na wszystkie ligowe rozegrane spotkania GieKSy z Arką jesteśmy na lekkim plusie.

Szlagier kibicowski

Bardzo emocjonujące spotkanie odbyło się 29 marca 2008 roku.  Jak podają niektóre źródła na meczu pojawiło się 9500 osób. Na trybunie gości zasiadła również spora grupa kibiców z Gdyni. GieKSa wygrała 3:2 po golach Wijasa, Mikulenasa i Kaliciaka. Jednak nie tylko emocje piłkarskie towarzyszyły podczas tego meczu ponieważ Blaszok stworzył niesamowitą atmosferę.