Dołącz do nas

Piłka nożna

Kibice Polkowic – reaktywacja

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Drużyny, z którymi przychodzi nam się mierzyć w ostatnich tygodniach, nie należą do najbardziej zasłużonych w polskiej piłce. Jednak jak już wcześniej wspominaliśmy, powoli idziemy w stronę gry z zespołami miejskimi, zamiast wiejskich klubików. Na trasie naszego marszu ku Bydgoszczy [356 tys. Mieszkańców], Gdyni [247 tys.]oraz największego Szczecina [ponad 400 tysięcy] już jutro staną Polkowice. To niewielkie, bo ledwie 22-tysięczne miasteczko, będzie ostatnim przystankiem przed wędrówką po nadmorskich stadionach.

Obiekt w Polkowicach nie należy do największych. Jego pojemność to niecałe 4,500 miejsc, co stawia go na 11 miejscu w naszej lidze. Sektor gości według oficjalnych danych może pomieścić 500 osób. Na tym stadionie Zagłębie Lubin rozgrywało swoje spotkania podczas budowy Dialog Areny. A konkretniej było to 9 spotkań rundy wiosennej I ligi sezonu 2008/2009, kiedy w tej samej klasie rozgrywkowej GieKSa walczyła o utrzymanie. Ciekawostką jest to, że oficjalne źródła podają, iż na meczu z Widzewem Łódź zjawiło się 5000 fanów, czyli o 500 więcej niż jest to możliwe.

Wielkość stadionu to jedno, a ilość kibiców uczęszczających na mecze, to w Polkowicach coś zupełnie innego. Przez większą część sezonu średnia nie przekraczała 300 osób, teraz jednak kibice KS Polkowice starają się wyjść z cienia i po 10 latach przerwy wracają do aktywności kibicowskiej. Reaktywowany został Klub Kibica, a jego członkowie byli już na wyjazdach w Poznaniu, Gliwicach i Nowym Sączu. Dodatkowo na swoim terenie stawiają się w sile około 800 osób, można się więc spodziewać, że piłkarze nie będą się czuli jak na meczu ligi okręgowej, ale też bez problemu będą mogli się porozumiewać na boisku. To bardzo ważna sprawa, bo zawodnicy z Polkowic mimo nazwisk, które w ekstraklasie rozegrały o połowę mniej meczów niż GieKSa (304 spotkania, przy 631 GKS-u) są groźni na swoim boisku.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  Pudjawati

  4 listopada 2012 at 08:04

  oszołomf3w, ktf3rym kasa całkowicie zaćmiła umysł i zamknęła oczy pisałem miesiąc temu: Dla jednych liter parę, dla nich życie całe! Więcej scezzgf3łf3w dotyczących tego boju o zachowanie tradycji i historii znajdziecie na

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  01.04.2023 Sosnowiec

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)

  Bramki: – Kozubal (14), Rogala (49), Marzec (55), Aleman (74)

  Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko- Suchockyj, Dowhyj, Polarius (65. Valencia), Janota (71. Guezen), Fabry (46. Wrzesiński), Bonecki, Matynia (65. Caliński), Szostek, Rozwandowicz, Sokół (65. Biliński)

  GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (69. Aleman), Jędrych, Kuusk, Komor, Repka (77. Shibata), Rogala– Błąd (82. Pietrzyk), Kozubal, Marzec (77.Mak) – Bergier (77. Arak)

  Żółte kartki: Bonecki, – Błąd,

  Czerwona kartka: Bonecki

  Sędzia: Łukasz Gajda (Zgierz)

  Widzów: 8947

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

   

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga