Dołącz do nas

Kibice Piłka nożna

Kibicowska zapowiedź meczu z Petrą

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Dla jednych Wisła, dla mnie zawsze Petrochemia, bo pod tą nazwą ekipa z Płocka zbudowała swoją pozycję na kibicowskiej mapie Polski.

Nafciarze to ekipa, która zmian nazwy klubu miała od groma. Założeni zostali jako Wisła, później Petrochemia, Petra, Orlen aż wrócili do obecnej nazwy. W latach 90., kiedy Petrochemia została prężnym sponsorem klubu, przeżywali najlepszy okres w swojej historii.

Wcześniej fani z Płocka oglądali szarą trzecioligową rzeczywistość, a sporo osób jeździło do Łodzi na złote czasy Widzewa, co było także mostem dobrych relacji między początkującymi fanami ZKS-u i już wyrobioną kibicowską marką z Łodzi. Gdy Petrochemia zaczęła budować się kibicowsko i udowadniać swoją jakość w samym Płocku, mając równolegle dobre relacje z Widzewem, postanowiono wiosną 1994 roku, że powstanie zgoda. Relacje zaczęły się psuć w 1998 roku. We wspomnieniach fanów RTS-u można przeczytać, że głównie kością niezgody były wzajemne pretensje do siebie o słabe liczby wspierania się na ważnych spotkaniach oraz inne narastające konflikty. Zgoda padła przed bezpośrednim meczem Widzew – Petrochemia, na którym panowała jeszcze neutralna relacja, choć doszło jeszcze do ostatecznych rozmów oraz jakichś solówek, ale od kolejnych bezpośrednich pojedynków relacja przerodziła się w sporą kosę i trwa do dnia dzisiejszego.

Nafciarze mają jedną zgodę – Stomil Olsztyn (od 2016 roku) oraz układ chuligański z Hutnikiem Kraków (od 2008).

Nasza ostatnia wizyta w Płocku miała miejsce w sierpniu 2014 roku*, kiedy pojawiło się 132 fanatyków GieKSy już na nieistniejącym stadionie Wisły. Obecnie powstał tam nowy piękny i nowoczesny obiekt.

.

Fani z Płocka ostatni raz na Bukowej byli wiosną 2016 roku. Przyjechali już jako nowy beniaminek Ekstraklasy i pierwszą ligę na Bukowej żegnało 257 fanów ZKS-u.

.

* – jesienią 2015 roku na zakazie 10 fanów GieKSy weszło dzięki uprzejmości Nafciarzy.

Eric Cantona

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga