Dołącz do nas

Piłka nożna kobiet

Koch: „Nikt nie wiedział, o co sędziom chodziło”

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po zwycięstwie nad Łokomotiwem Starą Zagorą odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięły trener Karolina Koch i jedna z bohaterek rzutów karnych, Weronika Klimek. Swoją opinię przekazały nam również Anita Turkiewicz i golkiperka rywalek, która zaliczyła świetny turniej – Roksana Shahanska. 

Karolina Koch: Można powiedzieć, że w pełni kontrolowałyśmy przebieg tego spotkania, bo jeśli chodzi o posiadanie piłki i operowanie piłką, to na pewno to było po naszej stronie i dużo sytuacji stwarzałyśmy. Zawiodła celność, celność i skuteczność, bo strzałów oddawałyśmy sporo. Tych, które trafiały w bramkę, było niestety mało, nad tym na pewno musimy popracować. Potem dziewczyny pokazały, że w dogrywce nadal potrafimy bardzo intensywnie pracować, budować, stwarzać sobie sytuacje. Cieszą przede wszystkim zwycięstwo. Jeśli chodzi o karne, świetna postawa i obronione naprawdę ważne rzuty karne, a także strzelone rzuty karne przez dziewczyny, jak też przez bardzo młodziutką Anię Krakowiak, która wzięła ciężar na siebie i też pokazała, że już jest, a będzie w przyszłości na pewno bardzo silnym punktem GKS-u Katowice.

Weronika Klimek: Kontrolowałyśmy mecz, dokładnie, miałyśmy dużo sytuacji, żeby zakończyć to w dziewięćdziesięciu minutach, niestety, nie udało się. Myślę, że determinacją, zaangażowaniem, cierpliwością doszłyśmy do dogrywki i wygrałyśmy w karnych i pokazałyśmy, że GKS Katowice zasługiwał na to, by wygrać w tym meczu.

Pytanie: O co chodziło z tą sytuacją z końcówki, dlaczego sędziowie tak długo nie pozwolili Wam się cieszyć na koniec?
Koch: 
Ja myślę, że wiele razy w meczu nikt nie wiedział, o co sędziom chodziło. Podejrzewam, że tu był błąd po prostu w liczeniu rzutów karnych.

Pytanie: Jak się broni w takiej sytuacji, kiedy przez 120 minut piłka była po tej drugiej stronie boiska? Jak wejść na odpowiedni poziom koncentracji?
Klimek:
Prawda, trudno się w takich meczach gra, gdzie teoretycznie nie ma się za dużo pracy. Koncentracja musi być na 200%, a nie 100%. Rzuty karne, myślę, że całe życie się na to trenuje, żeby zagrać w takim meczu i obronić karne w Lidze Mistrzów.

Pytanie: Czy to jest spełnienie marzeń, obronić w takim meczu jedenastkę?
Klimek: Moim marzeniem było zagrać w Lidze Mistrzów, a o tym, czy obronię w nim karnego… Szczerze nie myślałam o tym. Cieszę się, że pomogłam drużynie, to jest najważniejsze.

***

Pytanie: Bardzo dużo dzisiaj biegania, czy już zaczęło brakować sił w dogrywce?
Anita Turkiewicz: 
Na pewno trzeba było dobrze rozłożyć siły, jeszcze plus dogrywka, to nie są łatwe momenty w meczu. Wydaje mi się, że wybiegałyśmy ten mecz i przechyliłyśmy naszą szalę w rzutach karnych.

Pytanie: Rywalki nisko się broniły, czy to utrudniało grę wahadłowym? Spodziewałyście się tak cofniętej drużyny rywalek?
Turkiewicz:
 Na pewno to nie jest łatwe, jak przeciwnik jest zepchnięty do swojej niskiej strefy. Trzeba dobrze kreować, dużo ruchu wykazywać i budować szybko, zwłaszcza piłką. Wiedziałyśmy, to co my chcemy grać i to, co miałyśmy założone, wykonywałyśmy. Nie skupiałyśmy się tylko na rywalkach, wiedziałyśmy, co mamy grać. Chciałyśmy po porażce z Anderlechtem pokazać, że tutaj jest Mistrz Polski i że potrafimy grać w piłkę.

***

Pytanie: Jesteś zadowolona z dzisiejszej gry swojej drużyny?
Roksana Shahanska: 
Tak, jestem zadowolona. Wyszłyśmy na boisko, dałyśmy z siebie wszystko. Pokazałyśmy, że potrafimy grać w piłkę i że jesteśmy dobrym zespołem, stać nas na więcej. Dlatego ciężko pracowałyśmy latem, żeby przyjechać na Ligę Mistrzyń i grać na takim poziomie, licząc na zwycięstwo, niestety dzisiaj się to nie udało.

Pytanie: Co możesz powiedzieć o postawie GieKSy?
Shahanska: 
Przed meczem miałyśmy dogłębną analizę gry GKS-u, więc wiedziałyśmy, jak będą grały. Podjęłyśmy odpowiednie środki, żeby uniemożliwić im swobodną grę. Moją pracą jest jednak bronienie i to wyszło mi dobrze.

Pytanie: Miałyście okazję na zwiedzanie Katowic?
Shahanska: 
Niestety, nie miałyśmy na to czasu. Wiem, że to piękne miasto, ale ostatnio miałyśmy mnóstwo treningów i skupiłyśmy się na meczach. Jestem świadoma, że Katowice mają bogatą historię i naprawdę żałuję, że nie miałyśmy okazji na zobaczenie okolicy. 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga