Kolejne emocjonujące derby

Czwarte hokejowy derby miasta zostały dziś rozegrane na Jantorze. Zwyciężył zespół Naprzodu ale i nasz zespół pokazał się z dobrej strony.

Pierwsze dwa pojedynki zakończyły się gładkimi zwycięstwami drużyny Janowa, w trzecim już nie poszło jej tak łatwo i tylko szczęściu może zawdzięczać, że nie straciła wtedy punktów.

Dzisiejsze, czwarte z kolei spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, Janów po ostatniej sensacyjnej wygranej na Cracovii podchodził do spotkania pewny zwycięstwa nad rywalem grającym bez jednej piątki. Mimo przewagi Naprzodu obraz gry nie ukazywał tak drakońskiej różnicy w grze jakiej można by się  spodziewać po statystykach. W 12 i 14 minucie gospodarze zdobyli dwie bramki i wydawać by się wtedy mogło, że już do końca stopniowo powiększać będą swoją przewagę. Jednak w 19 minucie Jehor Bezuhlyj, strzelił kontaktową bramkę pokazując, że wynik do końca będzie sprawą otwartą. Niestety minutę później to znów gospodarze trafiają do naszej bramki, na pierwszą przerwę zjeżdżamy z dwubramkową stratą.

Tuż po przerwie pada czwarta bramka dla Janowa, ale gospodarzom nie dane było odetchnąć, trzy minuty później w przeciągu 63 sekund to GieKSa zdobywa dwie bramki i jest już 4-3! Autorami trafień byli Čičala i Kafran. Na odpowiedź Janowa nie trzeba było długo czekać, 31 minucie na tablicy widniał już wynik 5-3 ale i ten nie utrzymał się długo, ledwie dwie minuty później, Kryštof Kafan dał nam nadzieję strzelając na 5-4. Dziewięć bramek w 31 minut, i ani jednej przez kolejne 29, w drugiej tercji żadna bramka już nie padła ale wszyscy na hali oczekiwali emocjonującej i rozstrzelanej trzeciej. Co do pierwszego to się nie pomylili, co do drugiego, cóż mimo ataków obu drużyn, żadna ze stron nie potrafiła pokonać rywali mimo iż w ostatniej minucie do boksu zjechał Krzysztof Burda.

Szkoda kolejnych punktów które były blisko, liczymy że w kolejnej rundzie w meczach z Janowem i Bytomiem i Orlikiem lub Unią zdobędziemy kolejne, tymczasem zapraszamy wszystkich na spotkanie które już w piątek o godzinie 18:30 rozegramy z Cirako Sanok.

MUKS Naprzód Janów – HC GKS Katowice

5-4 (3-1, 2-3, 0-0)

Bramka dla GKSu

18:18  Jehor Bezuhłyj ( Michał Kret II – Martin Žitňanský )     na 2-1
25:50   Ołeh Komarczew ( Rastislav Slota – Jehor Bezuhłyj )    (w przewadze)  na 4-2

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.