Dołącz do nas

Piłka nożna

„Każdy zna historię Maków, dużo radości dała ta bramka”

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po wygranym spotkaniu z Chrobrym Głogów odbyła się tradycyjna konferencja prasowa, w której udział wzięli trenerzy obu zespołów – Marek Gołębiewski oraz Rafał Górak.

Marek Gołębiewski: W pierwszej połowie byłem bardzo zadowolony z gry zespoły. Mieliśmy remis i dwie dogodne sytuacje. Potem gdzieś sprezentowaliśmy bramkę rywalowi i potem publiczność pomogła i GieKSa poszła za ciosem. Juniorskie błędy, trudno uwierzyć, że dwóch stoperów nie trafia w piłkę. Dziwi mnie trzecia bramka, wydawało mi się, że był faul. Przegrywamy, a wydawało mi się, że w obu meczach nie zasługiwaliśmy na porażkę. Wierzę w chłopaków. Wspólnie z władzami musimy wzmocnić zespół i czynimy starania właśnie o to. Przed nami w sobotę ciężki mecz. Terminarz trudny, musimy się zregenerować i w sobotę przed własną publicznością w końcu wygrać.

Rafał Górak: Zasłużone zwycięstwo i z tego się bardzo cieszę, bo w obu połowach zdobywaliśmy więcej sytuacji. Piłka to gra błędów i można tak się tłumaczyć, ale taka to gra. Błędów popełniliśmy mniej. Dziś jestem pełen optymizmu. Fajnie, że dziś punkty, bo to najważniejsze w tym wszystkim.

Pytania: Jak bardzo Mak się zbliżył do jedenastki?
Górak:
Bramkami się zbliżył, a podaniami się oddalił. Cieszę się z tego.

Pytania: Co pan pomyślał po stracie gola?
Górak:
Zawsze jedno i to samo – byłem zły i zaraz szukam tego, co zrobić, żeby zaraz wyjść na prowadzenie. Mieliśmy taki moment. Natomiast druga połowa bardzo dobra.

Pytania: Czy pan jest zadowolony z gry defensywy? Różni się od zeszłego sezonu.
Górak
: Uważam, że całość zachowań defensywnych powinno działać. Niestety zawsze nam coś wpadnie. Natomiast globalnie są to ludzie, którzy mogą być i powinni być top w tej lidze.

Pytanie o debiut Shibaty.
Górak:
Wydawałoby się, że nacja i kultura to stalowe nerwy. Bardzo ładnie został przywitany, ale nie można pozwalać sobie na takie błędy i będziemy je analizować. Same później wejścia i próby uderzeń dobre. Dopiero go rozpoznaje. Rafała Figla ciężko zastąpić z racji doświadczenia.

Pytanie: Ulga? Wygrana na start przy Bukowej.
Górak:
Pierwszy mecz tej kampanii jednak w Legnicy. Widziałem dobrze grający zespół. Ktoś powie, że lato i Chrobry, ale zdawałem sobie sprawę, jak ważny jest ten mecz. W stosunku do ludzi, którzy są rozpędzeni, żeby ludzie wracali rozpędzeni. Fajne koło napędzające w dalszą część sezonu. Bardzo cenne zwycięstwo. Na pewno jest to ulga.

Pytanie: Duża euforia po drugiej bramce?
Górak:
Dla mnie każdy zawodnik fajnie jak strzela, ale każdy wie, jaka historia jest z Makami, dlatego ta bramka też we mnie wzbudziła ogromną radość. Rzeczywiście czuło się na trybunach, musimy czerpać z tego meczu z Ruchem. Spotkaliśmy się z kibicami, z zawodnikami i to powinno być kołem napędowym. To musi zmierzać w dobrym kierunku.

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku. 

Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).

Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.

Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.

Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Erik Jirka w GieKSie!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.

Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.

W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.

Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.

Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Kibice Piłka nożna Wideo

Doping na Spodek Super Cup 2026

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W święto Trzech Króli odbyła się trzecia edycja turnieju Spodek Super Cup. Zapraszamy do wideo, na którym zarejestrowaliśmy doping kibiców GKS Katowice w Spodku.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga