Klub Piłka nożna
Piłkarze GKS zabrali głos na temat sytuacji klubu
W dniu dzisiejszym piłkarze GKS Katowice wystosowali apel do władz Miasta Katowice, w związku z ostatnimi zmianami we władzach spółki oraz przewidywanej konsekwencji utrzymywania się fatalnej sytuacji finansowej klubu. W ostatnim czasie doszło do zmian w składzie Rady Nadzorczej, a Prezydent Miasta Katowice – Piotr Uszok – wstrzymał dofinansowanie klubu kwotą 2,5 mln złotych. Oto treść oświadczenia piłkarzy GKS Katowice.
W związku z ostatnimi doniesieniami dotyczącymi wstrzymania przekazania Klubowi pieniędzy przez miasto Katowice oraz niedawnymi decyzjami Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki GKS GieKSa Katowice S.A., my – zawodnicy GKS Katowice pragniemy wyrazić swoje zaniepokojenie wydarzeniami, które mają bezpośrednie przełożenie na życie nasze i naszych najbliższych.
Zaległości finansowe wobec zdecydowanej większości z nas sięgają od 6 do 12 miesięcy. To powoduje, że sytuacja nasza i naszych rodzin jest dramatyczna, a bez szybkiego wsparcia finansowego ulegnie ona dalszemu pogorszeniu.
Apelujemy do władz Katowic – jako wiarygodnego partnera w rozmowach na temat Klubu – o kolejną pomoc dla GieKSy i doprowadzenie do całkowitego wyjaśnienia sytuacji wokół spółki GKS GieKSa Katowice S.A. Mamy nadzieję, że ten apel spotka się ze zrozumieniem wszystkich, którym zależy na dobru Klubu, a na realne wsparcie nie będziemy musieli czekać długo. Sytuacja wymaga działań natychmiastowych, bo tylko takie są w stanie uratować dalsze istnienie GKS Katowice.
Chcemy także zaapelować do kibiców GieKSy, by wsparli nasze starania i pomogli głośnym dopingiem podczas niedzielnego meczu derbowego z Polonią Bytom.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Stanley
21 września 2012 at 23:47
Kasy wam dać???? Pewnie, za co?? Ludzie płacą za bilety a Wy lecicie w ciula a nie gracie. Ile zarabia przeciętny pseudo kopacz z GieKSy a ile ten biedny kibic co płaci za bilet. Zero honoru, nawet dla nich nie potraficie sie postarać. Ciekawe kto większą biede w obecnych czasach klepie. To co prezentuje teraz ta drużyna to żenada, nie wrócą już czasy Furtoka, Koniarka, Kubisztala i innych, to przykre.
Fajne
22 września 2012 at 02:21
Chodzi o to, że grają za pieniądze a od 6 miesięcy w górę tych pieniędzy nie dostają … oczywiście należą im się. Ale my kibice wymagamy od was gry, chcemy będąc na meczu wiedzieć, że wygramy… wracając do domu po meczu chcemy mieć satysfakcję, że to jest ta GieKSa! Płacimy za bilety dużo pieniędzy, bynajmniej dla mnie to dużo a wyniki są równe zeru… postarajcie się dla nas grać a pewnie i my postaramy się dla was coś zdziałać …
I pamiętajcie wy Tworzycie GieKSę, wy piłkarze a my kibice tworzymy atmosferę i potęgę śląska!
Razem możemy naprawdę, bardzo wiele… potrzeba tylko chęci.
PS. Zrozumiałe jest to, że nie chce wam się grać za darmo… ale gdy będą wyniki to będą pieniądze.. nie będzie szkoda nikomu włożyć w GieKSę.
Pozdrawiam. MYSŁOWICKA GIEKSA FOREVER<3
ejr
22 września 2012 at 03:36
Dupcenie alajnow przez kolegow z dwoch powyzszych postow. Maja chlopaki podpisane kontrakty – cza im placic. Czasy sie zmienily, a kto jeszcze zyje w komunie temu powodzenia.
Generalnie to wiemy czemu jest jak jest. Bez wyjebania wieprza irunia do samego konca sie nie obejdzie tylko jak tego pasozyta sie pozbyc w koncu?
grubas76
22 września 2012 at 10:29
czlowieku jak by tobie nie placili to co bys zrobil postaw sie w ich sytuacji maja dzieci rodziny zacos musza zyc i maja racje walcza o swoje bo to im sie nalezy
Pszczyna
22 września 2012 at 12:59
tak jak juz tu jest napisane,majom kontrakty,rodziny i nalezy sie im kasa,jo tyz robia mom umowa jak 2,3 miechy nie dostolbych kasy to odchodza,krotko i na tymat,popiyrom pilkarzy a zima czeko nos kolejny rozklad druzyny
grubas76
22 września 2012 at 13:14
w kopalni to chociaz pieniadze maja 10 a tu jest coraz gorzej
kanab
22 września 2012 at 20:39
komentarz nr.7 bardzo dojrzały, Stanley wróć do szkoły… gdzieś popełniłeś błąd…
bam-bam
23 września 2012 at 18:08
Chcieliscie GKS Katowiece w I Lidze zamiast w Ekstraklasie to teraz utrzymajcie ten klub za swoje… SK1964 zniszczyla ten klub swoimi dzialaniami… bo ich bardziej niz dobro klubu interesuja „sztamy” i lansowanie siebie…
Dopieliscie swego… Polonia Warszawa gra w Ekstraklasie i ma pieniadze Krola… a GKS Katowice nie ma pieniedzy ani perspektyw… ale za to ma debili kibicow z SK1964 ktorzy jedenie co potrafili dla tego klubu robic to hapeningi z wyzwiskami pod adresem Krola…
Zbliza sie koniec klubu i za niego jest odpowiedzialna SK1964 i ktos powinien ich za to rozliczyc…
Hanys
23 września 2012 at 21:49
bam-bam bambnij sie w łeb. Pod władzami tłusciocha kopacze dyskopolo tez nie dostają kasy.
mózG
23 września 2012 at 22:16
to kibicuj swojej Polonii a od nas się odstosunkuj bam-bam’ie. A jak masz pomysł zawsze możesz zarzucić go na pewno ktoś się nad nim pochyli.
bam-bam
23 września 2012 at 22:46
Bylem kibicem prawdziwej gieksy za Dziurowiczow… to co teraz jest nie ma nic wspolnego z klubem ktory odnosil sukcesy… A „kibice” z SK1964 to wiekszosc banda oszolomow ktora nie wie co to znaczy kibicowac dla nich liczy sie obrazanie druzyny przeciwnej i wszystkich ktorzy maja inne zdanie niz oni…
„Hanys” => Skad masz wiadomosci ze zawodnicy Polonii Warszawa nie dostaja pieniedzy…? Krol przejal klub i zawodnikow Polonii W. wraz z ciazacymi wobec nich zaleglosciami… i choc zaleglosci byly duze to klub z miesiaca na miesiac ma wobec pilkarzy coraz mniejsze zaleglosci…
„mózG” => masz racje… po tym jak GKS Katowice zostal rozwiazany w 2005r. W sierpniu 2005r GKS Katowice przestal byc czlonkiem struktor PZPN i jako podmiot zostal zlikwidowany na co sa dowody w KRAJOWYM REJESTRZE SADOWYM. Powstaly w jego miejsce raz po raz kluby podszywajace sie pod ten szyld GKS „Gieksa” Katowice S.A ktory jest wpisany w struktury PZPN dopiero od Czerwca 2010r a zalozony zostal w 2005r – na co rowniez sa wpisy
Pomysly… coz… jest ich kilka… ale na realizacje ich potrzebne sa pieniadze… ale WY kibice SK1964 doprowadziliscie do tego ze nikt nie chce sie pod szyldem GKS’u Katowice podpisac… nikt powazny nie chce miec z takimi kibicami do czynienia… ktorzy prywatna firme uzurpuja sobie jako swoja wlasnosc…
mózG
24 września 2012 at 05:58
ty chyba jesteś irek król a nie kibic GieKSy. Nie ważne pod jaką nazwą, dla nas to ten sam klub tylko zarządców mamy „wspaniałych”.
Chyba nie wiesz o czym mówisz w sprawie SK1964 bo najlepiej oczerniać nie?
Co do ksp to już się nie pogrążaj. Skoro niby nie mamy info co do spłaty ich zadłużeń to skąd ty je masz? 😛