Dołącz do nas

Wywiady

Przewodniczący Rady Miasta krytykuje fuzję

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przedstawiamy projekt oświadczenia przygotowanego przez przewodniczącego Rady Miasta Katowice Arkadiusza Godlewskiego na temat fuzji i całej sytuacji związanej z powstaniem nowego klubu i zniszczeniem GKS Katowice. Pismo ukazało się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UM Katowice.

Rada Miasta Katowice z oburzeniem i ze zdumieniem przyjmuje informacje o toczących się działaniach organizacyjnych i biznesowych wokół Klubu Sportowego GKS GieKSa Katowice Sportowej Spółki Akcyjnej ze znaczącym udziałem miasta. Profesjonalny sport to nie tylko pieniądze. To przede wszystkim duch sportowej rywalizacji, emocje związane z niepewnością końcowego wyniku. Zasady Fair Play i szacunku dla każdego rywala. Klub sportowy nie jest pęczkiem marchewki, który można kupić i sprzedać w pięć minut. To historia, dramaty i sukcesy, przywiązanie do barw klubowych, wartości wychowawcze dla kolejnych młodych pokoleń uczące, że w sporcie nie ma drogi na skróty. Nie można oszukać, a sukces trzeba okupić ciężką, regularną praca i wylanym potem na treningach i w każdym meczu.

Rada Miasta Katowice stanowczo protestuje przeciwko próbom podejmowania przez przedstawicieli Miasta Katowice w organach Sportowej Spółki Akcyjnej GKS GieKSa Katowice S.A. jakichkolwiek działań zmierzających do złamania zasad sportowej rywalizacji i zmierzających do kupienia miejsca dla naszego klubu w ekstraklasie. Takie działanie nie może znaleźć akceptacji. W miejsce zburzonego budynku można zbudować kolejny. W miejsce zniszczonego klubu sportowego – związanych z tym tradycji, historii i emocji jest to niemożliwe.

Rada Miasta Katowice wyraża ubolewanie i solidarność z sympatykami klubu GKS GieKSa Katowice ja również z sympatykami Klubu Polonia Warszawa, których klub znalazł się w tak trudnej sytuacji. Wyrażamy jednak przekonanie, że historia „Czarnych Koszul” po raz kolejny pozwoli Wam przełamać ten kryzysowy moment. Jest nam niezmiernie przykro, że ten historyczny zakręt Waszego klubu łączony jest z Miastem Katowice i naszym klubem GKS Katowice całkowicie poza naszą wolą i wiedzą.

Przewodniczący Rady Miasta Katowice
Arkadiusz Godlewski

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

5 komentarzy
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

5 komentarzy

 1. Avatar photo

  Tomay

  19 lipca 2012 at 19:18

  teraz to miasto może sobie pierdolić skoro król kupił juz polonie to nie ma nic do gadania bo zostały tylko dwa wyjścia albo nie będzie gieksy i tylko kp albo kp w ekstraklasie a gieksa w 4 lidze i znów będziemy się pieli po drabince do I ligi

 2. Avatar photo

  GieKSiarz

  19 lipca 2012 at 20:21

  a skąd wiesz że kupił ??

  nie ma nigdzie potwierdzenia że przelew został dokonany.

 3. Avatar photo

  luasik82

  19 lipca 2012 at 21:26

  to sie qrwa bedemy pieli do gory nawet od c klasy ale zoden smierdziel ani gorol nie bedzie sie nami geby wycierol bo GieKSa to nie je jako szmata.GieKSa to przedewszystkim najlpsi w polsce kibice a nie banda mamlasow smigajacych za wynikami.pyrsk

 4. Avatar photo

  ...

  19 lipca 2012 at 22:26

  Tomay
  Tylko że żadne KP nie wystartuje w tej ekstraklasie bo nie ma do tego prawa tak btw 🙂

 5. Avatar photo

  gks king

  19 lipca 2012 at 22:45

  no Panie Godlewski, szacunek za giekse, szkoda że rosarium drugi dzień zamknięte 🙁

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  01.04.2023 Sosnowiec

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)

  Bramki: – Kozubal (14), Rogala (49), Marzec (55), Aleman (74)

  Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko- Suchockyj, Dowhyj, Polarius (65. Valencia), Janota (71. Guezen), Fabry (46. Wrzesiński), Bonecki, Matynia (65. Caliński), Szostek, Rozwandowicz, Sokół (65. Biliński)

  GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (69. Aleman), Jędrych, Kuusk, Komor, Repka (77. Shibata), Rogala– Błąd (82. Pietrzyk), Kozubal, Marzec (77.Mak) – Bergier (77. Arak)

  Żółte kartki: Bonecki, – Błąd,

  Czerwona kartka: Bonecki

  Sędzia: Łukasz Gajda (Zgierz)

  Widzów: 8947

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

   

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga