[RELACJA] Emocjonalny odlot przy Bukowej

Długo wyczekiwaliśmy na takie spotkanie na Bukowej. Już w 5. kolejce było nam dane mierzyć się z Zagłębiem Sosnowiec na własnym stadionie. Mecz odbył się 22 sierpnia o godzinie 12:40 i transmitowała go telewizja Polsat Sport.

Trener Górak zaskoczył składem desygnując do pierwszej jedenastki Szymona Kiebzaka, którego w ostatnim meczu zabrakło nawet na ławce rezerwowych. W porównaniu do ostatniego meczu szkoleniowiec zdecydował się na zmianę środkowego obrońcy, tym razem od pierwszych minut zagrał Janiszewski za Kołodziejskiego.

Od pierwszej minuty mecz był bardzo wyrównany i ofensywny z obu stron. Masa błędów w środku pola powodowała, że ciężko było stwierdzić, która z drużyn pierwsza będzie miała okazję do strzelenia bramki. Pierwszą drużyną, która zdobyła bramkę, było Zagłębie. Po wybiciu piłki przy kontakcie z rywalem w polu karnym faulował Arkadiusz Jędrych. Karny został obroniony przez Dawida Kudłę, ale sędzia powtórzył „jedenastkę” i tym razem do piłki podszedł Ambrosiewicz i wykorzystał karnego. Na pierwszy rzut oka z trybuny było to kontrowersyjne, jednak po powtórkach telewizyjnych po pierwsze piłka przekroczyła linię, a po drugie nasz bramkarz nie stał na linii bramkowej w momencie strzału. Emocje udzieliły się wszystkim i mecz dalej był mocno chaotyczny i opiewał w agresywne wejścia. W doliczony czasie gry pierwszej połowy nasze niezdecydowanie w doskoczeniu do rywala wykorzystał Szumilas i precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał naszego bramkarza.

Przed drugą połową stadion wydawał się być stłamszony i poirytowany, złość jednak ukierunkowana była w stronę sędziego i rywali. Trener Górak zdecydował się zmienić Kiebzaka i Figiela, co na koniec meczu mogliśmy określić jako kluczowe posunięcia w tym meczu. Początek był podobny do pierwszej połowy aż do 54. minuty, kiedy Woźniak dał o sobie znać, strzelając bramkę z długiego kąta po dośrodkowaniu Sanockiego. GieKSa łapała wiatr w żagle, a osiem minut później Szymczak pokazał klasę i przejął długie podanie na połowie Zagłębia. Następnie rozegrał piłkę i finalnie wykończył zagranie Woźniaka do pustej bramki. Stadion odleciał, a GKS starał się uspokoić nieco grę. Goście raz za razem podnosili ciśnienie kibicom, piłka była bardzo blisko bramki Kudły, a nasz bramkarz instynktownie obronił strzał z bliskiej odległości. Na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Urynowicz świetnie znalazł się w polu karnym, przejmując piłkę po interwencji obrońcy z Sosnowca. Nie zostało mu nic innego, jak pokonać bramkarza Zagłębia. Stadion odleciał, a GKS bronił już bardzo nisko do końca meczu i nie dał szans rywalom na wyrównanie. To było fantastyczne i mocno emocjonalne widowisko przy Bukowej.

22.08.2021, Katowice
GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:2)
Bramki: Woźniak (53), Szymczak (62), 82. Urynowicz (81) – Ambrosiewicz (31-k), Szumilas (45).
GKS Katowice: Kudła – Woźniak (73. Wojciechowski), Jędrych, Janiszewski, Rogala (80. Kozłowski) – Kiebzak (46. Sanocki), Błąd, Jaroszek (76. Repka), Figiel (46. Urynowicz), Pavlas – Szymczak.
Zagłębie Sosnowiec: Bielików – Galić (84. Machała), Bryła (69. Banaszewski), Sobczak (60. Tanque), Kamiński (84. Olivieira), Dalić, Seedorf (84. Troć), Ambrosiewicz, Kończy, Gojny, Szumilas.
Żółte kartki: Kudła, Woźniak – Sobczak, Bryła, Kamiński.
Arbiter: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
Widzów: 3593.