Dołącz do nas

Hokej Podcasty

[RELACJA] Mistrz poległ w Katowicach

Avatar photo

Opublikowany

dnia

17 października do Satelity zawitał aktualny mistrz Polski – JKH GKS Jastrzębie. Starcie pomiędzy katowicką GieKSą a jastrzębianami rozpoczęło się o 17:00.

W pierwszych dwóch minutach meczu nie widzieliśmy żadnego groźnego strzału, ale w kolejnej minucie pierwsza dobra okazja dla JKH zakończyła się bramką. Radosław Nalewajka wykorzystał sprytne podanie od swojego brata Łukasza spod bandy i przymierzył w okienko. W 8. minucie po starciu z Urbanowiczem w tercji neutralnej mocno ucierpiał Yakimenko – z pomocą kolegów wrócił do swojego boksu, a napastnik JKH trafił na ławkę kar. Na 13 sekund przed końcem 2-minutowego wykluczenia Fraszko pokonał Kielera precyzyjnym strzałem z nadgarstka. Niecałe 2 minuty później GieKSa była już na prowadzeniu. Kieler wypluł krążek uderzony z dystansu, a z tej okazji skorzystał Joona Monto i umieścił go w odsłoniętej bramce. Optyczna przewaga była po stronie GieKSy, jednak ciężko mówić o dużej liczbie dobrych sytuacji, a JKH było groźnie głównie przy szybkich kontrach. Nie mogliśmy natomiast narzekać na poziom fizycznej gry. Na niecałe 2 minuty przed końcem tercji Bogoleisha otrzymał karę za natarcie. Aż do syreny oznaczającej przerwę GieKSa nie opuściła tercji JKH, ale jedynie sytuacje warte odnotowania to strzały Erikssona i Fraszki z bulików – pierwszy uderzał niecelnie, a w drugim przypadku interweniował Kieler. Po 20 minutach katowiczanie prowadzili 2:1.

W pierwszych sekundach po wznowieniu gry Yakimenko mógł pokonać Kielera z kontry po podaniu Fraszki, jednak trafił w jego parkany. Dobrą okazję miał także Wanacki, jednak on również nie zdołał wystarczająco dobrze przymierzyć. W 25. minucie Lehtonen świetnie przyśpieszył i wyprzedził rywala w pogoni za krążkiem, ruszył na bramkę, ale został sfaulowany przez Horzelskiego. Z bliska, choć z ostrego kąta uderzał Kruczek, którego wypatrzył Krężołek – szukał miejsca przy bliższym słupku, ale dobrze ustawiony był Kieler. W 29. minucie ręka sędziego znów powędrowała do góry, a podczas gry 6 na 5 Wronka nie wykorzystał podania Smala. Na ławkę kar trafił Gimiński. GieKSa drugi raz tego dnia wykorzystała liczebną przewagę – dogranie Pasiuta na bramkę zamienił Lehtonen. Nasze dwubramkowe prowadzenie trwało nieco ponad 5 minut – JKH odzyskało kontakt za sprawą precyzyjnego strzału Kameneva. Wynik 3:2 mieliśmy jeszcze krócej – minutę i 4 sekundy po golu Kameneva Wronka zabawił się z defensywą gości, a następnie wystawił krążek Bartoszowi Fraszko do pustej bramki. 26 sekund później było już 5:2 – Bepierszcz idealnie przymierzył w samo okienko, a guma otarła się jeszcze o słupek. W ostatniej minucie tercji Fraszko uciekł obronie rywali i znalazł się sam przed Kielerem, ale przegrał z nim pojedynek. Po 40 minutach GieKSa prowadziła więc trzema bramkami.

Z początku trzeciej tercji mocno w swoim polu bramkowym zagubił się Murray, nie potrafił zlokalizować krążka, ale goście nie byli w stanie tego wykorzystać. W 44. minucie Smal potężnie trafił Horzelskiego pod bandą, a z odwetem ruszył Pavlovs. Obaj zawodnicy otrzymali karę meczu, a Smal otrzymał jeszcze dodatkowe 5 minut, przez które musieliśmy grać w osłabieniu. Fraszko był bliski pokonania Kielera, gdy ten pozostawił krążek za swoją bramką i nie zauważył nadjeżdżającego napastnika za jego plecami. Długimi okresami katowiczanie byli w stanie trzymać grę z dala od bramki Murray’a. Jastrzębianie nie potrafili znaleźć sposobu na czteroosobowe formacje GieKSy, a my znów mogliśmy pokusić się o gola w osłabieniu – Pasiut w sytuacji sam na sam zdecydował się na strzał z klepy, lecz trafił prosto w Kielera. Przez cały okres 5-minutowej gry w osłabieniu nie straciliśmy gola, a szanse strzeleckie JKH zostały ograniczone do minimum. W 51. minucie 2-minutową karę otrzymał Hudson i znów musieliśmy bronić z zawodnikiem mniej. Znów praktycznie na nic nie pozwoliliśmy drużynie gości. Choć jastrzębianie musieli gonić wynik, to potrafiliśmy ich zamknąć we własnej tercji podczas gry w pełnych składach. W przedostatniej minucie meczu Fraszko próbował dograć do Pasiuta na pustą bramkę, ale ten został w ostatniej chwili przyblokowany przez obrońcę, a w ostatniej minucie groźnie sytuacje mieli Lehtonen i Krężołek. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem lidera PHL nad mistrzem Polski 5:2.

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
0:1 Radosław Nalewajka (Łukasz Nalewajka) 2:34
1:1 Bartosz Fraszko (Patryk Wronka, Maciej Kruczek) 9:00 5/4
2:1 Joona Monto (Maciej Kruczek, Mateusz Michalski) 10:44
3:1 Matias Lehtonen (Grzegorz Pasiut, Carl Hudson) 28:54 5/4
3:2 Yevgeni Kamenev (Vitalijs Pavlovs, Radosław Nalewajka) 34:19
4:2 Bartosz Fraszko (Patryk Wronka) 35:23
5:2 Mateusz Bepierszcz 35:49

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Yakimenko, Fraszko, Pasiut, Wronka – Hudson, Wanacki, Eriksson, Lehtonen, Krężołek – Wajda, Kruczek, Bepierszcz, Monto, Michalski – Musioł, Krawczyk, Prokurat, Smal, Mularczyk

JKH GKS Jastrzębie: Kieler (Nechvatal) – Kostek, Bogoleisha, Urbanowicz, Pavlovs, Razgals – Górny, Horzelski, płachetka, Rac, Kalns – Kemenev, Sevcenko E., Kasperlik, Mlynarovic, Sevcenko A., Gimiński, Pelarczyk, Nalewajka R., Jarosz, Nalewajka Ł.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

 1. Avatar photo

  Kato

  17 października 2021 at 20:46

  No i jest zwycięstwo! Brawo!

 2. Avatar photo

  Maks

  17 października 2021 at 21:26

  Bardzo dobry mecz, brawo GieKSa!!!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga