Remis Zawiszy w Gdańsku

Coraz bliżej pojedynku GKS Katowice z Zawiszą Bydgoszcz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski, a bydgoszczanie dalej nie zachwycają swoją grą. W ramach 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy popularna „Zetka” udała się dziś na obiekt PGE Areny w Gdańsku, by móc konfrontować się z tamtejszą Lechią.

W pierwszej połowie Lechia Gdańsk miała optyczną przewagę i znacznie częściej gościła pod bramką bydgoskiego Zawiszy, jednak po tej części spotkania na tablicy widniał rezultat remisowy. Po jednej z wielu akcji skrzydłami Lechiści objęli prowadzenie. W 24. minucie z głębi pola świetnym podaniem popisał się Przemysław Frankowski adresując piłkę na prawe skrzydło do Deleu. Brazylijczyk bez wahania dośrodkował w pole karne. Futbolówka przeszła przez całą linię obronę Zawiszy, a z lewego narożnika pola karnego Piotr Grzelczak pokonał Wojciecha Kaczmarka. Radość sympatyków „Biało-Zielonych” trwała tylko 10 minut. Na 30-tym metrze od własnej bramki strzelec gola Grzelczak przy próbie wybicia piłki tak niefortunnie trafił piłkę, że ta po odbiciu się od Michała Masłowskiego, trafiła do wychodzącego sam na sam Luisa Carlosa. 26-latek ograł zwodem bramkarza gdańszczan Sebastiana Małkowskiego i wpakował piłkę do pustej bramki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Więcej z gry miała Lechia, lecz niewiele z tego wynikało. Kilka razy próbował zaskoczyć Paweł Buzała, jednak autor 3 goli w tym sezonie dla Lechii nie zmusił do kapitulacji bramkarza Zawiszy. Po przeciwnej stronie boiska Portugalczyk Bernardo Vasconcelos rzadko kiedy doczekał się podania od partnerów z drugiej linii. Przed końcowym gwizdkiem z boiska musiał zejść francuski defensywny pomocnik „Zetki” Herold Goulon, który odniósł kontuzję po jednym ze starć z graczem Lechii. Na wyniki diagnozy trzeba jednak jeszcze poczekać.

Po niezbyt emocjonującym meczu Zawisza odniósł czwarty remis od momentu powrotu do ekstraklasy i z 7 punktami na koncie zajmuje jedenastą pozycję w tabeli. Już za 3 dni bydgoszczanie będą mieli okazję do zmazania słabej postawy w Gdańsku i podejmą na własnym stadionie przedostatni zespół T-Mobile Ekstraklasy Zagłębie Lubin.