Dołącz do nas

Hokej

[TRANSFER] Pierwsze wzmocnienie, pierwsze przedłużenie i trzy odejścia

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W ciągu ostatnich kilka dni otrzymaliśmy pierwsze informacje na temat kształtu kadry hokejowej sekcji GKS-u Katowice na sezon 2023/2024.

Wiemy już, że barw GieKSy nie będą reprezentować Patryk Krężołek, Mateusz Rompkowski i Dawid Musioł. Zacznijmy od jedynego napastnika w tym gronie – 25-letni Krężołek spędził w Katowicach 6 sezonów. Łącznie bluzę GKS-u założył 270 razy, zdobył 65 goli i zanotował 60 asyst. Zdecydowanie jego najlepszym sezonem był 20/21, kiedy to w 36 spotkaniach zdobył 18 goli i zanotował 15 asyst, ale tuż przed fazą play-off złapał kontuzję, po której nie zdołał wrócić do formy strzeleckiej, a w minionych rozgrywkach zanotował jedynie 7 punktów. Nie zmienia to jednak faktu, że sumiennie wypełniał swoją rolę w niższych formacjach, dzięki czemu jest teraz dwukrotnym mistrzem Polski.

Doświadczony Mateusz Rompkowski do stolicy Górnego Śląska trafił przed sezonem 21/22, więc jego jedyne dwa sezony w Katowicach okazały się być mistrzowskie. Wychowanek Stoczniowca Gdańsk wystąpił w naszych barwach 114-krotnie. Niewykluczone, że ten wielokrotny reprezentant Polski postanowi zakończyć swoją karierę.

Dawid Musioł podobnie jak Rompkowski spędził w GKS-ie minione 2 sezony, wcześniej także reprezentował nasz klub w sezonie 2016/2017 – pierwszym po reaktywacji. 26-letni Katowiczanin barwy GKS-u przywdziewał 119 razy.

Całej trójce dziękujemy za grę w naszym klubie i za dwa mistrzostwa Polski!

Dowiedzieliśmy się także, że na kolejny rok w Katowicach pozostanie Hampus Olsson. Niemal 2-metrowy Szwed był ważnym punktem GieKSy w sezonie zasadniczym i jeszcze ważniejszym w fazie play-off. Łącznie 28-letni napastnik zdobył 25 goli i zanotował 18 asyst. Gratulujemy podpisania nowej umowy!

Nową twarzą w sezonie 2023/2024 będzie Santeri Koponen. 26-letni Fin całą swoją dotychczasową karierę spędził w rodzimych ligach – przede wszystkim w Mestis. W zeszłym roku ten ofensywnie usposobiony obrońca zdobył 11 goli i zanotował 29 asyst w 63 meczach w barwach JoKP, którego był także kapitanem. Jest wychowankiem Jokipojatu Joensuu i ma 174 cm. Witamy w Katowicach!

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga