Ważne wymęczone zwycięstwo

Jeszcze niedawno nikt nie spodziewał się, że mecz z Chrobrym Głogów będzie spotkaniem o tzw. 6 punktów. Porażka GieKSy mogła spowodować, że do miejsca barażowego nasza drużyna traciłaby zaledwie 3 punkty.

Debiutujący po raz kolejny na ławce trenerskiej Piotr Piekarczyk wystawił następujący skład:

GKS Katowice: Dobroliński – Frańczak, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Czerwiński, Leimonas, Cholerzyński, Bętkowski, Wołkowicz – Pitry .

a gospodarze rozpoczęli w następującym zestawieniu:

Chrobry Głogów: Janicki – Ziemniak, Byrtek, Bogusławski, Samiec, Hudyma, Hałambiec, Hirskyi, Michalec, Kościelniak, Piotrowski.

Katowiczanie obiecująco rozpoczęli pierwszą część spotkania. Niestety z biegiem czasu wyglądało to coraz gorzej i to Chrobry powinien cieszyć się ze zdobycia bramki. U gospodarzy jednak szwankowała skuteczność. Pierwszą dogodną sytuację głogowianie stworzyli w 19. minucie. Składną akcję gospodarzy zatrzymał w ostatniej chwili Czerwiński, gdyby nie on piłka wpadłaby do pustej bramki. Kilka minut później napastnik Chrobrego nie potrafił pokonać Dobrolińskiego w sytuacji 'sam na sam’. Najlepszą sytuację gospodarze zmarnowali w 44. minucie. Fatalnie w tej sytuacji interweniował Dobroliński.  Przy próbie przecięcia podania podał ją wprost pod nogi rywala. Na nasze szczęście Frańczak zdołał zablokować strzał rywala. Chrobry oddał sześć celnych strzałów a GKS zaledwie jeden..

W drugiej części spotkania zobaczyliśmy Goncerza, który zmienił Bętkowskiego. Nasza drużyna dzięki tej zmianie zyskał w ofensywie i szybko strzeliła bramkę. W 52. minucie mocne i celne dośrodkowanie Pietrzaka wykorzystał Czerwiński. Chwile później Pitry strzelił drugą bramkę, lecz sędzia odgwizdał spalonego. Rywale mogli wyrównać w 66. minucie, jednak i w tej sytuacji napastnik Chrobrego trafia w Dobrolińskiego.  W kolejnych minutach rywale szukali sposobu na sforsowanie obrony GieKSy a nasza drużyna czyhała na kontry. Katowiczanie przypieczętowali zwycięstwo w 89. minucie. Pietrzak bezpośrednio z rzutu wolnego pięknym strzałem pokonał Janickiego. Rywale potrafili strzelić honorową bramkę w 93. minucie. autorem bramki był Piotrowski.

GieKSa zdobyła ważne trzy punkty. Dzięki tej zdobyczy oddaliliśmy niebezpieczeństwo spadku i w tym momencie spokojnie możemy myśleć o budowie drużyny na przyszły sezon.