Dołącz do nas

Hokej

Zaczynamy od dwóch punktów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

10 września w Satelicie GKS Katowice zainaugurował rozgrywki Tauron Hokej Ligi. Rywalem mistrza Polski był wicemistrz – GKS Tychy, a mecz rozpoczął się o 17:00.

Od początku starcia sędziowie bardzo ochoczo rozdawali kary, rozpoczynając zespołu gospodarzy – dopatrzyli się fauli Wanackiego i Koponena. GieKSa postanowiła jednak otworzyć swoje konto bramkowe w sezonie 23/24 od gola w osłabieniu. W 12. minucie duet Szwedów ruszył z kontrą, a Olsson wykorzystał podanie Marklunda. Gdy od 13. minuty na ławce kar przebywał Jaromesky wydawało się, że drugi gol dla GieKSy jest tylko kwestią czasu – co chwilę mieliśmy do czynienia z zamieszaniem pod bramką Fucika, jednak brakowało nam skuteczności. Szczególnie blisko był Iisakka, któremu niewiele brakowało, by umieścić krążek tuż przy słupku. Fin był jedną z najjaśniejszych postaci w tej tercji – trzykrotnie urywał się tyskim defensorom, wykorzystując swoją szybkość. Na przerwę udaliśmy się z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga tercja rozpoczęła się od kary dla Pasiuta, a tym razem podczas przewagi tyszan to goście zdobyli gola. Komorski doprowadził do wyrównania strzałem z ostrego kąta. Ta część spotkania była już znacznie bardziej wyrównana od pierwszych 20 minut, kiedy optyczna przewaga zdecydowanie należała do GieKSy. Kolejne nasze gry w 5/4 nie wyglądały już tak dobrze, jak pierwsza, ale to właśnie w ten sposób odzyskaliśmy prowadzenie – w 39. minucie Koponen uderzył po lodzie od słupka. Przed trzecią tercją mieliśmy więc ponownie jeden gol przewagi.

Ostatnia regulaminowa odsłona tego starcia wyglądała bardzo podobnie do drugiej tercji – obie drużyny znacznie lepiej spisywały się w obronie, niż w ataku. Brakowało klarownych sytuacji – zarówno po naszej stronie, by móc myśleć o podwyższeniu prowadzenia, jak i ze strony gości, by doprowadzić do remisu. Na 40 sekund przed upływem 60 minut tyszanie zdjęli bramkarza, a w 59 minucie i 43 sekundzie Mroczkowski dopadł do krążka po ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym i zdobył gola 2:2, choć sędziowie zdecydowali się jeszcze na analizę wideo, po której wskazali na środek tafli. Potrzebna była więc dogrywka, ale i ona nie przyniosła rezultatu – ponownie brakowało groźnych ataków z którejkolwiek ze stron. W rzutach karnych decydujące okazało się efektownie trafienie Sokay’a z pierwszej rundy – Murray nie dał się pokonać ani razu, dzięki czemu 2 punkty zostały w Katowicach.

GKS Katowice – GKS Tychy 3:2k. (1:0, 1:1, 0:1, 0:0d., 1:0 k.)
1:0 Olsson (Marklund) 11:01 4/5
1:1 Komorski 21:42 5/4
2:1 Koponen (Varttinen, Monto) 38:46 5/4
2:2 Mroczkowski (Łyszczarczyk) 59:43
3:2 k. Sokay 65:00 – decydujący rzut karny

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Kaskinen, Padakin, Komorski, Jeziorski – Bizacki, Pociecha, Jansson, Turkin, Korenchuk – Jaromersky, Bryk, Bukowski, Galant, Marzec – Ciura, Gościński, Mroczkowski, Ubowski, Łyszczarczyk.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga