28 kolejka: GieKSa w piątek z Bytovią, ostra walka na dole tabeli

Dodano przez Błażej | 29 kwietnia 2016 15:43
Licznik odwiedzin: 763

28 kolejka przed nami i czeka nas pierwszy od dłuższego czasu mecz w piątkowy wieczór. Do Katowic przyjedzie drużyna Bytowi Bytów. GieKSa po skromnej jedno-bramkowej wygranej nad Rozwojem będzie chciała zdobyć kolejne punkty, ale tym razem w dużo lepszym stylu. Mecz o 19:00 w piątkowy wieczór.

Liderzy zagrają w tej kolejce u siebie. Również w piątek swój mecz rozegra Wisła Płock, która zmierzy się ze Stomilem.  Najciekawiej będzie jednak w Gdyni gdzie zmierzą się dwie najdłużej niepokonane drużyny w pierwszej lidze Arka i Olimpia Grudziądz. Zapowiada się bardzo dobre spotkanie, bowiem obie drużyny mają cel do zdobycia. Olimpia poprawiła nieco swoją pozycję w tabeli, ale wciąż nie może być pewna utrzymania. Arka celuje w awans.

W sobotę ciekawie powinno być w Bydgoszczy gdzie do Zawiszy przyjedzie zagrożona poważnie spadkiem Chojniczanka pod wodzą trenera Bartoszka, który jak wiemy wcześniejszą rundę spędził w Zawiszy. Chojnice potrzebują punktów, Zawisza walczy jedynie o 3 pozycję, do której po tej kolejce przybliży się Chrobry zdobywając 3 punkty walkowerem za mecz z Dolcanem. Ciekawie powinno być w Siedlcach gdzie Pogoń zagra z Bełchatowem. Zobaczymy czy na ławce będzie trener Sasal, który dał prawdziwy popis na ostatniej konferencji gdzie sugerował, iż spadek Pogoni jest przesądzony przez tajemniczy „telefon z góry”.  Bełchatów do kreski traci jeszcze trochę punktów, ale kto wie czy nie będzie nerwowo przy ewentualnej porażce. Równie nerwowo może być w Legnicy gdzie tym razem Miedź czeka wyjazd do dalekich Suwałk. Wigry ambitnie walczą o utrzymanie i zobaczymy czy nie wplatają w tą walkę drużyny Miedzi. Ważny mecz dla Kluczborka, który jest w strefie spadkowej i będzie tym razem walczyć z dobrze grającą Sandecją. Kolejny bliski wyjazd zaliczy w tej kolejce Rozwój, tym razem do Sosnowca gdzie zagra z rozbitym na wiosnę Zagłębiem.

Piątek: 19:00 GKS- Bytowia, Wigry-Miedź, 20:30 Płock- Stomil

Sobota:  16:00 Kluczbork- Sandecja, 18:00 Arka-Olimpia, 18:00 Pogoń-Bełchatów, Zawisza-Chojniczanka,

Niedziela- 12:45 Sosnowiec- Rozwój

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*