34 kolejka: GieKSa ósma, co ja widzę? Tychy w II lidze :)

Dodano przez Błażej | 7 czerwca 2015 16:39
Licznik odwiedzin: 1984

48 punktów w 34 meczach zgromadziła GieKSa w sezonie 2014/2015. Katowiczanie wygrali 14 meczów. Tyle samo przegrali a na bilans składają się jeszcze mecze zremisowane 6. Ten ostatni remis GieKSa zaliczyła z Arką Gdynia i skończyła rozgrywki na 8 miejscu w tabeli.

W innych meczach dopełnił się los tyskiego GKS. Fatalnie grający na wyjazdach tyszanie przegrali kolejny mecz, tym razem w Ząbkach 1:2 i z hukiem spadli z ligi. Z ligą żegna się również Widzew, który w ostatnim meczu zremisował z Olimpią Grudziądz 1:1. Olimpia tuż za podium na miejscu 4. W barażach zagra Pogoń Siedlce, która 3 punkty otrzymała walkowerem. Awans już wcześniej zapewniły sobie Nieciecza i Lubin i obie te drużyny spotkały się na koniec sezonu gdzie padł wynik 1:1. Gospodarze bramkę wyrównującą strzelili w 90 minucie. Również w 90 minucie skutecznie karnego strzelił nasz były gracz Bartosz Sobotka i Sandecja zremisowała w Ostródzie ze Stomilem 2:2. Jedną z bramek strzelił przymierzany do GieKSy Bębenek. Na pożegnanie nieudanego sezonu 3 punkty zdobyła Wisła Płock, która pokonała na wyjeździe Wigry 2:1.

Sporo emocji w derbowych spotkaniach w tej kolejce. Chrobry pokonał Miedź 3:1 a wygrana mogła być wyższa, bowiem nie strzelił jeszcze karnego w pierwszej połowie. Chojniczanka o jednego gola lepsza w Bytowie gdzie wygrali 1:0. Mecz drużyny kończyły w niepełnych składach, bowiem sędzia pokazał 3 czerwone kartki.

Sezon dobiegł końca, jedyna niewiadoma to ilość beniaminków i ich obsada. Dziękujemy wam za ten sezon i widzimy się w kolejnym!