„Strzelisz w sobotę dwa gole” czyli doniesienia mass mediów przed meczem GKS-Stal

Dodano przez Witek | 14 kwietnia 2018 10:00
Licznik odwiedzin: 450

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu, GKS Katowice – Stal Mielec:

 

sportdziennik.pl – „Strzelisz w sobotę dwa gole”

 

Rozmowa z Andreją Prokiciem, zawodnikiem GKS-u Katowice

[…] Dariusz Leśnikowski: Przyznam jednak, że nie chciałbym być w pańskiej skórze przed i w trakcie sobotniego spotkania GKS – Stal. Jeśli wygra pan mecz dla GieKSy, to tych punktów zgubionych przy Bukowej może Stali braknąć do awansu. A jak zagra pan słabiej, to kibice pomyślą swoje o pańskiej postawie…

Andreja Prokić: – Czyli wychodzi na to, że najlepiej byłoby nie zagrać w tym meczu? Nie… Ja przecież gram dla siebie, a przy tym lubię dobrze zarabiać.

 

Uczciwe postawienie sprawy!

 – Oczywiście. No przecież gdybym miał udawać, że walczę, odpuściłbym w ten sposób kilka tysięcy premii za wygraną, odpuściłby też wspomnianą premię za ewentualny awans. Trener powiedział mi ostatnio: „Zobaczysz, strzelisz w sobotę dwa gole, a działacze Stali zatrą ręce, jakiego to świetnego zawodnika zakontraktowali na kolejny sezon”. Nie miałbym nic przeciwko temu, by ta przepowiednia się zrealizowała!

 

hej.mielec.pl – Po liderze przyszedł czas kolejnego faworyta do ekstraklasy! Stal jedzie do Katowic!

 

[…] 14 kwietnia o 17:45 rozpocznie się mecz GKS Katowice ze Stalą Mielec. Zespół ze Śląska mierzy w awans do ekstraklasy i jest bardzo zdeterminowany by osiągnąć ten cel. Stalowcy jednak liczą na dobry występ także u takiego rywala.

– Nie obawiamy się tego spotkania. Też mamy mocny zespół, jedziemy na Śląsk po zwycięstwo – deklaruje napastnik Stali Jakub Arak.

Dodaje, że teraz najważniejsza będzie regeneracja, by odbudować dyspozycję na sobotę. Tu katowiczanie są w uprzywilejowanej pozycji, oni w środę nie grali.

Mecz GKS – Stal będzie szczególny dla dwóch piłkarzy. W Katowicach wiodącą rolę odgrywa Andreja Prokić, szybki i ofensywny piłkarz, który jednak od lipca będzie już zawodnikiem Stali Mielec. Zimą podpisał kontrakt w Mielcu ważny po zakończeniu obecnego sezonu.
Kibice ze Śląska z pewnością na wiele lat zapamiętają pomocnika Stali Tomasza Swędrowskiego. W maju grał w Katowicach ze zdegradowanym już wówczas MKS-em Kluczbork. GKS był faworytem do awansu, jednak nagle zaczął gubić punkty. Marzenia o awansie do elity zabrał katowiczanom Swędrowski, który w doliczonym czasie gry zdobył gola ze środka boiska, który oznaczał sensacyjne zwycięstwo Kluczborka 3:2.

 

futbolfejs.pl – SMÓŁKA: Pokazaliśmy, że… kotu spod ogona nie wypadliśmy

 

[…] A to będzie spotkanie w Katowicach, które tej wiosny kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tak więc jeśli mecz z Miedzią miał dać Smółce odpowiedź na pytanie, w którą stronę zmierza jego zespół, to można powiedzieć, że mecz w Katowicach da odpowiedź, czy przed finiszem Stal wciąż będzie w ścisłej czołówce z szansami na awans. Bo nie da się ukryć, że ewentualna porażka skomplikowałaby sytuację i trochę pokrzyżowała plany.

 

weszlo.com – GKS Katowice wyrywa się ze schematu „pompka-rozczarowanie”

 

[…] GKS Katowice przez ostatnią dekadę wyrobił sobie opinię klubu, który do I ligi jest po prostu przyspawany. Mógł sobie bankrutować, stawać na krawędzi istnienia – z ligi nie spadał. Potem mógł przewyższać budżetem czy wizją ligowych rywali – awans im nie groził. Tak sobie trwał, z piętnem starego hasła „Ekstraklasa albo śmierć”, totalnie zakorzeniony na zapleczu Ekstraklasy. W tym sezonie miało być podobnie – spora pompka przed startem rozgrywek, obiecujący budżet, drużyna i… pach. Początek był tak rozczarowujący, że przez pewien czas chyba nawet kibice GKS-u przestali wierzyć w awans. I wtedy nastąpił cud. Już schyłkowy Mandrysz wygrał 2 mecze i 1 zremisował na koniec rundy. Potem drużynę przejął Jacek Paszulewicz i wiosnę rozpoczął od czterech kolejnych zwycięstw. Dystans do czołówki stopniał a wraz z tą zmianą – pojawiły się znów dyskusje na temat awansu. Przed GieKSą spore wyzwanie – mecz z szóstą w tabeli Stalą Mielec. Mielczanie jednak są obecnie pod formą – przegrali ze słabiutkim wiosną Rakowem, pogubili punkty z Puszczą. Wyjazd na stadion w Katowicach do najprostszych nigdy nie należy – a przy takiej formie GKS-u, typujemy jedyneczkę.

 

1liga.org – Zapowiedź: GKS Katowice – Stal Mielec

 

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 26. kolejki, GKS Katowice podejmie u siebie Stal Mielec. Oba zespoły w tabeli dzieli zaledwie jeden punkt. Początek meczu o 17:45.

GieKSa w ostatnich miesiącach dostarczyła kibicom sporo powodów do radości. Zespół nie poniósł porażki od dokładnie 24 tygodni, dzięki czemu włączył się do walki ze ścisłą czołówką Nice 1 ligi. Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza oraz sam trener podkreślają mimo wszystko, by nie wyciągać daleko idących wniosków.

[…] W jesiennym starciu z GieKSą, Stal wygrała u siebie 3:2, strzelając wszystkie bramki w pierwszej połowie. Katowiczanie dzielnie gonili wynik po golach Łukasza Zejdlera i Armina Cerimagicia, ale strat odrobić się nie udało.

 

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*