[BANIK] Tylko remis z ostatnia drużyną w tabeli

Dodano przez Misiek | 12 lutego 2019 07:15
Licznik odwiedzin: 342

Po krótkim, ale jakże owocnym okresie przygotowawczym Banik powrócił do ligowych zmagań. W ramach 20. kolejki podopieczni Bohumila Panica zmierzyli się na wyjeździe z Dukla Praga i musieli podzielić się punktami z ostatnią drużyną w tabeli. Każdy myślał, że Banik zgarnie pewne trzy punkty i umocni się w czubie tabeli, jednak mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Mecz toczył się w dobrym tempie i nikt nie skupiał się tylko na obronie. Oba zespoły dążyły do tego, aby zgarnąć komplet punktów jednak w innych celach. Dla Banika punkty są potrzebne, aby trzymać się na czele tabeli i walczyć o europejskie puchary, natomiast dla Dukli punkty są potrzebne, aby utrzymać się w lidze. W 12. minucie wydawało się, że mecz zacznie się pod dyktando Banika, jednak sędzia nie uznał bramki Roberta Hrubego, ponieważ przed strzałem faulował obrońcę gospodarzy. Po minucie gry Patrizio Stronati zachował się fatalnie i podarował bramkę Dukli w prezencie. Chciał główką podać do Jana Lustuvki, niestety zrobił to zbyt lekko i podał wprost pod nogi Pablo Gonzaleza, który wyszedł sam na sam i podał jeszcze do Jakuba Podajnego, a ten lekko dobił na pustą bramkę. Piłkarze gości nie składali broni i robili wszystko, aby doprowadzić do wyrównania. W 31. minucie Nemanja Kuzmanovic strzela z 20. metrów tuż pod poprzeczką i zdobywa pierwszą bramkę w barwach Banika w ligowych występach. W trakcie okresu przygotowawczego zdobył, już bramkę w sparingu przeciwko Koronie Kielce. Po zmianie stron oba zespoły starały się, aby przechylić wynik na swoją korzyść, jednak nikomu się to nie udało. Podział punktów z Duklą oraz wygrana Sparty Praga z Bohemias sprawiły, że teraz Banik oraz Sparta mają taką samą ilość punktów. Tego dnia piłkarzy z Ostravy wspierało 723 kibiców w tym 8 z GieKSy.

Kolejne spotkanie Banik rozegra na własnym stadionie ze Slovanem Liberec w sobotę 16.02.2019 o godzinie 17:00.

FK DUKLA PRAHA  FC BANÍK OSTRAVA 1:1 ( 1:1)

Bramki: 3. Podaný – 31. Kuzmanovič.

FK Dukla Praha: F. Rada – Ostojič, Kozma, Bezpalec – Miloševič (90. Douděra), Krunert, Kovaľ, D. Souček – Daniel Tetour (81. Djuranović), P. González (73. Lu. Holík), Podaný.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo (87. Jirásek), Hrubý, Jánoš, Holzer (73. Granečný) – Baroš, Kuzmanović (79. J. Šašinka).

Żółte kartki: González – Jánoš.

Sędzia: Karel Hrubes.

Widzów: 2863 (w tym 723 Banika).