Bartosz Mariański zostaje w GieKSie

Dodano przez Jack | 5 kwietnia 2018 18:01
Licznik odwiedzin: 381

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż została przedłużona umowa z Bartoszem Mariańskim. Kontrakt z GKS-em 26-letniego libero będzie obowiązywał w następnym sezonie 2018/19 z możliwością przedłużenia na kolejny.

W pierwszym sezonie (2010/2011) rozgrywek Młodej Ligi znalazł się w składzie AZS-u Olsztyn, później dołączony został do seniorskiej kadry Akademików z Olsztyna. Mimo to ciągle regularnie występował w Młodej Lidze, wspierając pierwszy zespół głównie jako zawodnik rezerwowy. Łącznie w barwach olsztynian, Mariański zagrał w PlusLidze 21 meczów (36 setów). Na sezon 2014/15 Bartek postanowił się przenieść do pierwszoligowego Kęczanina Kęty, z którym to zespołem zajął ostatecznie 11 miejsce.

Bartosz Mariański od trzech sezonów reprezentuje barwy naszego klubu. W sezonie 2015/16 będąc podstawowym graczem drużyny, walnie przyczynił się do wygrania przez GieKSę rozgrywek pierwszoligowych. Teraz już drugi sezon w PlusLidze Bartek jest wyjściowym siatkarzem na pozycji libero w GKS-ie, rywalizując o to miejsce z Adrianem Stańczakiem. Łącznie w barwach trójkolorowych Bartek zagrał dotychczas w PlusLidze w 51 meczach (153 sety). W obecnej kampanii Bartosz Mariański dostawał wielokrotnie szansę gry w wyjściowej szóstce i jeden raz został nawet uznany jako MVP meczu domowego z MKS-em Będzin. W klasyfikacji na najlepszego libero ligi Mariański zajmuje aktualnie 13 lokatę.

– Bartek gra z nami już trzeci sezon i cieszymy się, że będzie występował w GKS-ie także w kolejnym. To zawodnik, który bardzo się rozwinął i jest ważnym ogniwem zespołu w przyjęciu i obronie, ale także dba o dobrą atmosferę w szatni – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

– Przedłużenie kontraktu z GKS-em to przemyślana i trafna decyzja. W Katowicach czuję się bardzo dobrze, a wizja drużyny na kolejny sezon wygląda bardzo obiecująco – powiedział Bartosz Mariański po podpisaniu umowy.

Bartosz Mariański ur. 26.05.1992 r.
wzrost 187 cm
waga 76 kg

Kariera: AZS Olsztyn (wych.) – Młoda Liga (2010-11) – PlusLiga (2011-2014), UMKS Kęczanin Kęty (2014-15), GKS Katowice (2015/16 – ?).

Cieszymy się, że Bartek zostaje z nami na dłużej i i życzymy sukcesów w naszym klubie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*