Bez Goncerza i Prażnovskyego na Tychy

Dodano przez Shellu | 29 kwietnia 2017 09:03
Licznik odwiedzin: 1230

W meczu z GKS Tychy nie mogą zagrać Grzegorz Goncerz i Oliver Prażnovsky. Kapitan dostał czwartą żółtą kartkę w Mielcu, Oli natomiast wyleciał z boiska za czerwoną. W związku z tym trener dokonał też kilku innych zmian ze Stalą i kto wie, czy nie przeniesie tych rozwiązań na derbowy pojedynek z tyszanami.

Szkoleniowiec mówi, że w Mielcu wystąpił Sebastian Nowak ze względu na kontuzję Mateusza Abramowicza. Sebastian puścił trzy bramki, ale bronił dobrze. Nie wiadomo, na kogo w takim razie postawi trener, ale chyba jednak nie będzie aż takiej żonglerki. Typujemy Nowaka, choć to tak na 50 procent.

W obronie możemy spodziewać się zmian. Na prawej tradycyjnie Alan Czerwiński, ale na lewej może być powrót Dawida Abramowicza. Adrian Frańczak nie ma udanego powrotu do zespołu, a Abram czeka na swoją szansę i jeśli będzie zdolny po urazie – raczej znajdzie się w wyjściowej jedenastce.

W środku oprócz pewniaka Mateusza Kamińskiego możemy typować Łukasza Pielorza, który w Mielcu w drugiej połowie zagrał na tej pozycji. Istnieje też opcja z Damianem Garbacikiem, ale chyba to jednak Łukasz wystąpi na środku obrony.

Jako defensywni pomocnicy znów mogą wystąpić Bartłomiej Kalinkowski i Łukasz Zejdler, ale pamiętajmy, że w odwodzie jest także Igor Sapała, który czeka na swoją szansę.

Z racji wypadnięcia Gonza ze składu mamy dwa warianty ustawienia trójki – Tomasz Foszmańczyk, Andreja Prokić, Mikołaj Lebedyński. W pierwszym wariancie Prokić zagrałby na szpicy, co powodowałoby występ Fosy na prawym skrzydle, a Lebedyńskiego w środku, jako pomagającego Serbowi. W drugim wariancie Andreja zagrałby na prawej flance, Tomasz w środku, a Mikołaj w ataku. Trudno powiedzieć, jakie ustawienie jest bardziej optymalne i o tym będzie musiał zadecydować trener.

Z lewej strony pomocy zapewne zagra Kamil Jóźwiak, choć nie wykluczamy też występu Pawła Mandrysza.

Wariant I
Nowak – Czerwiński, Kamiński, Pielorz, D.Abramowicz – Foszmańczyk, Kalinkowski, Zejdler, Jóźwiak – Lebedyński – Prokić.

Wariant II
Nowak – Czerwiński, Kamiński, Pielorz, D.Abramowicz – Prokić, Kalinkowski, Zejdler, Foszmańczyk, Jóźwiak – Lebedyński.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. tomek — 30 kwietnia 2017 @ 21:27

  Gra bez goncerza to spore wzmocnienie dla druzyny

 2. bce — 29 kwietnia 2017 @ 11:12

  Ja wystawiłbym Proki, Lebek, Fosa.
  Z dzbanami tylko zwycięstwo. Lać ich ile wlezie.
  Pytanko może mlody Sołtys dostałby szanse?
  K

 

Dodaj komentarz

*