Chrobry Głogów nie przegrał w lidze u siebie, od połowy września ubiegłego roku!

Dodano przez Witek | 19 kwietnia 2018 20:00
Licznik odwiedzin: 770

Przed nami dwudziesta siódma odsłona rozgrywek Nice I Ligi: GKS Katowice zmierzy się, na wyjeździe, z drużyną MZKS Chrobry Głogów. Pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie, obie drużyny znajdują się czubie tabeli i walczą o drugą (na razie) lokatę.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę 21 kwietnia 2018 roku o godzinie 17:45. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

W ubiegłym roku, w przerwie pomiędzy sezonami doszło do zmiany trenera w Chrobrym: pracującego od 2010 roku Ireneusza Mamrota zastąpił Grzegorz Niciński.

Części kibiców wydawało się, że Chrobry bez Mamrota marnie skończy…

Nic bardziej mylnego, Niciński (twórca ostatnich sukcesów Arki: wprowadził żółto –niebieskich do ekstraklasy i uzyskał z nimi awans do finału Pucharu Polski) uzyskuje z Chrobrym bardzo dobre wyniki.

W rozgrywkach ligowych MZKS zajmuje drugie miejsce w tabeli. Z kolei w Pucharze Polski drużyna osiągnęła drugi najlepszy wynik (w sezonie 1979/80 drużyna Chrobrego awansowała do półfinału Pucharu Polski) w historii występów: awans do ćwierćfinału rozgrywek i po meczach z jednym z finalistów, Arką Gdynia, odpadła.

Wśród drużyn NICE I Ligi zdecydowanie najmniej zmian pomiędzy rundami, doszło właśnie w drużynie MZKSu: odeszło dwóch zawodników i tyle samo dołączyło. Do zespołu dołączyli młodzieżowcy na zasadzie wypożyczenia: Szymon Nowicki (z Arki) oraz Daniel Wajsak (z rezerw Górnika Zabrze).

Drużyna z Głogowa, bardzo dobrze radzi sobie w meczach u siebie, jak do tej pory zdobyła dwadzieścia pięć punktów w trzynastu meczach, a ostatni mecz przegrała z Rakowem (2:3) w dziewiątej kolejce, 16 września ubiegłego roku. Od tego spotkania Chrobry rozegrał osiem meczy w których był niepokonany.

W tabeli najlepiej punktujących na swoich „śmieciach” Chrobry zajmuje wprawdzie drugie miejsce, ale cztery zespoły „idą łeb w łeb” i o pozycji decydują różnice bramek. Pięć pierwszy miejsc przedstawia poniższa tabela:

W trzech meczach wiosennych na stadionie w Głogowie, MZKS zdobył komplet punktów: pokonane zostały drużyny Olimpii, Puszczy i Pogoni. W meczach z Olimpią i Puszczą, Chrobry gonił wyniki, przeciwnicy prowadzili by ostatecznie przegrać (w meczu z Grudziądzem, zespół z Głogowa nawet dwukrotnie przegrywał). Świadczy to jak najlepiej o charakterze drużyny.

W sumie w sześciu wiosennych meczach Chrobry zdobył trzynaście punktów, złożyły się na taki wynik cztery zwycięstwa i po jednym remisie i porażce. Bramki 14 – 8.

W wygranych wiosennych meczach Chrobry cztery razy „zaaplikował” przeciwnikom po trzy bramki (z Olimpia 3:2 oraz z Puszczą, Pogonią i Rakowem po 3:1).

Jedyny remis padł w wyjazdowym, derbowym, meczu z Miedzią 1:1.

Mecz przegrany to również spotkanie wyjazdowe, w Tychach, 1:2.

Najwięcej trafień w drużynie z Głogowa ma lider wśród I – ligowych snajperów Mateusz Machaj z piętnastoma trafieniami, później długo, długo nikt i dwóch piłkarzy z trzema golami: Konrad Kaczmarek i Przemysław Stolc.

Akurat Stolca, obrońcy GieKSy nie muszą się obawiać: nie wystąpi w sobotnim meczu ze względu na czwartą żółtą kartkę, którą otrzymał w poprzednim wyjazdowym meczu z Rakowem.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*