Dwie porażki w sparingach na zakończenie zgrupowania. Przegląd doniesień mass mediów.

Dodano przez Witek | 23 lutego 2015 11:15
Licznik odwiedzin: 1475

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat GieKSy.

 

slask.sport.pl – GKS Katowice dostał lanie w sparingu

GKS Katowice wysoko przegrał z Chrobrym Głogów.
To był kolejny mecz testowy GieKSy podczas zgrupowania w Wałbrzychu. Do ligi coraz bliżej, więc trener Artur Skowronek zestawił najmocniejszy skład. Sprawdzian wypadł fatalnie, bo katowiczanie wysoko przegrali z pierwszoligowym rywalem.
Jeszcze jeden sparing GieKSy. I jeszcze jedna porażka
[…] Katowiczanie rozegrali w środę dwa mecze testowe. Najpierw najsilniejsza jedenastka GKS-u uległa wysoko Chrobremu Głogów (0:3).
Zmiennicy nie okazali się lepsi. Drugi skład przegrał w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem (1:2), który występuje w II lidze. Pechowcem spotkania został stoper GKS-u Adrian Jurkowski, który pokonał samobójczym trafieniem własnego bramkarza.
Katowice zbudują nowy stadion GKS-owi. Powstaną trzy trybuny, a czwarta, gdy będzie potrzeba?
Wszystko wskazuje na to, że wielkimi krokami zbliża się budowa nowego stadionu GKS-u Katowice. Jego wielkość i wygląd mogą okazać się jednak sporym zaskoczeniem.
Miasto przymierza się od kilku lat do modernizacji obiektu przy ul. Bukowej. Katowice dysponują już nawet gotowym projektem stadionu na 21 tys. miejsc.
[…] Tyle że w sprawie jego budowy nic się nie działo.
[…] Co najważniejsze, w trakcie kampanii wyborczej budowę stadionu obiecywał też Marcin Krupa. Obecny prezydent Katowic zastrzegał jednak, że sprawa jego pojemności wymaga jeszcze konsultacji.
Niedawno rzeczywiście doszło do spotkania przedstawicieli kibiców z władzami miasta. Fani spodziewali się, że usłyszą o terminie budowy „żółtej bryły”. Wieści były jednak całkiem inne, bo miasto zadeklarowało chęć budowy znacznie mniejszego stadionu. Wszystko z powodu pieniędzy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Katowice mają mieć na ten cel około 100 mln zł. Za taką kwotę miałby powstać obiekt na 12 tysięcy miejsc. Dla kibiców było to zdecydowanie za mało.
W tym tygodniu odbyły się kolejne rozmowy. Kibice poinformowali na profilu „Stadion dla Katowic”, że osiągnięto nawet wstępne porozumienie w sprawie stadionu. Wynika z niego, że przy Bukowej ma powstać stadion na 18 tysięcy miejsc, ale w pierwszym etapie miasto wybuduje obiekt z pojemnością na 12 tysięcy osób. W trakcie kolejnego spotkania, które odbędzie się 6 marca, ma zostać ustalone, jak będzie wyglądał stadion po pierwszym etapie inwestycji oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby uruchomiony został drugi etap budowy.
Stadion dla Katowic. Miasta nie stać na obiekt GieKSy za 180 mln zł
[…] Katowice chcą wybudować nowy stadion na Bukowej. Fani GKS-u liczyli, że będzie to obiekt na 21 tys. miejsc.Miasto proponuje pojemność na 12tys. kibiców. W rozmowach z fanami uczestniczy m.in. radny Maciej Biskupski. – Cieszę się, że zostały podjęte rozmowy na temat nowego stadionu. Uważam, że Katowice to takie miasto, które stać zarówno na wspieranie takich instytucji kultury jak NOSPR, ale także na budowę stadionu. Taki obiekt mógłby służyć zresztą nie tylko GKS-owi, ale odbywać mogłyby się na nim ważne wydarzenia miejskie. Co do jego wielkości, to musimy pogodzić oczekiwania kibiców z racjonalnym wydatkowaniem pieniędzy z budżetu. Katowic nie stać na wydanie 180 mln zł na stadion na 21 tys. miejsc. Musimy szukać innego rozwiązania. Być może nie będzie ono wszystkich satysfakcjonować, ale ważne, abyśmy osiągnęli założony cel – mówi Biskup

 

katowickisport.pl – Czy kibice GieKSy powinni się bać wiosny? „Kubeł zimnej wody”

[…] Chrobry to niewygodny rywal dla katowiczan. Ograł ich jesienią przy Bukowej w meczu Pucharu Polski, potem zremisował w boju o ligowe punkty. A w sparingu rozegranym w Wałbrzychu „rozjechał” drużynę Artura Skowronka bezwzględnie.

Drugoligowiec też za mocny! Cóż za koszmarna seria GieKSy

W drugim środowym sparingu katowiczanie w Wałbrzychu nie dali rady miejscowemu Górnikowi. To była już piąta z rzędu gra kontrolna katowiczan bez zwycięstwa. Choć GieKSiarze prowadzili po strzale Rafała Kujawy, nie zdołali rozstrzygnąć sparingu na swą korzyść. Pechowcem okazał się autor samobójczego trafienia, Adrian Jurkowski, a także Alan Czerwiński, który w II połowie trafił w poprzeczkę.

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. znafca — 28 lutego 2015 @ 06:16

    a kogo obchodzą wyniki w sparingach

  2. Gerard — 23 lutego 2015 @ 20:58

    już widzę tą walkę…ale o utrzymanie

 

Dodaj komentarz

*