[FELIETON] Alfabet osłabiony po laniu w derbach

Dodano przez James | 27 listopada 2018 09:37
Licznik odwiedzin: 443

Patrzę na tabelę 1 Ligi i nie dowierzam. Czasem myślę, że miałem długi zły sen i zaraz się obudzę. Spojrzę ponownie na tabelę i będzie inaczej. Niestety nie śniłem, jestem od kilku miesięcy na jawie i patrzę jak drużyna naładowana „gwiazdami”, stacza się w dół szybciej niż szola na KWK Murcki. Nietypowe zestawienie literek dziś.

W jak Wstyd, czyli jak gramy derby z kimkolwiek, to będzie porażka.

Nic więcej nie mam do dodania.

I jak Intercity, czyli z Częstochowy ruszył szybki pociąg do stacji Ekstraklasa.

Tyle.

G jak Garbarnia, czyli egzotyka tej ligi jest wyżej niż my w zestawieniu.

Brak komentarza.

 

PS.: Najpierw o meczu. Dziwne to było spotkanie, bo do przerwy mogło być spokojnie 2-2. „Setka” Puchacza i strzał Błąda z ostrego kąta mogły dać nam kontakt z przeciwnikiem. Nie dały. W drugiej połowie słupek Anona i powinniśmy mieć 3 bramki na koncie, ale jak się traci 4 gole w meczu, to na 99,9% go nie wygrasz. Może jakimś cudem zremisujesz, ale na pewno nie wygrasz! Nasz bramkarz przy 3 strzałach bez szans, mógł trochę lepiej się ustawić przy trzeciej bramce dla Tychów. Ale do cholery jak przy sytuacji Daniela można go zostawić samego na szesnastce przy stałym fragmencie gry?! W promieniu kilometra nie było naszego zawodnika i ten czarnoskóry zawodnik mógł spokojnie sobie piłkę przyjąć i oddać strzał życia. Ech… Z drugiej strony nasza gra mimo wyniku nie wyglądała źle, tyle że z wyglądania to może zarabiać na życie Joanna Krupa, a nie zespół piłkarski. Zaangażowanie i walka to to, czego nie można odmówić piłkarzom. Tylko że my już nie mamy czasu na nic; interesują nas tylko punkty i to najlepiej 6 do końca roku, o co będzie ciężko.

Teraz o ogólnej sytuacji. Moja krew stała się żółto-zielono-czarna w 1986 roku, gdy ojciec zabrał mnie na Blaszok. Od tamtych czasów było wiele wspaniałych przeżyć i emocji, były też ciężkie czasy, ale można to było tłumaczyć złą sytuacją finansową, hegemonią Króla czy innymi turbulencjami wokół GieKSy. Ale dziś? Mega paka na papierze. Finanse bardzo dobre. Dobrze działające działy wspierające, a na boisku A-klasa. Zastanawiam się, czy trener Dudek zrobi z nami awans, ale z drugiej do pierwszej ligi, a nie do ekstraklasy. Oczywiście jak wystarczy mu sił i chęci.

Jak co roku będziemy mieli emocje w tym sezonie. Emocje i drżenie o utrzymanie się w tej pieprzonej lidze. Kto by pomyślał…

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*