[FELIETON KIBICA] Grudzień w kibicowskiej Polsce

Dodano przez kosa | 8 stycznia 2019 10:00
Licznik odwiedzin: 556

Grudzień to w Polsce okres, gdy emocje piłkarskie i kibicowskie powoli zamierają. Trochę się jednak działo w ostatnim miesiącu 2018 roku. Zapraszamy do zapoznania się z tradycyjnym przeglądem od Erica.

Ekstraklasa

Cracovia — Lech Poznań

Kolejorz na meczu zgodowym, która ma się dobrze od ponad 22 lat, stawił się w 420 osób, zasiadając wspólnie w młynie z Pasami.

Legia Warszawa — Korona Kielce

MKS do stolicy przyjechał w 467 osób, prezentując estetyczną oprawę „Koroniarze na szlaku”, gdzie dodatkiem do transparentu było flagowisko. Legia na meczu zachęcała transparentem „Kto może, nad morze”, aby jak najliczniejsza grupa kibiców CWKS-u pojechała do Gdańska.

Miedź Legnica — Wisła Kraków

Wiślacy od niedawna wrócili na szlak wyjazdowy po dłuższym zakazie wyjazdowym. Do Legnicy Wisła przyjechała w 335 osób, ze wsparciem Niebieskich. Miedź ze wsparciem Śląska Wrocław, więc żadnym zaskoczeniem był festiwal wzajemnych „pozdrowień”.

Śląsk Wrocław — Lechia Gdańsk

Kolejny mecz zgody, która należy do jednych z najdłuższych w Polsce. Warto wspomnieć, że zgoda WKS-BKS swój początek ma już w 1977 roku. Tym razem Lechia do Wrocławia przyjechało w 500 osób, wspierać piłkarzy oraz umacniać zgodę. W trakcie spotkania nie zabrakło sporej ilości pirotechniki oraz transparentu poświęconego Stomilowi Olsztyn, który walczy o przetrwanie na piłkarskiej mapie Polski.

Wisła Płock — Górnik Zabrze

Torcida do Płocka przyjechała w 87 osób. Kibice KSG zostali dobrze nagrodzeni przez swoich piłkarzy, którzy rozgromili Nafciarzy na ich terenie aż 4:0.

***

Arka Gdynia w Białymstoku, Pogoń Szczecin w Gliwicach i Zagłębie Lubin w Sosnowcu nieobecne przez zakazy.

I liga

Podbeskidzie Bielsko-Biała w Krakowie (stadion Wisły) 100 osób, GKS Tychy w Niecieczy 80 osób, Raków Częstochowa w Opolu 539 osób, w tym 150-osobowa delegacja Chemika Kędzierzyn-Koźle. Odra również z dobrym wsparciem Polonii Bytom oraz Zagłębia Lubin, wystawiając 1200-osobowy młyn, czego w Opolu dawno nie było.

Niższe ligi

GKS Bełchatów w Częstochowie 161 osób, ROW Rybnik w Rzeszowie 206 osób (chwilę przed meczem, dowiedzieli się o odwołaniu spotkania), Olimpia Grudziądz w Radomiu 48 osób.

Stal Stalowa Wola w Łodzi 670 osób. Widzew zrewanżował się Stalówce, za wpuszczenie ich w Boguchwale, przez co Stal mogła na zakazie wejść sporą liczbą, dostając dobre wsparcie zgód i układowiczów t.j., Dynamo Brześć, GKS Jastrzębie, Karpaty Krosno, Łada Biłgoraj, Sigma Ołomuniec, Stal Rzeszów oraz Polonia Przemyśl. Stadion Widzewa zapełniony, gospodarze tworzą oprawę „Łódź fabryczna”, ze sporą ilością pirotechniki. Wspiera ich Chrobry Głogów, Elana Toruń, KKS Kalisz oraz Ruch Chorzów. Warto wspomnieć, że w sektorach RTS-u zasiadli także przedstawiciele Karpat i Stali Rzeszów, którzy z Widzewem mają coraz lepsze kontakty.

Ekstraklasa

Górnik Zabrze — Miedź Legnica

Miedź w Zabrzu obecna w 136 osób, wraz ze wsparciem Śląska Wrocław.

Korona Kielce — Wisła Płock

Stadion Scyzorów odwiedziło 111 kibiców gości, jednak większość – 70-osobowe wsparcie stanowił Hutnik Kraków oraz skromna delegacja Stomilowców.

Lechia Gdańsk — Legia Warszawa

Warszawiacy, po sporej mobilizacji, do ostatniej chwili nie wiedzieli czy zostaną wpuszczeni na stadion przez zawirowania z wojewodą. Ostatecznie do Trójmiasta wyruszyło 1500 kibiców Legii, którzy finalnie na stadion nie weszli, jednak postanowili pod pomnikiem poległych stoczniowców złożyć kwiaty oraz odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Lechia ze wsparciem Śląska Wrocław, prezentuje okazałą oprawę „WRONa Orła nie pokona”.

Pogoń Szczecin — Zagłębie Sosnowiec

Pomimo sporej odległości między miastami oraz nie częstej okazji do spotkań ligowych, kosa ma się w najlepsze. Zagłębie ze sporym ciśnieniem oraz wsparciem BKS-u Stali Bielsko-Biała, Beskidu Andrychów, Czuwaju Przemyśl i Legii Warszawa, wyruszyło w Zachodniopomorskie łącznie w 730 osób. Na stadionie ochrona również wyjątkowo miała ciśnienie, aby zapobiec wniesienia flagi, którą Zagłębie zdobyło rok temu na corocznym morsowaniu Portowców.

Wisła Kraków — Jagiellonia Białsytok

Jaga przyjechała w 158 osób. Wisła prezentuje oprawę „Drużyna z charakterem”, z wizerunkiem Henryka Reymana na sektorówce.

***

Śląsk Wrocław w Poznaniu i Piast Gliwice w Lubinie nieobecne przez zakaz i bojkot.

Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok — Zagłębie Lubin

Gości 12 osób.

Legia Warszawa — Piast Gliwice

Wiadome było, że Piast nie zjawi się w stolicy przez bojkot, który nie ma końca. Na stadionie ponad 12 000 widzów. Legia zaprezentowała okolicznościową oprawę, dotyczącą wyjazdu do Gdańska, mającą jednak świąteczny klimat. Nad transparentem „All Cops Are Bałwans” widniał bałwan z dodatkiem policyjnych gadżetów, co miało humorystyczny, a przy tym trafny przekaz, w jaki sposób pogrywają sobie służby mundurowe ze środowiskiem kibiców. Oczywistym dodatkiem oprawy była pirotechnika, przez co Legia dostała zakaz wyjazdowy na kolejne 2 mecze.

Miedź Legnica — Lechia Gdańsk

W sektorze gości 229 osób w tym 121 Śląsk Wrocław, który mając zgodę z obydwiema ekipami, zasiadł także wśród Miedzi.

Śląsk Wrocław — Korona Kielce

Scyzoryki obecne w 66 osób, z 4-osobowym wsparciem Spartaka Trnava.

Wisła Płock — Wisła Kraków

TSW, które zmaga się z organizacyjnymi problemami w klubie, dostało 110-osobowe wsparcie. Być może był to ostatni wyjazd Wisły w ekstraklasie…

Zagłębie Sosnowiec — Lech Poznań

Kolejorz wykorzystał całą pulę- 460 biletów. Z Kolejorzem obecna Cracovia. Zagłębie ze wsparciem wszystkich zgód, jednak doping im szybko siadł po kompromitującej porażce 0:6 na własnym stadionie.

***

Pogoń Szczecin w Krakowie nieobecna- zakaz.

Ekstraklasa

Korona Kielce — Miedź Legnica

Na ostatnim wyjeździe w 2018 roku Miedź obecna w 15 osób w tym 3 WKS.

Lechia Gdańsk — Górnik Zabrze

Ostatni, bardzo daleki wyjazd przypadł ekipie Górnika do Gdańska, gdzie zameldowało się równe 100 osób.

Zagłębie Lubin — KS Cracovia

Pasów w Lubinie 100 osób.

Zagłębie Sosnowiec — Legia Warszawa

Na koniec rundy przypadł zgodowy pojedynek, gdzie pomimo zakazu wyjazdowego, pewnym była obecność legionistów w Sosnowcu. Warto dodać aż po 11 latach. Legia przyjechała w 1000 osób a hasłem przewodnim spotkania była oprawa „Rodzinna atmosfera”, podczas której ultrasi Legii i Zagłębia, przebrani za mikołajów, wspólnie odpalili sporą ilość pirotechniki. Podczas meczu młynowi obu ekip na przemian prowadzili doping.

***

Jagiellonia Białystok w Gliwicach, Śląsk Wrocław w Szczecinie i Lech Poznań w Krakowie nieobecni przez bojkot i zakazy.

Eric Cantona

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*