Gdzie zagra GieKSa? – Hala MOSiR Radom

Dodano przez Jack | 14 marca 2017 20:00
Licznik odwiedzin: 930

Hala sportowa MOSiR, dawniej Hala Broni – widowiskowo-sportowa hala w Radomiu, usytuowana na Plantach przy ulicy Narutowicza 9 , bezpośrednio sąsiadująca ze stadionem Broni. Obecnie główny obiekt m.in. siatkarzy Czarnych Radom, koszykarzy Rosy Radom i pięściarzy BTS-u Broń Radom. Jest też miejscem organizacji koncertów, wystaw, turniejów bokserskich, pokazów sztuk walki.

Obiekt został oddany do użytku w 1979 r. i od tego czasu przeszedł szereg modyfikacji i remontów. W 1996 roku rozpoczęto remont budynku, hali i zaplecza. Stara podłoga została zerwana i obniżona o 1,5 metra. Prace remontowe przeszły również: dach, wejście główne, szatnie dla zawodników, pomieszczenia kawiarni oraz pokoje hotelowe. Ostatnia inwestycja to dobudowa nowych szatni do istniejących już pomieszczeń, które zwiększyły liczbę tychże do 9.

 

Hala MOSiR:

wymiary: 42m x 22m
pojemność: 1600 miejsc
szatnie: 10 (w tym 4 nowo wybudowane)
oświetlenie: 2000 luxów
nawierzchnia: w 2012r. położono mobilny parkiet drewniany – Yunkers, na wykładzinie Mondoflex Performance, (2006r.)

Do dyspozycji sportowców jest także sauna oraz siłownia, które znajdują się na terenie MOSiR-u.

 

Z racji tej, że obiekt jest już wiekowy rada miasta postanowiła wybudować nową halę. Procedura prowadząca do rozpoczęcia budowy nowego obiektu  rozpoczęła się 23 marca 2012 roku od ogłoszenia konkursu na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej hali sportowo-widowiskowej. Ma ona być zlokalizowana przy ulicy Struga, obok stadionu miejskiego na którym swoje mecze rozgrywa Radomiak Radom. Hala Sportowo-Widowiskowa została przeprojektowana i będzie wybudowana na gruncie niepowodującym sporów prawnych, od strony ulicy Struga. Taka lokalizacja wiąże się jednak z wejściem na teren obecnego stadionu Radomiaka. Prezydent miasta Radom podjął również decyzję o rozpoczęciu budowy nowego stadionu dla Radomiaka. Stanie on w miejscu obecnego obiektu, ale w osi wschód – zachód. W pierwszym etapie zostanie wybudowana zadaszona trybuna południowa.

Hala widowiskowo – sportowa zgodnie z umową powinna być gotowa w 2018 roku. Ma mieć 5 tysięcy miejsc dla widzów. (ok. 3700 miejsc znajdzie się na trybunach stałych a ok. 1300 miejsc na trybunach ruchomych teleskopowych). Obiekt ma spełniać wymogi międzynarodowych federacji sportowych.
Z kolei stadion przy ulicy Struga ma mieć 8,5 tysięcy miejsc na trybunach. Będzie stawiany etapami. Po pierwszym ma mieć podgrzewaną murawę. Powstanie też budynek główny wraz z trybuną główną. Będzie ona zadaszona.

Budowa kompleksu sportowego będzie kosztowała blisko 110 milionów złotych. Zgodnie z planem, całość ma być gotowa jesienią 2018 roku.

 

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
ul. Narutowicza 9,
26-600 Radom

 

Hala MOSiR Radom - Czarni Radom. 1jpg

 

Hala MOSiR Radom - Czarni Radom. 2jpg

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*