Gdzie zagra GieKSa? – HWS Łuczniczka

Dodano przez Jack | 27 grudnia 2016 16:00
Licznik odwiedzin: 1579

Hala Łuczniczka to hala widowiskowo-sportowa w Bydgoszczy oddana do użytkowania 11 października 2002 roku. Może pełnić funkcje sportowe, wystawowe i koncertowe. Nazwa obiektu nawiązuje do symbolu Bydgoszczy, jakim jest posąg Łuczniczki, stojący w parku Jana Kochanowskiego, a także do faktu, że na miejscu zajmowanym przez halę mieściły się dawniej tory łucznicze, odbudowane następnie w sąsiedztwie kompleksu.

Hala powstała na terenach przyległych do nadbrzeża Brdy. Wyjątkowość tego miejsca przyciąga uwagę mieszkańców oraz gości z całego kraju i z zagranicy. Starannie pielęgnowana zieleń, naturalne oczka wodne, alejki parkowe – a wszystko to w samym centrum miasta! W niewielkiej odległości znajduje się przystań Bydgoskiego Tramwaju Wodnego – znanej atrakcji turystycznej. Bliskość głównych arterii komunikacyjnych oraz obszerne parkingi wokół hali są dodatkowymi atutami „Łuczniczki”.

Obiekt może pomieścić  6 878 widzów w tym: 5318 widzów na trybunach stałych, 760 widzów na trybunach rozkładanych, 800 widzów na krzesłach rozkładanych. Trybuny podzielono na 28 sektorów. (wymiary boiska: 58 m × 38 m na hali). Na terenie hali działają: kręgielnia, restauracja i klub fitness oraz pracownia usług psychologicznych. Na zewnątrz znajduje się parking dla samochodów i autobusów, boisko sportowe, a w pobliżu kryte korty tenisowe i tor łuczniczy. Cały kompleks posiada powierzchnię zabudowy 9126 m² i mieści się na terenie 6,6 ha.

 

Obiekt dysponuje:

– oświetleniem areny o mocy 2.500 lux, umożliwiającym prowadzenie transmisji telewizyjnych,
– cyfrową centralą telefoniczną,
– tablicami świetlnymi wyników,
– kabinami reporterskimi,
– salą konferencyjną,
– profesjonalnym nagłośnieniem,
– windą osobową,
– pokojami sędziowskimi, obserwatorskimi i szatniami zawodników z osobnymi węzłami sanitarnymi,
– gabinetem lekarskim,
– pomieszczeniami technicznymi i magazynami,
– pokojem dowodzenia dla policji i służb ochrony i ppoż.
– recepcją,
– sprzętem do cyfrowego zapisu i emisji (plazma, projektor, aparat i kamera).

W 2014 roku oddano do użytku Artego Arenę, która może pomieścić na widowni 1497 widzów. Obiekt ten połączony jest podziemnym łącznikiem i pełni funkcję uzupełniającą dla istniejącej hali Łuczniczka. W  Artego Arenie mogą być rozgrywane mecze siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Artego Arena może także pełnić funkcję kameralnej sali koncertowej oraz wystawienniczej.

 

Hala Widowiskowo-Sportowa „Łuczniczka”
ul. Toruńska 59,
85-023 Bydgoszcz

 

hala Łuczniczka 1

 

hala Łuczniczka 2

 

hala Łuczniczka 3

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*