GieKSa zaczyna wiosnę. Natężenie emocji przy Bukowej. Media o meczu GKS-Raków

Dodano przez Witek | 10 marca 2018 09:45
Licznik odwiedzin: 590

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień na temat dzisiejszego meczu, rozgrywanego w ramach dwudziestej pierwszej kolejki rozgrywek Nice I – Ligi, GKS Katowice – Raków Częstochowa. Z niewielkiej ilości materiałów mass mediów wybraliśmy dla Was najciekawsze:

 

infokatowice.pl – Szykuje się cały weekend z GKS-em Katowice – piłkarze, siatkarze i hokeiści. Ci ostatni mają szansę na mistrzostwo Polski

 

[…] W sobotę 10 marca o godz. 17.45 inauguracja piłkarskiej rundy na stadionie miejskim przy ul. Bukowej. GKS podejmie Raków Częstochowa, ten mecz już okrzyknięto hitem kolejki.

Drużyna prowadzona przez nowego trenera Jacka Paszulewicza ma powalczyć wiosną o najwyższe cele. Spotkanie z silnym Rakowem będzie poważnym testem formy katowickiej drużyny – informuje magistrat.

 

 

sportslaski.pl – GieKSa zaczyna wiosnę. Natężenie emocji przy Bukowej

 

W związku z przełożeniem meczu w Niepołomicach w poprzedniej kolejce, GKS Katowice dopiero dzisiaj rozpocznie piłkarską wiosnę. Już na początek GieKSę czeka trudne zadanie, które może zweryfikować marzenia o awansie.

Rywalem GKS-u będzie Raków Częstochowa, dla którego również będzie to pierwszy mecz ligowy w tym roku. Częstochowianie mają o cztery punkty więcej od katowiczan i zajmują piąte miejsce. Ich wygrana przy Bukowej może im dać awans na trzecią pozycję. GieKSa z kolei przystąpi do spotkania na dziewiątej pozycji, z szansą na podskoczenie na szóstą lokatę.

W przeciwieństwie do GKS-u, Raków dokonał sporo transferów – i trzeba przyznać, że część z nich jak na I-ligowe warunki robią wrażenie. W drużynie beniaminka grać będą m.in. piłkarze znani z występów w ekstraklasie – Dariusz Formella, Jakub Szumski czy też Mateusz Zachara. To, plus fakt, że zespół nie został osłabiony, sprawia, iż częstochowian śmiało można zaliczać do ekip, które powinny solidnie zamieszać w czołówce.

 

 

polsatsport.pl – Trener Rakowa: Czujemy zadrę. Chcemy rewanżu

 

Już w najbliższą sobotę w rozgrywkach Nice 1 Ligi ekipa GKS-u Katowice zmierzy się na własnym boisku z Rakowem Częstochowa. Dla obu drużyn będzie to pierwsze starcie o ligowe punkty w 2018 roku. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem jedni i drudzy mają ambitne plany na drugą część sezonu. W pierwszym starciu lepsi okazali się katowiczanie. Trener Rakowa, Marek Papszun zapowiada chęć rewanżu.

[…] Oba zespoły znają się bardzo dobrze, wielokrotnie obserwując siebie nawzajem podczas przygotowań do piłkarskiej wiosny.

– Dzisiaj to jest standardem, że analizuje się zespoły z którymi się gra, natomiast wiadomo, że to jest pierwszy mecz ligowy i nie ma takich właściwych materiałów, bo sparingi to nie to samo. Gra wtedy duża liczba zawodników, są rotacje, próbowanie różnych systemów, działań taktycznych, więc nie można ściślej się oprzeć na tych grach kontrolnych. Zawsze jednak lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć – rzekł opiekun RKS-u.

W pierwszym starciu obu drużyn w Częstochowie lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy Górnego Śląska, którzy wygrali 3:1. Trener Papszun doskonale pamięta to spotkanie, bowiem jego zespół był stroną przeważającą.

– Zadra jest. Byliśmy rozgoryczeni po tamtym meczu nie tylko wynikiem, ale też kwestiami sędziowskimi. Byliśmy źli na sposób prowadzenia meczu przez sędziego, ale też na swoje błędy, których mogliśmy uniknąć i ten wynik mógł być zupełnie inny. To już za nami. Teraz jest szansa, żeby się zrewanżować i tak do tego podejdziemy – powiedział Papszun.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*