GKS Katowice – Raków Częstochowa 2:0 (1:0)

Dodano przez Witek | 28 stycznia 2015 12:56
Licznik odwiedzin: 1837

W drugim meczu sparingowym rozgrywanym przez GieKSę tej zimy, nasi piłkarze zmierzyli się z dziesiąta drużyną II ligi Rakowem Częstochowa. Mecz został rozegrany w Katowicach na boisku Hetmana.

Początek spotkania należał do GieKSy, katowiczanie utrzymywali się przy piłce i szukali dla siebie pozycji do oddania strzału. Aktywnie w środku pola grała dwójka Bętkowski-Wieczorek, która podaniami do boku próbowała raz po raz uruchomić skrzydłowych Ceglarza i Wołkowicza. Trener Skowronek testował momentami ustawienie 1-4-2-3-1. Raków starał się kontrować i jedna z takich akcji mogła przynieść im prowadzenie. Zaspała lewa strona boiska, jeden z obrońców został ograny przez rywala, który oddał strzał, na szczęście niecelny. GieKSa na prowadzenie wyszła w 24 minucie, kiedy to strzał z 16 metrów w górny róg bramki Rakowa oddał Krzysztof Wołkowicz. W pierwszej połowie nie mieliśmy już dogodnych sytuacji i GieKSa schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką. Druga połowa to nieco eksperymentalne ustawienie z Pielorzem na defensywnym pomocniku oraz Szołtysem i Goncerzem w ataku. Wszedł również Petasz, który zaliczył kilka strat. Na plus trzeba zaliczyć dobre dośrodkowania. Druga połowa to znowu dobra gra piłką w środku pola i na skrzydłach i lepsze okazje dla GieKSy do strzelenia bramki. Frańczak źle wykończył akcje Goncerza trafiając w akcji sam na sam w bramkarza, Szołtys zaliczył poprzeczkę, bliski pięknego gola z 30 metrów był Pitry. Na 2:0 w 88 minucie podwyższył Grzegorz Goncerz. Wykończył on z główki kapitalną akcję zespołu. Januszkiewicz otrzymał podanie do skrzydła, popędził prawą stroną boiska i w pełnym biegu dośrodkował wprost na głowę snajpera. Chwilę potem sędzia zakończył spotkanie.

W grze GieKSy było widać sporo dobrych momentów, dobry pressing i gra piłką. Niestety ciągle do poprawki są głupie straty w środku pola oraz lewa obrona, która nie ustrzegła się błędów w tym meczu.

GKS-Raków 2:0 (1:0) Wołkowicz, Goncerz
 

GKS (I połowa): Dobroliński – Pietrzak, Pielorz, Czerwiński, Povilas – Wieczorek, Wołkowicz, Duda, Bętkowski – Ceglarz, Kujawa.

GKS (II połowa): Bucek – Petasz, Leimonas, Kamiński, Frańczak, – Pielorz – Szołtys, Wieczorek (68min. Duda), Januszkiewicz – Pitry – Goncerz.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*