Dołącz do nas

Siatkówka

GKS Katowice vs Cerrad Czarni Radom 0:3

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Mecz świetnie zaczął się dla GKS-u. Zaczął Karol Butryn mocno po bloku i skończył z przechodzącej piłki. Następnie Serhij Kapelus blokuje Wojciecha Żalińskiego i już jest 3:0. Pierwszy punkt gościom podarował Bartłomiej Krulicki posyłając piłkę w aut zagrywką. Potem laureat „Złotych Buków” Tomasz Kalembka skutecznie zaatakował ze środka oraz postawił szczelny blok co dało gospodarzom prowadzenie 5:1.Gramy dobrze, gdy siatkarz gości atakuje mocno w aut, tak przynajmniej pokazał sędzia, na co trener Czarnych prosi o challenge, który przyznał rację radomianom i zamiast wyniku 7:2 mamy rezultat 6:3. Coraz trudniej przychodzi kończenie własnych akcji GieKSy. Emanuel Kohut miał sporo szczęścia, bo po jego serwisie piłka przetoczyła się po siatce na naszą stronę, potem kolejną jego zagrywkę nie przyjmuje Rafał Sobański i już niewiele zostało z naszej przewagi (8:7). Gdy Kapelus nie przyjmuje zagrywki Davida Smitha, mamy w meczu pierwszy remis po 11. W kolejnej akcji znów złe przyjęcie serwisu Amerykanina, następnie Kapelus atakuje daleko w aut (11:13) i posypała się gra GKS-u. Trener Piotr Gruszka bierze oczywiście czas, aby zatrzymać ten niekorzystny trend. Daje to natychmiastowy efekt, ponieważ Butryn kiwa z bardzo trudnej piłki, a potem uderza w blok gości tak, że piłka odbija się od antenki i już mamy ponownie remis po 13. Sobański dotyka siatki w jednej z akcji, ale szybko się rehabilituje mocno atakując ze skrzydła (15:16). Następnie mieliśmy bardzo długą i efektowną akcję zakończoną niestety autowym atakiem Butryna (16:18), Piotr Gruszka prosi o challenge, ale nie ma zmiany decyzji sędziowskiej. Kapelus skuteczny ze skrzydła (17:19) i po następnych dwóch akcjach trener naszego zespołu rozpoczyna podwójną zmianę wpuszczając Gerta Van Walle na parkiet. Jeszcze nie zmieniony z tej zmiany Butryn posyła asa (19:20) i przerwa na żądanie dla trenera gości. Po niej Karol posyła piłkę w aut (19:21) i można dokończyć zmianę, wchodzi Maciej Fijałek. Mocno ze skrzydła Ukrainiec Kapelus, na co odpowiada Kohut akcją ze środka (20:22). Bartłomiej Bołądź zagrywa w aut, a Bartłomiej Krulicki skutecznie blokuje dając ponownie remis po 22. Niestety od razu Kalembka z serwisu posyła piłkę w aut, to samo robi Tomasz Fornal (23:23) i zapowiada się zacięta końcówka. Nic z tych rzeczy, nasz libero Adrian Stańczak nie obronił trudnej piłki (23:24), na co oczywiście trener Gruszka reaguje wzięciem drugiego czasu. W pierwszej piłce setowej Butryn zablokowany jest przez Smitha, ale Karol miał bardzo trudną piłkę do skończenia, wyrzucony poza antenkę. Jeszcze wykorzystujemy challenge, ale nic to nie daje i przegrywamy pierwszą partię 23:25.

Drugi set lepiej zaczynają goście, a konkretnie Amerykanin Smith, wpierw dobrze atakując ze środka, a potem skutecznie blokując po bardzo długiej akcji (0:2). Szybko odrabiamy straty dzięki atakowi Kapelusa ze skrzydła oraz asowi Krulickiego (2:2). Przechodzącą piłkę kończy Kohut i ponownie Czarni mają dwa oczka więcej (3:5), a po kolejnym ataku Smitha już trzy (6:9). Następny punkt dla GKS-u zdobywa Butryn (7:9), a mimo to trener naszego zespołu decyduje się na zmianę tego siatkarza, oczywiście na Van Walle. Kapelusa blokuje Smith, a Bołądź skuteczny na kontrze (7:11) i challenge dla GKS-u, ale bez skutku. W końcu Van Walle skutecznie w ataku (8:11). Później Kędzierski blokuje Sobańskiego (10:15) i nasza gra wygląda coraz gorzej, na co trener GieKSy reaguje wpuszczając za Rafała na parkiet Michała Błońskiego. Kolejna dłuższa wymiana zakończona skutecznym zbiciem Van Walle (11:15), ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Piotr Gruszka dokonuje kolejnej zmiany wprowadzając do gry Fijałka za Falaschiego, ale po następnej akcji gdy Van Walle posyła piłkę w aut (13:20) prosi o przerwę na żądanie. Kapelus czujnie na siatce kończy z przechodzącej piłki, a potem Smith ze środka (14:21). Następne cztery akcje należą do Belga Van Walle. Skutecznie ze skrzydła, as serwisowy, potem zagrywka w siatkę i ponownie mocno z ataku (17:22). Bołądź ze skrzydła nie do zatrzymania, a Łukasz Wiese serwuje w siatkę (18:23). Znowu Bołądź mocno w ataku i pierwsza piłka setowa dla gości (18:24). Jeszcze się bronimy akcją Kapelusa z drugiej linii (19:24), ale potem Żaliński nie pozostawia już żadnych złudzeń i 19:25.

Kibice zgromadzeni w hali z nadzieją oczekiwali wznowienia gry po 10-minutowej przerwie, licząc na znaczną zmianę stylu gry gospodarzy. Zaczyna Kapelus ze skrzydła, a Krulicki zbija przechodzącą piłkę (2:0) i już goście proszą o challenge, ale bez zmian w wyniku. Kalembka serwuje w aut, a sędzia odgwizduje piłkę niesioną Fijałkowi i już mamy remis po 2. Efektowny blok Krulickiego w ostatnie centymetry boiska, Van Walle przebija się przez potrójny blok na kontrze i znów mamy dwa oczka więcej (6:4). Następny fragment seta to gra punkt za punkt, aż następuje złe przyjęcie Sobańskiego i Kohut zbija piłkę na siatce (12:12). Kędzierski skutecznie blokuje, ale potem siatkarze Czarnych dotykąją siatki i wciąż remis po 14. Następna dłuższa wymiana w meczu zakończona przez Van Walle mocno po bloku i po 16. Fijałek skutecznie blokuje i wreszcie obejmujemy prowadzenie (17:16), na co trener Prygiel od razu reaguje czasem. Niestety psuje zagrywkę Belg, popełniamy błąd dotknięcia siatki i znów przegrywamy (17:18). Po bardzo długiej akcji skuteczny Kapelus, a trener Gruszka dokonuje podwójnej zmiany, wprowadzając na parkiet Butryna i Falaschiego i od razu Karol skuteczny na kontrze (19:18). Bołądź obija ręce Sobańskiego, a Krulicki z krótkiej na siatce daje kolejny punkt (20:19). Wiese atakuje w aut, goście proszą o challenge, bez zmiany decyzji (21:19) i dokładają przerwę na żądanie. Krulicki serwuje w aut, a Wiese posyła asa, potem kolejne złe przyjęcie zagrywki gości (21:22) i trener Gruszka prosi o challenge sugerując przekroczenie linii końcowej boiska właśnie przy tej zagrywce, ale bez zmian i następnie mamy czas dla GKS-u. Szkoda tak szybko straconej przewagi. Po przerwie Wiese zagrywa w aut, a Kapelus nie przedziera się przez potrójny blok radomian (22:23). Butryn wyrównuje stan seta, a trener dokonuje podwójnej zmiany powrotnej, wchodzą Van Walle i Fijałek. Żaliński mocno ze skrzydła (23:24) i mamy pierwszą piłkę meczową dla Czarnych. Kalembka skutecznie blokuje, gdy goście mieli ogromną szansę na zamknięcie tego spotkania. Mamy pokerową zagrywkę Piotra Gruszki i na parkiet wchodzi Paweł Pietraszko na serwis, po którym Kapelus kończy przechodzącą piłkę (25:24) i GKS ma pierwszą piłkę setową w meczu. Niestety Paweł posyła zagrywkę w siatkę, Wiese blokuje Van Walle (25:26) i goście mają drugą piłkę meczową. Błąd własny gości daje remis, potem Bołądź skutecznie ze skrzydła (26:27) i trzecia piłka meczowa. Wyrównuje Krulicki ze środka, ale znów Bołądź nie do zatrzymania w ataku (27:28). Czwartą piłkę meczową wpierw nie broni Sobański nie przebijając się na skrzydle i na kontrze Żaliński bardzo mocno po naszym bloku zamyka to spotkanie na korzyść radomian (27:29).

 

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom  0:3 (23:25, 19:25, 27:29)

GKS: Falaschi, Butryn (9), Krulicki (8), Kalembka (5), Kapelus (13), Sobański (7), Stańczak (libero) oraz Fijałek (1), Van Walle (10), Pietraszko, Błoński. Trener: Piotr Gruszka.
Czarni: Kędzierski (5), Bołądź (14), Kohut (11), Smith (10), Żaliński (10), Fornal (5), Watten (libero) oraz Ostrowski, Wiese (3). Trener: Robert Prygiel.  MVP: Michał Kędzierski.

Przebieg meczu:
I:  5:1, 10:8, 14:15, 17:20, 23:25.
II:  3:5, 7:10, 10:15, 13:20, 19:25.
III:  5:4, 10:8, 14:15, 20:19, 25:24, 27:29.

 

GKS-Czarni 2

 

GKS-Czarni 3

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Odra Opole Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

13.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

Widzów: 5467

 

     

    Kontynuuj czytanie

    Piłka nożna

    Odra Opole zakończyła serię GieKSy

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Kolejne spotkanie GieKSa rozgrywała przy Bukowej, tym razem w Katowicach zjawiła się Odra Opole. Mecz przy akompaniamencie głośnego dopingu rozpoczął się o godzinie 15:00.

    Rafa Górak musiał dokonać dwóch zmian w swojej żelaznej wiosennej jedenastce. Kontuzjowanego Komora zastąpił Jaroszek, natomiast za pauzującego Kuuska pojawił się Shibata, który rozpoczął  mecz na pozycji 6, a Repka został przesunięty na stopera. Mecz od pierwszych minut nie porywał, w jednej z pierwszych akcji ucierpiał zawodnik Odry, który dłuższą chwilę był opatrywany na murawie. Co ważne każde wyjście z piłką z własnej połowy bardzo mocno ożywiało trybuny, które wierzyły, że są w stanie wpłynąć na zespół głośnym dopingiem. Pierwszy groźny strzał oddali Trójkolorowi, po rzucie rożnym głową strzelił Repka, ale prosto w bramkarza, który pewnie złapał piłkę. Arbiter po chwili użył gwizdka i wskazał na przewinienie zawodnika gospodarzy. Było to pierwsze ostrzeżenie dla Halucha. W kolejnej akcji ponownie uderzył Repka zza pola karnego, ale nad bramką. W 18. minucie groźną stratę zanotował ten sam zawodnik na lewej stronie. Po szybkiej kontrze opolanie oddali strzał, ale piłka powędrowała daleko od bramki Kudły. W 26. minucie Odra przerwała passę 12 bramek z rzędu katowiczan. Po wrzuceniu piłkę w polu karnym i zamieszaniu najbardziej zorientowany był Piroch, który wpakował piłkę w okienko bramki. GieKSa dalej starał się grać swoje. W 33. minucie ładną dla oka kombinacyjną akcję na strzał zamienił Bergier, jednak ponownie w tym spotkaniu zabrakło precyzji. Odra miała w dalszej fazie dwa groźne strzały – z jednym Kudła spokojnie sobie poradził, ale drugi wypluł przed siebie, jednak naprawił błąd, wyjmując piłkę spod nóg nabiegającego rywala. W doliczonym czasie świetną akcję na lewej stronie rozegrali katowiczanie, ale ostatecznie podanie Rogali na niecelny strzał zamienił Błąd, a był już blisko bramki rywala.

    Drugą połowę rozpoczęli ci sami zawodnicy z obu stron, trenerzy spokojnie podeszli w przerwie do korygowania swojego planu na to spotkanie. Po rzucie rożnym groźnie uderzył z ostrego kąta Repka, ale piłka nieznacznie minęła przeciwny słupek bramki. GieKSa starała się atakować, ale korzystając z prowadzenia regularnie i dość często kradli czas goście, leżąc na murawie po starciach. W 52. minucie Wasielewski doszedł do piłki na prawej stronie i dośrodkował spod końcowej linii, piłka przelobowała bramkarza, ale nie wpadła do siatki mimo dobrej rotacji. W 56. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym tym razem GieKSa zdobyła bramkę, piłka wręcz spadła pod nogi Jaroszka, a ten wpakował piłkę do siatki. Odra w drugiej połowie raczej nie zatrudniała Kudły, to katowiczanie mieli częściej piłkę pod nogą i raz po raz próbowali sforsować dobrze dysponowaną w tym dniu obronę gości. W 74. minucie po odbiorze na własnej połowie Kozubalowi piłki w dość agresywny sposób Odra wyprowadziła ten jeden atak w drugiej połowie, który doskonałym, technicznym strzałem zza pola karnego zamienił na bramkę Continella. Dwie minuty później po zagraniu na wolne pole sytuację sam na sam z ostrego kąta wykorzystał Sarmiento. Kudła popełnił błąd, był bardzo niezdecydowany przy wyjściu do piłki. Na Bukowej zapadła konsternacja po tych dwóch szybkich, mocnych ciosach. W 83. minucie Błąd, chcąc uspokoić grę, zagrał do Kudły tak, że piłka po koźle przelobowała naszego bramkarza, ale szczęśliwie nie leciała w światło bramki. Zamieszanie we własnym polu karnym w 88. minucie cudem wybronili gospodarze, których każda minuta oddalała od odrobienia dwubramkowej straty. Do końca doliczonego czasu gry żaden z zespołów nie stworzył okazji. Świetna seria GieKSy dobiegła końca.

    13.04.2023, Katowice
    GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)
    Bramki: Jaroszek (56)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76).
    GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala – Błąd (87. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (87. Pietrzyk) – Bergier.
    Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński.
    Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński.
    Sędzia: Piotr Urban (Warszawa).
    Widzów: 5467.

    Kontynuuj czytanie

    Hokej

    GieKSa hokejowym wicemistrzem Polski

    Avatar photo

    Opublikowany

    dnia

    Przez

    Ostatnie spotkanie finałowe nie zawiodło nikogo. Obie drużyny prezentowały dojrzały hokej, o czym świadczy fakt, że w regulaminowym czasie gry nie obejrzeliśmy bramek i o tym, która drużyna została Mistrzem Polski, rozstrzygnęła dogrywka. W niej złotego gola zdobył Kaleinikovas zapewniając Re-Plast Unii Oświęcim tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie.

    Świadome wagi spotkania obie drużyny od początku starały się narzucić przeciwnikowi swój styl gry, jednak dobrze w obu ekipach spisywały się formacje defensywne. W 5. minucie Kaleinikovas i Dziubiński sprawdzili dyspozycję Murraya. W odpowiedzi Kovalchuk, który rozgrywał bardzo dobre zawody, dograł do Hitosato, lecz uderzenie Japończyka obronił Lundin. Z upływem czasu częściej przy krążku utrzymywali się katowiczanie, a oświęcimianie próbowali wyprowadzać szybkie kontry. Mimo prób Maciasia, Iisakki, Pasiuta po stronie GieKSy oraz Heikkinena, Ackereda, Denyskina i Dyukova po stronie Re-Plast Unii Oświęcim bramek w pierwszej tercji nie obejrzeliśmy. Natomiast równo z syreną za grę wysokim kijem do boksu kar został odesłany Marklund.

    Drugą tercję rozpoczęliśmy od gry w osłabieniu. Pierwszą minutę dobrze się broniliśmy, ale w drugiej minucie tego osłabienia groźne strzały oddali Sadłocha i Ahopelto, które obronił Murray. Po wyrównaniu sił na lodzie mecz się wyrównał, a obie drużyny grały uważnie w defensywie. W 30. minucie na ławkę kar został odesłany Heikkinen. Podczas okresu gry w przewadze Lundina próbowali pokonać Hitosato i Monto. W ostatnich pięciu minutach drugiej tercji mecz nabrał rumieńców. Najpierw w 36. minucie Marklund trafił w słupek, a w odpowiedzi Heikkinen przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem GieKSy. Dwie minuty później Murray z kłopotami obronił strzał Ackereda. Druga tercja zakończyła się także wynikiem bezbramkowym.

    Początek trzeciej tercji należał do GieKSy, ale krążek po uderzeniach Michalskiego i Isakki minął bramkę Lundina, ale podobnie jak to było w poprzednich tercjach, z biegiem czasu mecz się wyrównał. W 50. minucie Murray obronił uderzenia Karjalajnen, Kowalówki i Sołtysa. Podobnie jak dwie poprzednie tercje, również trzecia zakończyła się wynikiem 0:0, a zatem o tytule Mistrza Polski rozstrzygnęła dogrywka.

    Dogrywkę rozpoczęliśmy od dwóch niewykorzystanych sytuacji.  Najpierw bliski pokonania Lundina był Koponen, a chiwlę później po uderzeniu Iisakki krążek minimalnie minął oświęcimską bramkę. W odpowiedzi Ackered trafił w obramowanie naszej bramki. Sytuacja ta była jeszcze sprawdzana na wideo.  W 66. minucie groźnie strzelał Ackered, a chwilę później Murray uprzedził Sadłochę, który znalazłby się w sytuacji sam na sam. O tytule Mistrza Polski zdecydowała sytuacja z68. minucie, kiedy Kaleinikovas strzałem po dalszym słupku pokonał Murraya.

    GKS Katowice – Re Plast Unia Oświęcim 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 d. 0:1)

    0:1 Mark Kaleinikovas  (Elliot Lorraine) 66:21

    GKS Katowice: Murray, (Kieler) – Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Lehtimaki – Wanacki, Cook, Smal, Michalski, Marklund – Lebek, Chodor, Hitosato, Maciaś, Kovalchuk.

    Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin, (Kowalówka R.) – Dyukov, Jakobsons, Sadłocha, Dziubiński, Kaleinikovas – Valtola, Uimonen, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Bezuska, Ackered, Kowalówka S., Lorraine, Denyskin – Noworyta, Łukawski, Wanat, Krzemień, Sołtys.

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga