Hokeiści meldują się w półfinale!

Dodano przez Adi | 1 marca 2018 19:59
Licznik odwiedzin: 1682

TAURON KH GKS Katowice przypieczętował awans do 1/2 fazy play-off Polskiej Hokej Ligi. Zaledwie piętnastu zawodników (łącznie z dwójką bramkarzy) wystawił w dzisiejszym meczu PGE Orlik Opole. Od początku spotkania byli oni wolniejsi od grającej na cztery formacje GieKSy i łapali sporo kar. Naszym zawodnikom brakowało jednak dokładności i koncentracji, by wykorzystać przewagi. Nie udało nam się wykorzystać nawet niemal 1,5-minutowej gry w pięciu przeciwko trójce Opolan. Przez braki kadrowe i niemal puste trybuny na Toropolu nie dało się odczuć, że jest to mecz o życie dla Orlika. Gdy w 17 minucie na ławkę kar trafił Lukas Martinka, zawodnikom z Opola nie udało się nawet założyć zamka. Pierwsza tercja nie przyniosła nam praktycznie żadnych emocji i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Ponownie nie wykorzystaliśmy przewagi, podawaliśmy i strzelaliśmy niecelnie, a Opolanie skupiali się na defensywie. Na pierwszą bramkę czekaliśmy aż do 32 minuty. Mikołaj Łopuski wyłuskał krążek sprzed parkanów Michała Kielera i zdobył drugiego gola w drugim meczu po powrocie do składu. Pod koniec tercji zdobyliśmy aż trzy bramki. Najpierw Jakub Grof wykorzystał idealne podanie Radosława Sawickiego, następnie dobrze pod bramką znalazł się Tomasz Malasiński, a na sekundę przed syreną kończącą tercję Sawicki uderzył od razu po wygraniu wznowienia przez Marka Strzyżowskiego. Po 40 minutach prowadziliśmy w Opolu 0:4 i już tylko jedna tercja dzieliła nas od awansu do półfinału fazy play-off.

Trzecią tercję rozpoczęliśmy od kary dla Marka Strzyżowskiego. Po wybiciu krążka z naszej tercji obronnej najszybciej dopadł do niego Andrej Themar i strzelił między parkanami Michała Kielera. Był to ostatni gol w tym spotkaniu i w tej rywalizacji. Wielokrotnie zamykaliśmy Opolan w ich tercji podczas gry pięciu na pięciu, ale nie umieliśmy umieścić krążka w bramce. W czterech ćwierćfinałowych starciach zdobyliśmy aż 23 bramki, tracąc zaledwie 2. Trzykrotnie zakończyliśmy mecz wynikiem 5:0. Czy jest co poprawiać? Tak, ale to już temat na osobny artykuł. Czekamy na rywala w półfinale.

Zawodnik meczu: Mikołaj Łopuski – bardzo solidnie prezentuje się Mikołaj po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Wie, gdzie się ustawić pod bramką i właśnie w taki sposób otworzył wynik dzisiejszego spotkania. Choć do protokołu meczowego wpisał się tylko tym jednym golem, to wielokrotnie groźnie strzelał i dobrze podawał.

PGE Orlik Opole – TAURON KH GKS Katowice 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
0:1 Mikołaj Łopuski (Jakub Grof, Martin Cakajik) 31:00
0:2 Jakub Grof (Radosław Sawicki, Marek Strzyżowski) 38:30
0:3 Tomasz Malasiński (Patryk Wronka, Jakub Grof) 39:36
0:4 Radosław Sawicki (Marek Strzyżowski) 39:59
0:5 Andrej Themar (Jesse Rohtla, Bogusław Rąpała) 4/5 43:35

PGE Orlik Opole: Kieler (Auzins) – Nowak, Gawlik, Meidl Hoog, Durac – Sznotala, Kostek, Wąsiński, Trandin, Gorzycki – Kisielewski, Szydło, Lorek
TAURON KH GKS Katowice: Owen (Kosowski) – Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar – Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko – Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski – Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Berol — 2 marca 2018 @ 22:39

    Oczywiscie 3 razy 5-0 a raz 8-2 :)za bardzo chyba procentami swietowałem i szczesliwy napisałem ze 4 razy po 5 ha ha

  2. kris — 2 marca 2018 @ 04:02

    Dziękujemy za to co zrobiliscie do tej pory,ale nie spoczywajcie na laurach,KUUUR..A MAAĆ STAC WAS NA TO POKRZYŻUJCIE PLANY TYSKIM DZBANOM I CRAXIE..niby faworytom.Zgrajcie dla siebie i dla nas głodnych sukcesu,CHCEMY MISTRZA…

  3. Berol — 1 marca 2018 @ 21:20

    4 razy 5-0 :)Graty!!!:) jedziemy dalej :)Trzymie kciuki panowie

 

Dodaj komentarz

*