Kacper Stelmach na następny rok w GieKSie

Dodano przez Jack | 23 czerwca 2017 00:43
Licznik odwiedzin: 881

W dniu dzisiejszym klub poinformował, iż nową umowę z klubem podpisał przyjmujący siatkarskiej GieKSy, Kacper Stelmach. Nowa umowa Stelmacha będzie obowiązywała przez następny sezon.

 

Nazwisko „Stelmach” znane jest każdemu sympatykowi siatkówki. Ojciec Kacpra, Andrzej oraz wujek Krzysztof przez lata gry w klubach i reprezentacji zapisali się w historii siatkówki (obaj rozegrali prawie 300 spotkań w barwach biało-czerwonych). Teraz przyjmujący GKS-u jest na początku trudnej drogi, aby przynajmniej dorównać tym osiągnięciom.

20-latek przygodę z siatkówką zaczął w Częstochowie w klubie Exact System Norwid, by potem przenieść się do Jastrzębia, gdzie udało mu się zdobyć tytuł mistrza Polski juniorów z Jastrzębskim Węglem. Kolejny etap Kacpra to nauka i gra w SMS-ie PZPS Spała, gdy w sezonie 2014/15 wywalczył z tym zespołem 5 miejsce w rozgrywkach pierwszoligowych.

 

Debiut w dorosłej siatkówce Stelmacha miał miejsce w następnym roku w AZS-ie Częstochowa. Bilans gier w PlusLidze nie był jakiś imponujący, bo zamknął się w liczbach: 6 meczów (7 setów) oraz 5 zdobytych punktów (4 atakiem i 1 blokiem). Akademicy ostatecznie zajęli 11 lokatę w lidze. Statystyki w naszym zespole są już dużo lepsze z uwagi na większe szanse na grę, jakie otrzymał od trenera Piotra Gruszki. W GieKSie rozegrał 27 meczów (49 setów) w których zdobył 12 punktów (6 blokiem, 5 atakiem i 1 asem serwisowym) oraz z racji gry na pozycji przyjmującego miał 34 odbiory piłki (9% perfekcyjnego).

W nowym sezonie Kacper Stelmach będzie wspierał Serhija Kapelusa i Rafała Sobańskiego. Do skompletowania drużyny na przyszły rok brakuje w naszej drużynie jeszcze tylko czwartego przyjmującego oraz zmiennika na pozycji atakującego.

 

Powodzenia Kacper i sukcesów w naszym klubie!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*