Klemenz i Plizga po meczu ze Stomilem

Dodano przez Błażej | 19 października 2017 00:27
Licznik odwiedzin: 1543

Po spotkaniu ze Stomilem z dziennikarzami spotkali się Dawid Plizga i Lukas Klemenz. Poczytajcie co mieli do powiedzenia nasi zawodnicy.

Zacznijmy od najważniejszego Lukas czyli od Twojego szaleńczego rajdu po bramce?

Klemenz: W trybuny chciałem wbiec bo rodzina była na meczu więc chciałem się z nimi cieszyć. Jestem tak zmęczony po tej bramce, że masakra. Po tym sprincie prąd mi odcięło ( śmiech). Fajnie, cieszę się z tej bramki, mam nadzieję, że nie ostatnia.

Stomilowi podobno lubisz strzelać?

Trzecia bramka w I lidze i druga Stomilowi, więc może rzeczywiście coś w tym jest.

Jak się dziś grało w obronie bo za wiele sytuacji rywale nie mieli?  

Rzeczywiście Stomil dziś nie miał za dużo sytuacji, graliśmy dobrze w obronie i pomocy przecinając ich podania. Przy karnym Siemaszko bardzo dobrze przyjął tą piłkę i minął mnie. Nie zdążyłem się odwrócić a Midzierski przy asekuracji trochę przypadkiem zagrał piłkę ręką. Mam nadzieję, że ten pech minął i rozpędzamy się. Fajną serię mamy przed derbami i mam nadzieje, że je wygramy.

Spora rywalizacja na środku obrony bo Kamiński wypadł za kartki. Bramka przybliży do gry w derbach?

Plizga: Oho zacznie się dyplomatycznie teraz ( śmiech)

Klemenz: To będzie decyzja trenera ( śmiech). Jest rywalizacja w zespole. Zobaczymy kto zagra w niedzielę. Może zagra Kamyk, może moja osoba. Trener na końcu decyduje.

Jakieś wspomnienia związane z derbami?

Plizga: Pewnie Lyon – Valenciennes

Klemenz: Derbów nie grałem. Najbliżej chyba takiego meczu to Korona – Wisła.

Dawid Ty dziś bez bramki, ale z dwoma asystami. Więc to też chyba dobry mecz był dla Ciebie?  

Plizga: Bardziej mam pretensję do siebie o rzuty wolne bo rzadko się zdarza by w meczu były dwa wolne z tak dobrego do strzału miejsca. Trzeba będzie zostać po treningu i próbować dalej.

Humory wam dopisują, ale chyba mają prawo bo po słabym początku złapaliście rytm.

Plizga: Ostatnie dwie wygrane pokazały, że potrafimy stwarzać sytuację. Wcześniej strzelaliśmy bramkę, ale przechodziliśmy do obrony wyniku. Tutaj gra wyglądała dużo lepiej i mogło być nawet bardziej spokojniej. Bramka na 2:1 trochę wprowadziła nerwowość. Wszystko to napawa optymizmem, ale to nam nic nie da jeśli nie poprawimy tego w niedzielę. Najważniejsze jest teraz by po wygranej znowu punktować.

Trener podkreślał, że mecz z Ruchem może wyglądać podobnie jeśli chodzi o grę rywala. Też tak przewidujesz, nawet biorąc pod uwagę otoczkę derbową?

Oglądałem parę spotkań Ruchu u siebie. Oczywiście w telewizji (śmiech). Myślę, że Ruch przyjedzie po punkt z nastawieniem na kontry. Musimy być cierpliwi i skuteczniejsi niż w dzisiejszym spotkaniu. Wiadomo, że ten mecz ma inne prawa, ale my nie możemy zapomnieć o grze w piłkę. Nie możemy pozwolić sobie by emocje brały górę.

Dziś była taktyka na przeczekanie w pewnym momencie? Bo szanowaliście piłkę.

Czasem rzeczywiście ważne jest by przeczekać akcję, jeśli nie udało się szybkiego ataku zrobić. Wtedy najważniejsze jest to by tej piłki nie stracić. Musimy jednak uważać bo nawet przy takim graniu czasem jeden błąd decyduje o tym, że można stracić piłkę i bramkę.

Dawid – Ty ostatnie derby to jeszcze nastolatkiem byłeś, teraz wróciłeś jako doświadczony zawodnik. Będzie teraz rozmowa z innymi na temat derbów, jak to może wyglądać czy myślisz, że każdy jest świadomy?

Myślę, że każdy jest świadomy tego jakie to jest spotkanie. Zabraknie kibiców gości a to dodaje smaczku zawsze. Myślę, że ten stadion nam pomoże w tym spotkaniu. Chciałbym znowu przeżyć takie chwile jak w Górniku gdzie po wygranej witał nas w Zabrzu tysiące kibiców.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*