Liga Narodów: Marcin Komenda przed szansą występu w reprezentacji Polski!

Dodano przez Jack | 5 czerwca 2018 19:35
Licznik odwiedzin: 764

Po zakończeniu sezonu ligowego informowaliśmy o powołaniu siatkarza GKS-u, Marcina Komendy do szerokiego składu reprezentacji Polski na Siatkarską Ligę Narodów. Przed rozpoczęciem tych rozgrywek (które zastępują dawną Ligę Światową) trener kadry Polski, Vital Heynen nie umieścił naszego zawodnika na liście graczy zgłoszonych do gry w poszczególnych turniejach.

 

Po rozegraniu dwóch turniejów w Polsce niespodziewanie wypadł z kadry na dłużej, kapitan zespołu Michał Kubiak. Przyjmujący zmaga się z przewlekłym zapaleniem spojówek oraz zwyrodnieniem obwodowym siatkówki. Lekarze zalecili nieużywanie soczewek kontaktowych. Jego przerwa w grze może potrwać od 30 do 60 dni. W związku z tym trener Vital Heynen postanowił dowołać do kadry Polski właśnie siatkarza GieKSy i od razu włączył Marcina Komendę do wyjazdu na najbliższy turniej Ligi Narodów, który odbędzie się w japońskiej Osace. Nasz siatkarz będzie jednym z dwóch rozgrywających, obok gracza Olympiakosu Pireus, Fabiana Drzyzgi.

W LN bierze udział 16 ekip, które zostały podzielone na dwie grupy – uczestników stałych i pretendentów. Polska należy do pierwszej z nich. Stali uczestnicy mają pewny udział w kolejnej edycji niezależnie od osiągniętego wyniku. Pretendenci (Australia, Bułgaria, Kanada i Korea Płd.) muszą się liczyć z ewentualnym spadkiem. Po rozegraniu wszystkich meczów punkty sumuje się we wspólnej tabeli. Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 4-8 lipca na stadionie piłkarskim w Lille, zakwalifikuje się pięć czołowych drużyn fazy interkontynentalnej. Stawkę, jako gospodarze, uzupełnią Francuzi.

 

Pierwsze dwa turnieje w których wzięli udział Polacy odbyły w naszym kraju. Na początek w katowickim Spodku, Polska pokonała Koreę Płd. 3:0, a w Krakowie Rosję 3:0 i Kanadę 3:1. W ostatni weekend w Łodzi Polska wygrała z Francją 3:0 oraz z Chinami 3:0 i przegrała niespodziewanie z Niemcami 1:3. Takie wyniki dały naszej reprezentacji (na tę chwilę) pierwsze miejsce w tabeli tych rozgrywek! Polacy wyprzedzają lepszym stosunkiem setów Brazylię, a dalsze lokaty zajmują kolejno USA, Rosja, Francja, Kanada, Włochy, Serbia, Japonia, Chiny, Bułgaria, Niemcy, Iran, Argentyna, Australia i Korea Płd.

W trzecim terminie Ligi Narodów, Polska (bilans 5 wygranych przy 1 porażce) zagra w Osace z Włochami (bilans 4-2), z Japonią (bilans 3-3) i Bułgarią (bilans 2-4). 8 czerwca o godz. 8.40 zagramy z Włochami, 9 czerwca o godz. 9.10 z Japonią i 10 czerwca o godz. 4.10 z Bułgarią (godziny oczywiście według polskiego czasu).

 

Kadra polskich siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Osace:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus), Marcin Komenda (GKS Katowice).
Atakujący: Dawid Konarski (Ziraat Bankasi), Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Damian Schulz (Trefl Gdańsk).
Środkowi: Bartłomiej Lemański (Resovia Rzeszów), Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk), Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).
Przyjmujący: Bartosz Bednorz (Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (Resovia Rzeszów), Bartosz Kwolek ONICO Warszawa), Artur Szalpuk (Trefl Gdańsk).
Libero: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Michał Żurek (AZS Olsztyn).

 

Życzymy Marcinowi udanych występów w barwach narodowych!

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. stefano — 8 czerwca 2018 @ 12:01

    Dzis zadebiutował ,króciutko ale , GRATULACJE.

 

Dodaj komentarz

*