Marcin Janicki odchodzi z GieKSy

Dodano przez Błażej | 10 czerwca 2019 17:26
Licznik odwiedzin: 1304

Po zmianach na stanowiskach trenera pierwszej drużyny oraz dyrektora sportowego doczekaliśmy się kolejnej zmiany w naszym klubie. W oficjalnym komunikacie poinformowano, iż:

„Rada Nadzorcza GKS GieKSa Katowice S.A. podjęła uchwałę o odwołaniu Pana Marcina Janickiego z funkcji Prezesa Zarządu Spółki. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia”

Tym samym Marcin Janicki zakończył swoją pracę na rzecz GieKSy i odejdzie z klubu. Na jutro zaplanowano briefing prasowy dotyczący sytuacji w klubie, który organizuje właściciel klubu – Miasto Katowice. 

13 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Sasza — 11 czerwca 2019 @ 22:40

  Z chłopcami z Rozwoju ja bym się tak nie rozpędzał…. Po pierwsze Kunka ciągle ma odnawiane kontuzje, więcej nie gra niż gra, Baranowicz fizycznie jest słaby, w Rozwoju furory na boisku nie robił, gdyby nie to, że trenerzy go promowali w niewiadomych celach to jeszcze by grał w juniorach. A bramkarz… w przyszłości może z niego coś być.

 2. KaTe — 11 czerwca 2019 @ 20:08

  Oby nadal trwała współpraca z Rozwojem. Gdyby trafili do nas: Baranowicz, Kunka, Płonka i Neugebauer – to można by powiedzieć, że mamy podstawy zespołu. Pod warunkiem, oczywiście, że zostanie reszta naszych „Orłów”. Nawet Woźniak (kiedyś w Lubinie szykowali go do gry na prawej obronie…).

 3. Solski — 11 czerwca 2019 @ 19:33

  Klubem aktualnie „rządzi” prokurent (chociaż po wynikach z minionego sezonu powinien prokurator).
  Mamy być kuźnią wychowanków (założenie miasta dotyczące wszystkich sekcji), sorki, ale jak jestem kibicem to nie pamiętam, żebyśmy się faktycznie dorobili 1 wychowanka (od juniora do seniora). Bo np ani Sput, ani Furtok, Koniarek, Wijas, Nawrocki i wielu wielu WIELKICH ZAWODNIKÓW grających w GieKSie tej drogi u nas nie przeszło. Ajaxem to my nigdy nie będziemy.
  W bramce jak najbardziej Frankowski powinien dostać szansę, w polu inni młodzi jak np. Marchewka, Tabiś, Rumin, Grychtolik. O awans będzie ciężko, ale może młodzi pokażą że błędem było nie stawianie na nich do tej pory w większym wymiarze czasowym

 4. pablo eskobar — 11 czerwca 2019 @ 15:59

  Dalej marazm i dziadostwo druzyny zero nic o przygotowaniach transferach sparingach a czas leci z takim podejsciem to raczej nastepny sezon tez w drugiej lidze

 5. KaTe — 11 czerwca 2019 @ 15:07

  Ponoć p.o. prezesa będzie Marcin Ćwikła…

 6. Zorientowany — 11 czerwca 2019 @ 12:38

  To, że Janicki odwołany to już historia. Problem w tym, że nadal nie ma następcy a tym samym żadnych ruchów transferowych.Impas trwa nadal. Inne kluby zaczynają okres przygotowawczy mają plany przygotowań, ustalone sparingi a u nas sielanka. Już wiadomo, że skład będzie z łapanki.Tragedia.

 7. vega — 11 czerwca 2019 @ 03:25

  Jeśli prezesem zostanie pan Szczerbowski już nigdy nie pójde na GKS

 8. Irishman — 11 czerwca 2019 @ 02:38

  Jak zwykle ostatnio muszę kurde coś namieszać. 🙁 Miało być: „Ja prezesowi Janickiemu za to co zrobił od strony marketingowo-finansowej – DZIĘKUJĘ.”

 9. Irishman — 11 czerwca 2019 @ 02:35

  Skończyła się pewna epoka w GieKSie. Szkoda tylko, że musieliśmy spaść….. Ja prezesowi Janickiemu za to co zrobił od strony marketingowo-finansowej. Niestety od strony sportowej, doprowadzenie do upadku najważniejszej sekcji było moim zdaniem dyskwalifikujące.
  Zobaczymy teraz czy racje mieli Ci, którzy go mimo wszystko bronili twierdząc, że nie ma go kim zastąpić.

 10. mekail — 11 czerwca 2019 @ 01:01

  No to mnie zaskoczyli… Skoro odwołali Janickiego to chyba cały czas mieli (mają?) następcę. Nie wiem po co takie jaja robią ze zmianami od dupy strony. Może jutro Krupa nas oświeci.

 11. Arnold — 11 czerwca 2019 @ 00:48

  Za największy upadek w historii klubu Panu z Poznania dziękujesz? Won i z daleka od Katowic na zawsze.

 12. Tomiko76 — 10 czerwca 2019 @ 19:53

  Takie jest prawo właściciela, który ocenia jak Prezes zarządza spółką. Niestety ale zatrudniając takich hamulcowych jak Wawrzyniak, Piesio, należało liczyć się z tym że piłkarsko spadniemy co niestety ma miejsce. Powodzenia w pracy a za działania społeczne Prezesie dziękuję.

 13. KaTe — 10 czerwca 2019 @ 17:51

  Teraz czas na fajerwerki! Nowym prezesem: Adam Nawałka. Niech jeszcze przy okazji wykupi 51% akcji Gieksy.
  Pomarzyć można, czyż nie?

 

Dodaj komentarz

*