Na początek: Wigry…

Dodano przez Witek | 31 lipca 2015 09:30
Licznik odwiedzin: 1107

Na inaugurację rozgrywek zaplecza T – Mobile Ekstraklasy w sezonie 2015/16 GieKSa podejmuje ubiegłorocznego „absolutnego beniaminka” tej klasy rozgrywkowej drużynę Wigry Suwałki.

Drużyna z Suwałk rozpoczęła przygotowania do sezonu pierwszego lipca, odbywając w połowie lipca pięciodniowe zgrupowanie w Białej Podlaskiej.

Zespół rozegrał pięć sparingów: dwa mecze przegrał w stosunku 0:1 ( ze Zniczem i Pogonią Siedlce, mecze odbyły się na początku okresu przygotowawczego ) oraz wygrywając trzy kolejne – po 1:0 z Górnikiem Łęczna i Stumbras Kowno oraz 5:0 z Olimpią Zambrów. Przed sezonem Wigry wygrały jeszcze jeden mecz, rozegrany na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych, w stosunku 2:0. Mecz został rozegrany w ramach rozgrywek Pucharu Polski.

W trakcie przerwy pomiędzy sezonami w drużynie z Suwałk nastąpiło niewiele zmian personalnych: odeszło pięciu piłkarzy, a do kadry Wigier dołączyli: obrońca Kamil Rozmus ( dwuletni kontrakt ) i pomocnik Piotr Ruszkul ( kontrakt podpisany na rok ) – obaj zawodnicy reprezentowali wcześniej barwy Wisły Płock, oraz wypożyczony na rok z Legii, grający na pozycji pomocnika Bartłomiej Kalinkowski.

Drużyna trenera Zbigniewa Kaczmarka wyruszy w drogę do Katowic w piątek rano.

Kadra Wigier na mecz z GieKSą przedstawia się następująco:

bramkarze: Karol Salik, Hieronim Zoch,

obrońcy: Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski, Tomasz Jarzębowski,

pomocnicy: Aleksandar Atanacković, Łukasz Moneta, Maksims Rafalskis, Bartosz Kalinkowski, Marcin Tarnowski, Mateusz Żebrowski, Piotr Ruszkul,

napastnicy: Dominic Szyszka, Kamil Adamek, Robert Hirsz, Dawid Makaradze.

 

W wypowiedzi przedmeczowej bramkarz Wiger Karol Salik podkreslał, że do Katowic zawodnicy z Suwałk jadą po trzy punkty…

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. xyz — 31 lipca 2015 @ 12:33

    T-mobile jeszcze sponsoruje ex?

 

Dodaj komentarz

*