Pewne zwycięstwo

Dodano przez Jarecki | 4 grudnia 2018 11:50
Licznik odwiedzin: 141

W 17. kolejce LOTTO Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał 4:0 (1:0) Wisłę Płock. Dla zabrzan był to dopiero drugi wyjazdowy sukces w tym sezonie. W rozgrywaniu spotkania w szybkim tempie nie pomagała na pewno piłkarzom temperatura (-10 stopni Celsjusza).

Początek spotkania przyniósł sporo walki w środku boiska i wiele chaosu. Dopiero w 42 minucie Górnik otwarł wynik spotkania w Płocku. Jimenez wrzucił piłkę w pole karne Wisły, gdzie znalazł Zapolnika. Ten po przyjęciu piłki płaskim strzałem między nogami pokonał Thomasa Dahne. Warto wspomnieć, że była to premierowa bramka Zapolnika w LOTTO Ekstraklasie. Na początku drugiej połowy Wisła rzuciła się do odrabiania strat, ale nadziała się na kontrę. Jimenez asystował, a Angulo strzałem w lewe okienko podwyższył wynik. Płocczanie nieporadnie atakowali, ale obrona Górnika była zawsze na miejscu. Zabrzanie spokojnie wypatrywali kolejnych okazji do strzelenia kolejnej bramki. Doczekali się w 67 minucie. Wolsztyński dośrodkował w pole karne na 10 metr do niepilnowanego Angulo i dublet Hiszpana stał się faktem. Wisłę dobił w doliczonym czasie gry Urynowicz po dośrodkowaniu Angulo.

Wisła Płock – Górnik Zabrze 0:4 (0:1)