Plotki, ploteczki i nie tylko – przegląd doniesień mass mediów.

Dodano przez Witek | 5 grudnia 2016 12:00
Licznik odwiedzin: 1706

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mass mediów, z ubiegłego tygodnia, na tematy związane z GieKSą:

 

 

 

katowickisport.pl – GieKSa sprawdza nastolatków

 

Jeszcze w okresie roztrenowania sprawdzimy młodych zawodników, kandydatów do uzupełnienia ligowej kadry – zapowiadał w sobotę, po końcowym gwizdku wieńczącego jesień meczu z Chrobrym Głogów, trener Jerzy Brzęczek. – Pierwsi pojawią się na zajęciach już we wtorek – deklarował.

Zgodnie z tą zapowiedzią, dziś pod jego okiem – w grupie ligowców – trenowało trzech nastolatków. Dla 17-letniego Pawła Juraszczyka – wychowanka Szombierek – to nie nowość; był już z pierwszym zespołem na zimowych zgrupowaniach przed rokiem, dostawał też dość często okazję treningów z starszymi kolegami. Regularnie grał jednak tylko w czwartoligowych rezerwach, podobnie jak starszy o rok Gabriel Nowak.

Zupełnie nowa twarz na zajęciach GieKSy to Rafał Górecki (rocznik 1998). Jest bocznym obrońcą, wychowankiem Progresu Kraków – jednej z rewelacji tegorocznej edycji Centralnej Ligi Juniorów, w której beniaminek po jesieni ustępuje miejsca tylko Legii Warszawa i UKS SMS Łódź, dystansując m.in. Jagiellonię i „sąsiadów zza miedzy” – Wisłę i Cracovię.

 

 

Zdołowany przez kontuzje stoper odejdzie z Bukowej?

 

Jeszcze w przyszłym tygodniu piłkarzy katowickich będzie można spotkać na treningach (a właściwie roztrenowaniu) przy Bukowej. W minioną środę podopieczni Jerzego Brzęczka przechodzili testy wydolnościowe i szybkościowe. Choć… nie wszyscy oczywiście, bo przecież – jak pisaliśmy – kilku z nich rehabilituje się po niezbędnych zabiegach chirurgicznych.

[…] Ewentualne angaże nowych piłkarzy to oczywiście konieczność pożegnania się z podobną liczbą dotychczasowych członków szerokiej kadry pierwszego zespołu. Wiele wskazuje na to, że Bukową – po czterech latach – opuści na przykład Adrian Jurkowski. Wychowanek Hutnika Kraków miał udany sezon 2013/14, po którym zwrócono nań uwagę nawet w paru klubach ekstraklasy. Potem jednak walczył głównie z kontuzjami. W minionej rundzie, choć zdrowie w końcu dopisywało, nie dostał od sztabu szkoleniowego nawet minuty, choć przecież kłopotów ze stoperami (głównie przez kartki) nie brakowało. A GieKSiarze „w odwodzie” mają jeszcze 20-letniego – wypożyczonego do Ruchu Zdzieszowice na rok, ale z klauzulą ewentualnego powrotu zimą – Wojciecha Kochańskiego.

 

 

Z Goncerzem i Lebedyńskim nie mieli szans. A więc odejdą?

 

Zimą kadra katowicka przejdzie drobne „retusze”, zapowiadane przez Jerzego Brzęczka. Mogą objąć duet młodych napastników.

[…] Wypożyczony z Zagłębia Lubin Eryk Sobków co prawda zaczął sezon w podstawowej jedenastce, ale – zwłaszcza od momentu pojawienia się w kadrze Mikołaja Lebedyńskiego – siadał już głównie na ławce, a potem na trybunach. „Miedziowy” klub – który liczył na „ogrywanie” młodzieżowca – zapewne nie jest z tego tytułu zadowolony. – Umowa wypożyczenia przewiduje jej skrócenie – przyznaje prezes GKS-u, Wojciech Cygan. Być może w tej sytuacji lubinianie z owej klauzuli skorzystają.

Katowiczanom z kolei zależy na regularnej grze na wyższym niż IV liga (gdzie występują ich rezerwy) własnych „młodych zdolnych”. Niewykluczone więc, że poszukają klubu dla Oskara Stanika.

 

 

sportslaski.pl – „Złote Buki” po raz dziewiąty – nareszcie duża konkurencja!

 

Nie ma na Śląsku popularniejszego i bardziej prestiżowego, klubowego plebiscytu od „Złotych Buków”. W tym roku kibice katowickiego GKS-u po raz 9 wybiorą laureatów konkursu. Po raz pierwszy poza piłkarzami w zabawie wezmą udział piłkarki i siatkarki „GieKSy”.

Fani „GieKSy” nareszcie mogą wybierać zwycięzców z naprawdę dużą przyjemnością. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka przerwę zimową spędzą w fotelu wicelidera, na miejscu premiowanym awansem do wymarzonej Ekstraklasy. Panie, które wiosną awansowały do II ligi teraz są na dobrej drodze by wspiąć się szczebel wyżej. W siatkarskiej Plus Lidze przyzwoicie radzą sobie również podopieczni trenera Piotra Gruszki.

 

 

sportowefakty.wp.pl – GKS Katowice skończył rok na drugim miejscu. „W przyszłym roku będzie jeszcze większa satysfakcja”

 

[…] Rok 2016 był udany dla GKS-u. Katowiczanie poprzedni sezon zakończyli na czwartym miejscu, a w obecnej kampanii są w grze o awans. Po dziewiętnastu kolejkach zajmuję w tabeli drugą lokatę. – Dziękuję wszystkim pracownikom klubu. Kończymy ten piłkarski rok, który był dla nas bardzo udany. Może w zeszłym sezonie był jakiś niedosyt, ale zaczynaliśmy z 15. miejsca, a skończyliśmy go na czwartym. Cieszę się z tego, że pomimo wielu zmian drużyna szybko się odnalazła. To jest wynik na jaki ten klub zasługuje. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieć jeszcze więcej satysfakcji. Teraz mamy długą przerwę, a później decyzje kadrowe – zakończył Brzęczek.

 

 

 

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*