Porażka z liderem

Dodano przez Misiek | 29 sierpnia 2017 14:00
Licznik odwiedzin: 786

Banik w piątej kolejce zmierzył się z liderem tabeli i jedyną drużyną, która ma komplet punktów. Pomimo porażki 3:0 walczyli jak równy z równym, warto też zaznaczyć, że FC Victoria Plzen po pięciu kolejkach ma 11 bramek strzelonych i 1 straconą więc od początku było wiadomo, że nie będzie to łatwy pojedynek.

Między słupkami stanął P.Vasek, który w trakcie ostatniego meczu został odwieziony do szpitala, ale na szczęście stłuczenia nie były na tyle poważne, żeby nie mógł zagrać w kolejnym meczu.

Tym razem R.Hruby już w 4 minucie został brutalnie faulowany  przez R. Hunik, ale na szczęście był w stanie dograć mecz do końca. Banik przez 64 minuty dzielnie się broni i stwarzał sobie dogodne sytuacje. W 31 minucie powinien zostać podyktowany karny dla Banika, ponieważ po rzucie rożnym zawodnik Plzna dotknął piłkę ręką, ale sędzia tego nie zauważył. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0.

Już po 30 sekundach drugiej połowy Viktoria miała idealną sytuację na objęcie prowadzenia, J. Kopic strzałem z woleja trafił w słupek. W 64 minucie po błędach obrony D.Limbersky z ponad 16 metrów strzałem z pierwszej piłki w dalszy róg pokonuje bramkarza i Viktoria Plzno wychodzi na prowadzenie. Po 12-stu minutach M.Krmencik pokonuje P.Vaska z najbliższej odległości po podaniu głową przez R.Reznika. Pięć minut przed końcem spotkania D. Kolar po szybkiej akcji przerzuconej z połowy boiska z 11-stu metrów sprytnie pokonuje bramkarza. Trzeba zaznaczyć, że dwie bramki zdobyli zawodnicy, którzy weszli po zmianie i dali świeżości drużynie. W drugiej połowie Banik bardziej oddał inincjatywę rywalom i Viktoria podtrzymała serię zwycięstw w lidze.

Do Plzna na zakazie pojechało 379 kibiców, aby wspierać Banik. Łącznie mecz oglądało 10407 kibiców.