Post scriptum do meczu z Chojniczanką

Dodano przez Shellu | 25 sierpnia 2017 11:07
Licznik odwiedzin: 1325

Szybko kończymy temat meczu z Chojniczanką, bo już za nieco ponad 50 godzin kolejne ważne starcie – z Odrą Opole. Na chwilę wracamy jeszcze do środy, by zaraz myśleć o niedzieli.

1. Słusznie zauważono, że godzina 20.45 nie sprzyjała GieKSie. Od początku rundy wiosennej katowiczanie rozegrali pięć spotkań o tej porze Ligi Mistrzów i po remisie ze Stomilem, przegrali kolejne cztery spotkania plus porażka z Górnikiem w meczu rozgrywanym o 20.30. Można więc rzec, że kibice nawet nie mieli czasu na utopienie smutków, bo trzeba było iść spać. W końcu jednak to fatum przełamane i GKS wygrał o 20.45.

2. Z Chojniczanką nie przegrywamy. Na dziewięć spotkań wygraliśmy trzy razy, sześciokrotnie remisując. Rywale muszą poczekać do wiosny.

3. Na ławce rezerwowych pojawił się Adrian Błąd, ale jeszcze nie doczekał się debiutu. Ten zaliczył natomiast Peter Sulek, ale było to debiut symboliczny i na więcej musimy poczekać.

4. Kibiców na meczu było zaledwie nieco ponad 1800. Skumulowanie ich na Blaszoku na sektorze B było chyba tyleż konieczne, co dające niezły efekt w dopingu. Miejmy nadzieję, że tak nikła frekwencja zakończy się, a początkiem tego końca będzie niedzielne spotkanie z Odrą, które ma być małym świętem piłkarskim.

5. Tomasza Foszmańczyka  nie było na boisko, ale jego rolę – wizualnie – odgrywał Rafał Grzelak. Jeśli więc byli na stadionie jacyś fani Fosy, to mogli połowicznie cieszyć się z tego występu.

6. Ten sezon pokazuje, jak bardzo ważne są zwycięstwa zamiast remisów, jeśli chodzi o zdobycze punktowe. Tragiczny początek i jeden punkt w trzech meczach spowodował wielkie niezadowolenie. Wystarczyło jednak dwa razy wygrać, aby po pięciu kolejkach mieć więcej oczek niż w analogicznym momencie w poprzednim sezonie. Wtedy bowiem po porażce i wygranej przyszły trzy remisy, czyli w sumie sześć punktów.

7. W poprzednich rozgrywkach tylko raz udało się wygrać trzy mecze z rzędu. Co ciekawe, ta seria miała miejsce właśnie po piątej kolejce – kolejno pokonaliśmy Znicz, Podbeskidzie i Wisłę Puławy. Czy teraz ta seria się powtórzy? Są na to duże szanse.

8. Tylko trzy punkty z Odrą!

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Mecza — 25 sierpnia 2017 @ 19:20

    Oglądam mecz Górnika i zbliżenie na Brzęczka pewnie myśli „Z GKS przegrałem 0:1 a tu po 55minutach już 0:3” Patrząc na Górnik, zespół powszechnie uważany za zespół słabszy kadrowo od GKS przez ostatnie 12 miesięcy leje innych w niby ektraklasie. Właśnie 4 bramka wpadła. Tyle właśnie znaczy dobry trener. Górnik zatrudnił specjalistę od awansów i GKS też teraz. Mam nadzieję że Mandrysz będzie naszym drugim „Nawałką” którego GKS już nie wypuści a on zrobi to co potrafi. Sportowo ekstraklasa i reszta jest tak słaba, że nic dziwi pozycja Zabrza.

  2. Andrzej — 25 sierpnia 2017 @ 13:35

    Za miesiac jestesmy liderem,pewne.

  3. bce — 25 sierpnia 2017 @ 11:52

    Dzień dobry. Zwycięstwo z Odrą.

 

Dodaj komentarz

*