Post scriptum do meczu z Flotą

Dodano przez Shellu | 27 listopada 2013 12:54
Licznik odwiedzin: 1524

Runda jesienna (i pierwsza kolejka wiosny) są już historią. Mecz z Flotą był ostatnim pojedynkiem w tym roku. Dlatego też dodajemy krótkie podsumowanie zakulisowe. i czekamy na mecz z Sandecją na początku marca!

1. Na meczu nie zabrakło osobistości. Pojawili się m.in. Grzegorz Szamotulski i Michał Żewłakow. Co ciekawe „Szamo” – który ostatnio wydał książkę – rozegrał w reprezentacji Polski 13 spotkań, ale tylko 2 o punkty w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Co ciekawe, oba te mecze odbyły się na Bukowej! Szamo zagrał tutaj przeciwko Moładawii (2:1) i Gruzji (4:1). Ten pierwszy mecz był pierwszym spotkaniem autora niniejszego tekstu, jeśli chodzi o obecność na pojedynku reprezentacji Polski. Wówczas bilet na Trybunę Północną kosztował 7,50 zł.

2. Jeśli chodzi o teraźniejszość reprezentacji, to widzieliśmy także na trybunach Jarosława Tkocza. Były bramkarz GieKSy, a obecnie trener golkiperów reprezentacji Polski z zaciekawieniem oglądał to spotkanie. Czyżby przyglądał się grze Łukasza Budziłka?

3. Tkocz wyściskał się serdecznie na korytarzach klubowych z Mirosław Sznaucnerem. Obaj pamiętają doskonale sezon 2002/03, w którym zajęli z GKS trzecie miejsce w ekstraklasie. Miro robi papiery trenerskie i przy okazji pojawił się na Bukowej.

4. Pojedynki GKS i Floty zawsze kończyły się zwycięstwami gospodarzy, poza jednym sezonem, gdy padły dwa bezbramkowe remisy. Teraz jednak to Flota jest górą, bo przełamała po raz kolejny dominację gospodarzy. U siebie wygrała 1:0, ale w Katowicach już był remis 1:1.

5. Okazuje się, że Grzegorz Goncerz lepiej radzi sobie jako zmiennik, niż grając od pierwszej minuty. Tym razem mają ok. 20 minut, zdołał strzelić bramkę na 1:0, a wykończenie było iście perfekcyjne.

6. Drugiego gola strzelił Piotr Kieruzel. Sympatyczny zawodnik w wywiadzie pomeczowym powiedział, że życzy GKS awansu do ekstraklasy, bo „tu są wspaniali kibice, wspaniały sta… no, stadion może nie (śmiech)”. Nic dodać, nic ująć, choć my akurat Bukową kochamy taką, jaka jest.

7. Również trener gości – zastępujący Bogusława Baniaka – Jerzy Rot, chwalił publiczność i życzył GKS mistrzostwa. Jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało – rozgrywki są o „mistrzostwo pierwszej ligi”.

8. Szkoleniowiec Floty w ogóle jest chyba takim trenerem z krwi i kości, nie szuka poklasku, tylko robi swoją robotę i jest naturalny. Pamiętamy go z meczu GKS – Pogoń (1:2) sprzed ponad dwóch lat. Już wtedy takie skojarzenie się nasunęło – z Henrykiem Górnikiem. Czyli taki swój chłop, choć on akurat jest z Pomorza.

9. A kibice wiadomo, punktem kulminacyjnym była oprawa z okazji 10-lecia UG ’03. Racowisko, folia i doping robiły bardzo dobre wrażenie. Mogłoby być jeszcze większe, gdyby nie stracona chwilę wcześniej bramka. Gdzieś w podświadomości w takiej sytuacji animusz nieco opada. Ale było dobrze!

10. Frekwencja – tak nabitego Blaszoka nie widzieliśmy dawno. Wyglądał wspaniale, a tym bardziej, jak wszyscy podnieśli szale w górę. Takie obrazki chcemy na wiosnę oglądać w każdym meczu!

11. Cały rok był jednak kapitalny. Twierdza Bukowa została w lidze zdobyta tylko raz – na wiosnę, gdy wygrała tu Arka Gdynia. Udało się też zwyciężyć Zawiszy Bydgoszcz w Pucharze Polski. Ponadto jednak GKS tylko trzy razy zremisował – z Sandecją, Puszczą i Flotą, a reszta to były wygrane – w sumie aż 13.

12. Teraz czas zapaść na chwilę w zimowy sen – piłkarsko – ale od stycznia zawodnicy wracają do ciężkiej pracy i jedziemy z tym koksem – aż do stacji o nazwie „Ekstraklasa”!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*