Post scriptum do meczu z Tychami

Dodano przez Shellu | 22 maja 2018 09:24
Licznik odwiedzin: 1364

Ten wpis, zawierający zamknięcie meczu  Tychami, będzie równie krótki, co pozostałe. Wszystko bowiem już zostało napisane, a okołomeczowego nie działo się nic ciekawego. Zamykamy więc temat Tychów i myślimy już tylko o Grudziądzu. Żart. Myśl o tym meczu raczej powoduje odruch wymiotny.

1. Mecz z Tychami odbył się dokładnie 364 dni – czyli rok bez jednego dnia – po sławetnym spotkaniu z Kluczborkiem. Piłkarze dali nam ten sam popis definitywnego odebrania szans. Znów prowadząc – przegrali. I znów przegrali wygrany sezon.

2. Za to miesiąc temu i jeden dzień (21 kwietnia) wpadliśmy w euforię, gdy GKS wygrał w Głogowie. Fantastyczna sytuacja w tabeli i przed sobą same mecze z zespołami z dołu, podczas gdy reszta miała się kosić między sobą. Dzisiaj już wiemy, że ze słabeuszami GKS oddał mecze bez walki i nam pozostał drugi raz z rzędu płacz i zgrzytanie zębów.

3. Analogii jest więcej. Za chwilę jest mecz z Olimpią Grudziądz, znów w przedostatniej kolejce. Rok temu mieliśmy słynne kółeczko, które było popisem bezczelności piłkarzy. Czy tym razem znów popiszą się podobną bezczelnością?

4. Z Tychami przegraliśmy w najnowszej historii pierwszy raz u siebie. W meczu, w którym wydawało się, że będzie wygrana.

5. I to chyba tyle. Nie chce się już myśleć o tym żenującym widowisku.

3 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Irishman — 23 maja 2018 @ 12:53

  ad. 4
  I jeżeli nic się nie zmieni, to niedługo Tychy odstawią nas tak jak Gliwice. A my będziemy dalej telepać się tym coraz bardziej wiekowym gruchotem, po I-ligowych, gminnych drogach, patrząc bezsilnie jak inne ekipy, które niedawno były gdzieś daleko z tyłu, dziś z łatwością nas wyprzedzają wjeżdżając na nowoczesną autostradę.

 2. Mecza — 22 maja 2018 @ 15:54

  @Antygrzyb, stadion GKS spełnia wszystkie wymogi. Jeśli już to jakaś kosmetyka i nawet jeśli kosztowałoby to 1mln to miasto wolałby to wydać i obniżyć dotację na następny rok. Niestety awansu nie będzie i trzeba wyłożyć kolejne 7mln na 1 ligę. W ekstraklasie wystarczyłoby może z 5. Zrozumcie że 1 l liga kosztuje więcej niż ekstraklasa dlatego miastu najbardziej zależy na awansie. Myślisz że Zabrze po awansie wydaje na Górnik dwa razy tyle? Zabrze na 100% wydaje mniej na Górnik niż Katowice na GKS.

 3. Antygrzyb — 22 maja 2018 @ 14:47

  Mnie nachodzi jedna mysl. Po tym jak dokladnie tak samo jak w zeszlym roku tak samo nas potraktowali nasi grajkowie w tym tez ta sporawa powinien zainteresowac sie prokurator. jestem pewien ze to byly wskazowki z miasa ze nie dadza kasy w razie awansu na poprawki na stadionie zeby dopuszczono nas do ekstraklasy wiec ktos dodatkowo postanowil na tym zarobic. jak w zeszlym sezonie przecieralismy oczy w przegranych spotkaniach nie do przegrania tak teraz jest to samo ale trafilo dwa razy na derby i to nas najbardziej wkurwia i osmiesza

 

Dodaj komentarz

*