„Powrót do przeszłości” czyli wielka mobilizacja kibiców Stomilu

Dodano przez GoT | 30 października 2013 21:40
Licznik odwiedzin: 1792

Wśród kibiców Stomilu Olsztyn trwa wielka mobilizacja na wyjazd do Katowic. Wyprawa na GieKSę reklamowana jest jako wyjazd rundy i… „Powrót do przeszłości”

„Takiego wyjazdu już dawno nie było. Kibice ze stowarzyszenia „Stomil Ponad Wszystko” zapraszają do wspólnego wyjazdu na mecz GKS Katowice – Stomil Olsztyn. Pierwszy raz od bardzo dawna jedziemy pociągiem rejsowym! Spotkanie odbędzie się 2 listopada o godzinie 17:30.” – czytamy na stomil.olsztyn.pl

Mecz ten będzie niewątpliwie ciekawym widowiskiem. Kibice „Dumy Warmii” mobilizują się zarówno na dzielnicach jak i fan-clubach oraz prześcigają się w tworzeniu grafik zachęcających do wyjazdu.

Stomilowcy przygotowali również czterominutową zapowiedź wideo sobotniego wydarzenia, którą możecie obejrzeć poniżej:

Czytając posty na forum kibiców Stomilu albo na ich stronie internetowej zdecydowanie widać ciśnienie, jakie panuje wśród fanatyków biało-niebieskich. Oto przykładowe posty i komentarze kibiców:

„Zapisujcie się jak najszybciej, nie zwlekać!” – Nychuu

„JAZDAAAAAAAA!!!!!!!!Ciekwe jakie twarze sie pojawia z pamietnego wyjazdu z przed 15lat !!!!a wiem ze bedzie ich troche….Do zobaczenia w sobote BANDA JURANDA UK!!!” – Coyote

„PANY! WSZYSCY BEZ WYJATKU JEDZIEMY NA WYJAZD SEZONU! MUSIMY TAM SIE KONKRETNIE POKAZAC. CenA jest przekozak do tego starA Setre zamieniamy na PKP!! nic piekniejszego wiec bez zamulki bo STOMIL TO MY!!!SPW” – Bart_OKS

„Pieknie!! Jedziemy bo to moze byc nasz ostatni sezon w 1 lidze, a Katowice to priorytet.” – SzEFoo

„Mobilizacja ! Jedziemy” – Uns Majki25

„Wyjazd rundy, mobilizacja! Termin,cena,dojazd bajka! Po takich wyjazdach ocenia się charakterność ekipy ;). JEDZIEMY WSZYSCY BEZ WYMÓWEK !” – nychuu

Jeden z kibiców wspomina również wyjazd olsztynian do Katowic sprzed piętnastu lat:

„JESIEN’98 25.07.98 Gks Katowice – Stomil Olsztyn. Startujemy w wakacyjną noc do Katowic w 41 osób + 5 Polonia Bydgoszcz. Skład nastawiony na zwiedzanie Polski bez barw, początek mody taki wycieczek. Trasa spokojna w Inowrocławiu dosiada się Pogoń Lębork, jechali na zgodę do Bełchatowa. Ponoć wybierali pociąg, żeby na nas nie trafić heheh zonk. Obyło się nawet bez krojenia (szaliki w rękawach i gaciach), lekkie terror ale tego dnia nie mieliśmy w planach ściągać na siebie służby zamieszaniem z Lęborkiem. Katowice to już obstawa i wakacyjna słaba frekwencja Gks-u. jedyne nasze okrzyki to „Ch.. nas to obchodzi” bo cisnęli chyba dla 3/4 klubów oraz mój ulubiony „Raz, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem, osiem” hehe (musiałem to napisać). Powrót to już zupełnie inna sprawa. W Sosnowcu obcinka Zagłębia, raczej nie pozostawiająca złudzeń, że (L) która ma za tydzień wyjazd do Olsztyna może „gdzieś” być. Delikatne dozbrajanie pociągu i oczekiwanie, podziały na składy do walki przy drzwiach po obu stronach. Dojeżdżamy do Warszawy Zachodniej, jechaliśmy „Pogorią” pociąg wakacyjny wagonów od zajebu a na peronach pełno Legii, góry kamieni, kosze. Oni przez chwilę zdezorientowani, nie wiedzą gdzie jesteśmy, do momentu aż S. otwiera okno z okrzykiem „ej Chu.. tu jesteśmy”. Generalnie to rozpoczęła się III wojna na peronach. Atak (L) na początku jesteśmy w stanie się tylko bronić, lata wszystko, kamienie, kosze, pałki, paski, podkłady kolejowe, kible… co było do ataku i obrony. Pierwsza próba kontrataku kończy się nie do końca powodzeniem z jednej strony wycofujemy się do pociągu ale już z drugiej chłopaki tańczą na peronach. Po chwili następuje już frontalny atak i (L) jest wyparta z peronu do tunelu. Tam kolejne starcia, niestety ja już wam tego nie opisze nie brałem udziału w dalszych harcach 😉 rany nie pozwoliły hehe. Całość trwała naprawdę długo, ranni po obu stronach. Ale zadowolenia bandy Stomilu z tej nocnej walki nikt nam nie odbierze !! STOMIL !! OLSZTYN !! FANI CHULIGANI !! Ten okrzyk długo jeszcze się niósł po dworcu…” – pisze F.R.T.

Jesteście ciekawi jak zaprezentują się kibice Stomilu Olsztyn? My liczymy, że tak jak przystało na wyjazd rundy czyli bardzo dobrze. Wszyscy w sobotę na Bukową!

6 komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
 1. Kleofas09 — 1 listopada 2013 @ 12:53

  Nie pozostaje nic innego jak pokazac jak sie bawia PIERONSKIE HANYSY !!! wszyscy na szpil !!!!!

 2. gieksiorz z niemiec — 1 listopada 2013 @ 07:58

  KATOWICE!!!!GKS!!!!INO ZWYCIESTWO

 3. ŻabaBogucice — 31 października 2013 @ 15:39

  Ja nie zapomne jak kiedys spocony Janek komentował extraklase w TV.i gada ze Stomil na takich oponach daleko nie zajedzie ;-)U nos tyz,łapną pane i bedzie lider!

 4. n.k.w.d. — 31 października 2013 @ 15:23

  oponiarzy pokonamy i LIDErA na B1 mamy 🙂

 5. Stomil — 31 października 2013 @ 15:23

  Pozdrowienia z Olsztyna i do zobaczenia na meczu . Stworzymy razem zajebisto atmosferę ! SPW

 6. Kamil — 31 października 2013 @ 00:16

  musi być zajebista oprawa z tego też nas znają!!!

 

Dodaj komentarz

*