Prasa: Echa meczu z Dolcanem

Dodano przez Shellu | 2 kwietnia 2012 10:30
Licznik odwiedzin: 658

Pomimo niesprzyjającej pogodę w ostatni dzień marca, GieKSa odniosła pierwsze zwycięstwo na „wiosnę” nad Dolcanem Ząbki 3:1. Media główny akcent położyły na aurę oraz skuteczną, lecz nieskładną grę naszych piłkarzy. Oto kilka słów o tym co pojawiło się w prasie:

dolcanzabki.com: Miłe złego początki
Kibice Dolcanu są rozczarowani wynikiem. Wiele nadziei na zwycięstwo dał gol Rafała Grzelaka zdobyty już w 19. minucie spotkania, jednak piłkarze z Ząbek niestety po objęciu prowadzenie oddali pola GieKSie, która wykorzystała to uzyskując  remis jeszcze przed zejściem do szatni. W drugiej połowię szalę już i tak chaotycznie granego meczu przeważyła druga bramka dla GieKSy oraz spadający śnieg.

Gazeta Wyborcza: Walka o uniknięcie spadku
Ważne zwycięstwo katowickiego GKS-u oddala wizję spadku, chociaż niespodziewanie to goście w 19. minucie za sprawą Rafała Grzelaka obejmują prowadzenie. Do gry piłkarzy zmotywowało huknięcie kibiców  „Do roboty!”, co widać postkutkowało, bo do przerwy udało się katowiczanom uzyskać remis po dobitce Denissa Rakelsa. W przerwie trener Rafał Górak dokonał dwóch zmian, co korzystnie wpłynęło na grę GieKSy, gra wyglądała o wiele lepiej, co doprowadza do strzelenia kolejnych dwóch bramek. Po meczy trener Górak komplementował drużynę, jak również dedykował zwycięstwo tym którzy nigdy nie stracili wiary w GieKSę.

Dziennik Zachodni: Jedna kaczka wiosny nie czyni
Fatalna sytuacja na NewConnect nie wpłynęła źle na grę katowiczan w sobotnim spotkaniu z Dolcanem Ząbki. Przed meczem podopieczni sprezentowali mu szlachetny trunek oraz 3 punkty w walce o utrzymanie w I lidze. Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła GKS-owi doprowadzić do pierwszego wiosennego zwycięstwa. Atak zimy w trakcie meczu doprowadził do wylądowania kaczki na murawie boiska co w żartach wg Bartłomieja Chwalibogowskiego było dobrym znakiem, a swoją bramkę po meczu zadedykował córce która niedawno skończyła roczek.

Sport: Umierali za GieKSę
Dedykuję to zwycięstwo tym, którzy kochają GieKSę – te słowa padły z ust trenera Rafała Góraka po ostatnim gwizdku sobotniego spotkania. Graczem meczu bezsprzecznie został okrzytnięty Damian Chmiel, który jednak nie kryje rozczarowania grą zespołu w pierwszej połowie spotkania. Bartłomiej Chwalibogowski również nie krył rozczarowania pierwszą połową spotkania jednakże jego występ jest oceniany pozytywnie tym bardziej, że ukoronowany został strzeloną bramką.