[RELACJA] Mistrz Kazachstanu lepszy od wicemistrza Polski

Dodano przez Adi | 11 stycznia 2019 18:14
Licznik odwiedzin: 448

W pierwszym meczu finałowego turnieju o Puchar Kontynentalny TAURON KH GKS Katowice zmierzył się z mistrzem Kazachstanu Arlanem Kokczetaw. Obie drużyny rozpoczęły spotkanie dosyć spokojnie, jakby próbowały się wyczuć. Pierwsze okazje bramkowe miały miejsce w okolicach 5 minuty. Najpierw napastnik Arlanu strącił krążek tuż przed Lindskougiem, ale nie na tyle dobrze, by go pokonać, a po chwili strzał Malasińskiego z około 5 metrów zablokował obrońca. Po chwili strzał Urbanowicza obronił Poloshkov. W 12 minucie Kazachowie wyszli na prowadzenie. Lindskoug odbił najpierw krążek parkanem, ale Semenkov dobił z bliska swój własny strzał. W 14 minucie Rohtla trafił na ławkę kar, ponieważ tuż po przegranym wznowieniu zahaczył rywala. Arlan wykorzystał przewagę, a gola precyzyjnym strzałem z nadgarstka zdobył Borovikov. W 17 minucie Wanacki otrzymał karę za trzymanie przeciwnika. Hokeiści z Kokczetawu potrzebowali około minuty, by ponownie strzelić podczas liczebnej przewagi. Po rozklepaniu naszej formacji do bronienia osłabień krążek pod poprzeczką umieścił Potaichuk. Po 20 minutach przegrywaliśmy 3:0.

Arlan szybko mógł podwyższyć prowadzenie w drugiej tercji, ale Lindskoug przemieścił się w bramce na tyle dobrze, że zdołał zatrzymać przekierowany krążek. Następnie kilka razy agresywnie zaatakowała GieKSa, ale nie były to stuprocentowe sytuacje. W 23 minucie Rohtla został sfaulowany i po raz pierwszy w tym meczu graliśmy w przewadze. Tuż po wygranym wznowieniu minimalnie niecelnie uderzył Laakkonen, a po chwili kolejny zawodnik Arlanu trafił na ławkę kar. W podwójnej przewadze mocnym strzałem w okienko popisał się Tuhkanen i Poloshkov został pokonany po raz pierwszy. Tuż po zakończeniu drugiej kary byliśmy bardzo blisko zdobycia kontaktowej bramki, ale krążek zatrzymał się na poprzeczce. Udało się to jednak w 28 minucie, kiedy to Rohtla przedarł się między parą obrońców, a następnie fantastycznym strzałem z backhandu pokonał bramkarza. Poddenerwowani Kazachowie ruszyli do ataku. W 30 minucie krążek zmierzał już do bramki, ale Lindskoug zdążył go zgarnąć kilkanaście centymetrów przed linią. W 32 minucie nieco szczęśliwie zawodnicy Arlanu znaleźli się w sytuacji 2 na 1, ale ponownie dobrze zachował się nasz bramkarz. Do końca tercji gra była dosyć wyrównana. Przed trzecią tercją przegrywaliśmy 3:2.

Z początku ostatniej tercji hokeiści Arlanu Kokczetaw wyglądali, jakby ich celem było przede wszystkim nie stracić bramki i cofnęli się do defensywy. GieKSa nie miała innego wyjścia, niż ruszyć do ataku. W 43 minucie Ermolev popchnął Deveckę na bandę za naszą bramką i otrzymał 2-minutową karę. Devecka zjechał do boksu z pomocą kolegów z zespołu. Przypomnijmy, że z poprzedniej wizyty w Belfaście wrócił z kontuzją. Oddaliśmy kilka groźnych strzałów, ale nie udało nam się doprowadzić do remisu. Po kilku minutach Malasiński został trafiony kijem w twarz i ponownie graliśmy w przewadze. Niestety po kilkunastu sekundach na ławkę kar trafił również Łopuski. W 51 minucie Arlan wyprowadził groźną kontrę, ale Lindskoug od początku drugiej tercji był nie do pokonania. 3 minuty później kolejny raz popełniliśmy fatalny błąd, Arlan przeprowadził atak z większą liczbą zawodników zakończony strzałem do odsłoniętej bramki. Nasze marzenia o zwycięstwie nad mistrzem Kazachstanu stały się dużo mniej realne. W 57 minucie Wronka dał sobie odebrać krążek we własnej tercji i napastnik z Kokczetawu znalazł się w sytuacji 1 na 1, ale ten pojedynek przegrał z naszym bramkarzem. Na ostatnie 2 minuty meczu Lindskoug zjechał do boksu, a jego miejsce na lodowisku zajął dodatkowy napastnik. Manewr ten nie przyniósł żadnego efektu i mecz zakończył się naszą porażką 4:2.

TAURON KH GKS Katowice – Arlan Kokczetaw 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
0:1 Konstantin Savenkov (Denis Klemeshov, Ivan Kiselyov) 11:44
0:2 Stanislav Borovikov (Vadim Berdnikov, Vladimir Malevich) 14:13 5/4
0:3 Dmitri Potaichuk (Ivan Kiselyov, Konstantin Savenkov) 18:00 5/4
1:3 Niko Tuhkanen (Janne Laakkonen) 23:40 5/3
2:3 Jesse Rohtla (Janne Laakkonen, Mikołaj Łopuski) 27:26
2:4 Denis Klemenshov (Alexander Nesterov) 54:21

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) – Jyrkkio, Tuhkanen, Rohtla, Łopuski, Laakkonen – Devecka, Cakajik, Fraszko, Malasiński, Wronka – Krawczyk, Wanacki, Starzyński, Strzyżowski, Urbanowicz – Skokan, Tomasik, Krężołek, Sawicki, Rybak.

Arlan Kokczetaw: Poloshkov (Demidov) – Borovikov, Malevich, Yermolayev, Berdnikov, Shitikov – Kazantsev, Kolesnikov, Potaichuk, Kiselyov, Savenkov – Gevel, Yegorov, Nesterov, Gasnikov, Klemeshov – Seleznyov, Gulyakov, Petrov, Antsiferov, Bazhenov.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*