[RELACJA] Wielka piłka w Głogowie

Po porażce z Wigrami w pierwszym meczu z lekkim niepokojem przystępowaliśmy do meczu w Głogowie.  3 Punkty były nam bardzo potrzebne i liczyliśmy mocno na nie. Spotkanie z Głogowem rozpoczęliśmy z dwoma zmianami w składzie. Słabego Bębenka zmienił Prokic a Sobkowa zmienił Duda. Wróciliśmy, więc do gry dwójką defensywnych pomocników. Takie ustawienie miało nam zapewnić spokój w tyłach jednak na początku spotkania mieliśmy problem z wyprowadzeniem piłek z własnej połowy.

Początek spotkania nie był jednak dla GieKSy udany i po jednym z błędów Olivera Prażnowskiego oko w oko z Nowakiem stanął napastnik Chrobrego. Nasz bramkarz kapitalnie zachował się w tej sytuacji i wynik był remisowy.  W środkowej części spotkania mecz się wyrównał i było dużo walki w środku pola. GieKSa próbowała grać z kontry przy szybkim Prokicu i Mandryszu, ale brakowało lepszego dogrania. Pod koniec spotkania GieKSa doszła do głosu w tym meczu, atakował bocznymi strefami i po jednym z ataków mieliśmy rzut rożny. Dośrodkowanie Czerwińskiego przedłużył Kamiński a najlepiej w polu karnym zachował się Abramowicz, który pół – wolejem skierował piłkę do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Chrobrego i kontroli GieKSy, bardzo dobrze w tym fragmencie funkcjonowała obrona GieKSy, która nie dopuszczała do groźnych sytuacji w polu karnym. Mogła się podobać duża agresja, asekuracja bloku defensywnego. Trener Brzęczek dokonywał zmian, na boisku zameldował się Zejdler, który po krótkiej chwili zdobył drugiego gola. Do szybkiej piłki wystartował Goncerz, powalczył z obrońcą zmuszając go do błędu. Piłka trafiła do Zejdlera, który z 35 metrów przelobował technicznym strzałem bramkarza gospodarzy. Piękna bramka, która będzie kandydować do bramki roku w plebiscycie Złote Buki. Przy prowadzeniu 2:0 GieKSa nieco się cofnęła i liczyła na kontry. Po jednej z nich bardzo bliski strzelania 50 bramki w barwach GieKSy był Grzegorz Goncerz. Fantastycznie zachował się Mandrysz, który pociągnął prawym skrzydłem, minął na szybkości obrońcę i podał do wolnego Goncerza. Ten zwiódł obrońcę, ustawił sobie piłkę do strzału i fatalnie przyłożył nogę, piłka wylądowała w rękach bramkarza. Końcowe minuty spotkania to desperackie ataki Chrobrego i dobra gra defensywy GieKSy, dzięki której przywozimy do Katowic pierwsze 3 punkty.