[RYWAL] Doświadczenie do kwadratu

Dodano przez marcepan | 30 sierpnia 2018 21:51
Licznik odwiedzin: 446

W 8. kolejce Fortuna I ligi zmierzymy się na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice. W meczach z tą drużyną regularnie punktujemy i w najbliższą sobotę powalczymy o podtrzymanie korzystnego bilansu.

W Chojnicach przed sezonem postawiono na mieszankę wybuchową. Szatnia została mocno przewietrzona po dwóch nieudanych podejściach do ekstraklasy, zmienił się szkoleniowiec. Przez pryzmat nazwisk Chojniczanka musi być postrzegana jako jeden z głównych faworytów pierwszoligowych rozgrywek.

W przerwie letniej z Chojniczanki odeszło 15 zawodników. Jeśli chodzi o bardziej rozpoznawalne postaci, to zawodnicy wypożyczeni wrócili do ekstraklasy, Górski ponownie reprezentuje barwy Korony Kielce, natomiast Ryczkowski zamienił Warszawę na Zabrze. Wielu zawodników zasiliło składy innych pierwszoligowych zespołów. W tym gronie możemy wyróżnić Lisowskiego, który przyszedł do GieKSy. Ponadto Steblecki trafił do Tychów, a Jończy oraz Bąk do Bielska. Większość pozostałych graczy trafiła do klubów niższych lig. W tym gronie znaleźli się między innymi Grzelak, Kieruzel, Markowski czy Biskup.

Włodarze zdecydowali o zatrudnieniu 14 nowych piłkarzy. Poza kilkoma młodszymi piłkarzami z niższych lig, rezerw oraz wypożyczeniami z klubów Ekstraklasy postawiono na zaciąg pod hasłem doświadczenie. Chojniczanka zakontraktowała przed sezonem dobrze znanych w Katowicach Trochima i Foszmańczyka, a także Deleu, Surdykowskiego, Przybeckiego, Pylypczuka, Sylwestrzaka i najmłodszego w tym gronie Michalskiego. Wszyscy zawodnicy mają za sobą wiele spotkań rozegranych na szczeblu centralnym, większość z nich posmakowała ekstraklasy.

Po zakończeniu ostatnich rozgrywek pożegnano się z trenerem Brede, który wylądował w Bielsku. Włodarze klubu postanowili zaufać charyzmatycznemu Przemysławowi Cecherzowi, który słynie z wybuchowego charakteru. Ten dawno niewidziany na szczeblu centralnym szkoleniowiec ma trzymać w ryzach doświadczoną ekipę z Chojnic.

W drużynie trenera Cecherza występują Trochim i Foszmańczyk. Pierwszy z nich zagrał do tej pory we wszystkich spotkaniach, za każdym razem wychodząc w podstawowym składzie. Trochim decyduje o obliczu ofensywy drużyny, do tej pory strzelił 3 gole, ma na swoim koncie żółtą kartkę. Foszmańczyk wywalczył sobie miejsce w składzie, zagrał we wszystkich meczach, a tylko w jednym z nich wchodził z ławki. Jego bilans jest zdecydowanie mniej okazały. W notesach sędziów zapisał się dwukrotnie, notując żółte kartki.

Na ten moment Chojniczanka ma na swoim koncie 10 punktów. Zwraca uwagę tylko jedna porażka poniesiona do tej pory. W ostatniej kolejce piłkarze trenera Cecherza ulegli na wyjeździe Chrobremu. W obecnych rozgrywkach jako jedyni znaleźli sposób na Raków Częstochowa po wykorzystaniu kontrowersyjnego karnego za faul na Trochimie. Mecze z udziałem Chojniczanki obfitują w bramki, do tej pory drużyna legitymuje się bilansem 11:9, część punktów traciła w końcówkach spotkań, wystarczy przypomnieć mecze z Puszczą czy Wigrami.

Lista komentarzy (1) »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Mirek — 31 sierpnia 2018 @ 08:59

    Mam nadzieje że nie będzie 5-tej porażki naszego klubu…

 

Dodaj komentarz

*