Rzut oka z Blaszoka #31 – Postapokalipsa

Dodano przez Karol | 12 sierpnia 2017 21:01
Licznik odwiedzin: 3125

W ostatnich latach ogromną popularność zdobywają książki i filmy, których fabuła rozgrywa się po wojnie jądrowej, pandemii lub katastrofie ekologicznej. Ziemia staje się wówczas niegościnnym pustkowiem, gdzie garstka ocalałych ludzi egzystuje w oparciu o pozostałości zniszczonej cywilizacji, starając się przetrwać i przystosować do niesprzyjających warunków. Wizja opustoszałej ziemi i pytania o to, co stałoby się gdyby ludzie masowo zaczęli z niej znikać jest bardzo interesującym zagadnieniem. Stąd też dużym powodzeniem cieszą się wycieczki w okolice Czarnobyla, skąd po katastrofie elektrowni atomowej w 1986 roku ewakuowano całą ludność, a ostatnio sporym zainteresowaniem cieszy się temat amerykańskiego Detroit, które stosunkowo niedawno dotknęła katastrofa społeczno-gospodarcza (przy okazji polecam świetny film dokumentalny pt. „Detroit wild city”, który w całości można obejrzeć w serwisie youtube).

Jakkolwiek ciekawy to temat i wywołujący dreszczyk emocji, jednak chyba nikt nie chciałby naprawdę znaleźć się w takiej sytuacji. W poprzednim sezonie GKS Katowice był jak bohater tego typu filmu i mógł uratować „siebie, rodzinę i świat”. Misja się nie powiodła i dziś poruszamy się po gruzach naszego świata, usiłując jakoś się urządzić w rzeczywistości, której się nie spodziewaliśmy i której nie chcemy. Innej jednak nie mamy. Doskwierają nam niezawinione trudności lecz próbujemy je przezwyciężyć. Przetrwamy.

Mecz z Puszczą Niepołomice nie przyciągnął na Blaszok tłumów, ale tragedii nie było i doping był dobry aż do końcówki spotkania, kiedy to przeobraził się w krótki festiwal bluzgów a następnie w ciszę i znów bluzgi po końcowym gwizdku. Na koniec swoje koszulki oddali kibicom Midzierski i Kamiński…

Podsumowanie:
Oprawa: brak
Frekwencja: 1750
Goście: 0
Wydarzenia: –

P.S. Autorem grafiki użytej w miniaturce jest Jakub Kowalczyk

2 komentarze »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.
  1. Karol — 23 sierpnia 2017 @ 19:46

    @Kibol – to już byłaby „kolejna fala” kataklizmu. Oby nie!

  2. Kibol — 13 sierpnia 2017 @ 12:36

    Armagedon to bedzie jak nam Chorzów-Sosnowiec i Tychy dokopią

 

Dodaj komentarz

*